Battlefield 2142

Battlefield 2142

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu1.1 GB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiKasım 26th, 2015
Hemen indir (1.1 GB)
17890 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(46 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...Loading...

Kaos, Barut ve Teknoloji

FPS severlerin en gözde oyunlarından biri olan Battlefield 2142, Electronic Arts tarafından 2006 yılında başta Kuzey Amerika ve Avrupa olmak dünya genelinde piyasaya sürüldü. Görücüye çıktığı günden bu yana en iyi FPS oyunlarından biri olarak gösterilen oyun bilim-kurgu temasıyla da alanında farklı bir senaryoya imza atarak türevlerinden bir adım öne çıktı.
Bir oyun açısından bilim-kurgu ve gelecek zamanı işlemek oldukça riskli bir durum. Çünkü bunu kullanıcıya hissettirmek için dâhiyane tasarımlara ihtiyaç var ve Battlefield 2142; uzay araçlarıyla, ışın tabancalarıyla, yeni nesil teknolojik tasarımlarıyla bunu fazlasıyla başarmış gözüküyor. Ayrıca gelişmiş grafik ve sesleriyle oyun iyi bir seviyede gerçekçilik sunuyor. Ve oyunun oldukça güzel bir senaryosu var.

2016 yıllının sonunda küresel ısınma ve iklim değişiklikleri ivmelenmiş, çevre dengesi bozulmuştur. Jeologların tahminleri doğru çıkmış ve yeni buzul çağı tüm Kuzey Kutbunu etkisi altına almıştır. Dünyadaki metalik kaynaklar nerdeyse tükenmiş ve ülkeler arasında şiddetli krizler yaşanmaya başlamıştır. Oluşan kargaşa ortamında Birleşmiş Milletler dağılmış ve yeni cepheleşmeler baş göstermiştir. Bunlar Avrupa devletlerinin birleşerek oluşturduğu yeni Avrupa Birliği – AE ve Rusya’nın liderliğinde kurulan Pan Asya Koalisyonu-PAC’dur. İki zıt cephenin tek amacı o gün yaşanılabilir tek toprak parçası olan Afrika’ya sahip olmaktır. Bu da iki gurubun bir birleriyle kıyasıya yapacakları savaşları doğurmuştur.

Bu oyunun en zor yanı helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirmek!

Battlefield 2142 oldukça ayrıntılı tasarlanmış bir oyun. Oyunda karakter geliştirmeniz oldukça sistematik bir hale getirilmiş. Ve oyunda oldukça geniş bir yelpazede motosikletlerden helikopterlere kadar birçok aracı kullanabiliyorsunuz. Üstelik akıllı mayınlardan radyasyon cihazlarına kadar birçok üst düzey teknoloji barındıran silahı kullanabiliyorsunuz. Oyunda çeşitli yeteneklerine göre dört askeri sınıf belirlenmiş. Bunlar tüm teknolojik aparatlardan sorumlu olan, savaş makinelerini tasarlamak ve yok etmekle görevli, özel teknik görevlerde kullanılan, ufacık makineyle koca savaş uçağını bertaraf edebilen çok yetenekli “MÜHENDİSLER”. Özel gizleme teknolojisi ve keskin nişancı tüfekleriyle, sessizce ortama sızabilen “RECON”. Ağır piyade silahlarıyla donatılmış, sıcak temas ve adeta savaşmak için yaratılmış, uçan kuştan yerde sürünen yılana kadar gördüğünü ıskalamayan, mermilerin önüne atlayan “ASSAULT” ve gelişmiş makineli tüfekleri ve ağır teçhizatlarıyla zor durumda kalanların yardımcısı, taze kan konumundaki “SUPPORT”lardır.

Oyuna iki tür savaş modülü yerleştirilmiş, bunlar klasik Conquest ve Titan modu. Conquest modunda klasik bir checkpoint mantığı söz konusu iken titan modunda ağır teçhizatlı, ileri teknoloji savaş aletleri olan büyük kütleli titanları yok etmeye çalışıyorsunuz. Battlefield 2142 tekli ve çoklu oyunculu oynama seçenekleriyle eğlence anlayışınıza renk katıyor. Oyunu ilk açtığınızda çevrim içi bir asker oluşturmanız isteniyor. Bu askeri oluşturduktan sonra oyuna başlayıp dilediğiniz modda helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirebiliyorsunuz.

Etiketler: ,


Battlefield 2142 Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

 1. samet diyor ki:

  admin benim bilgisayar windows xp 960mb ram var inermi inerse pc çökermi?

 2. for diyor ki:

  ben,im bilgesayarım vindos 7 çökermi

 3. battlefield 2143 diyor ki:

  benim ram 2 gb bilgisayar çökmez demi

 4. eyup diyor ki:

  wındows xp kaldırır mı 210 gb yer var

 5. oyuncu kanal diyor ki:

  benim bilgisayarim windows 8 oyun kulenirmi bilmiyom

 6. deniz diyor ki:

  abi beniki windows xp 107 çökmez demi

 7. Mırxan diyor ki:

  Telefonda oynanıyomu

 8. yusuf diyor ki:

  ben iki 5gb

 9. muhammed özcan diyor ki:

  benim bilgisiyar windows 7 burdan oyun yuklenir

 10. waaaak diyor ki:

  abi banimki 32 cb lık cökerse alırım

 11. ergun diyor ki:

  oyun çok güzel

 12. ergun diyor ki:

  32 cp çökmez

 13. ömer diyor ki:

  merhaba bu oyun windows 10 desteklermi

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :