Combat Mission Afghanistan

Combat Mission Afghanistan

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu354 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8
Eklenme TarihiNisan 9th, 2016
Hemen indir (354 MB)
1065 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Combat Mission Afghanistan, Afganistan ve Rusya arasında geçen savaşı iki farklı periyotta ele alan bir strateji oyunu. Bu savaşlar 1980 – 1982 ve 1985 ve 1987 arasında yaşanan savaşlar. Her bir periyot oyunda karşımıza bir kampanya olarak çıkıyor. Bu iki kampanyada ve bu kampanyaları aratmayan 10 görev ile oldukça dolu bir oyunla karşılaşacaksınız. Ayrıca oyunda bulunan editör sayesinde yeni görevler ve haritalar oluşturabiliyorsunuz.

Combat Mission Afghanistan sadece bir ek görev paketi değil, geliştirilmiş savaş motoru üzerinde yeni üniteler, yeni silahlar ve yeni bölgeler ile yepyeni bir oyun gibi duruyor. Oyuncular Sovyetler Birliği’ni seçebilecekleri gibi Afganistan tarafını da seçebiliyorlar. Herhalde daha önce hiçbir oyunda Afganistan ile bir savaşa katılmamışsınızdır, oyunu bunun için de tebrik etmek gerekiyor.

Bu oyunda ilk defa karşımıza çıkan bazı özellikler daha var, aktif defans sistemi ile gelen füzeleri otomatik olarak etkisiz hale getiren T-55AD ve T-62D sistemlerini kurabiliyorsunuz. ZSU-23 Shilka ve Kamaz ZU-23 gibi, çoklu namlulu taramalı silahlar yer alıyor. Su ve kar kaplı zeminlerde savaşma da bu oyunla birlikte seriye eklenmiş. Exit Zones adında yeni bir çeşit görev de serinin bu oyununda ilk defa karşımıza çıkıyor.

Combat Mission Afghanistan oyunu her ne kadar size Afganistan’ı seçme imkanı sunsa da, oyun tamamen Sovyet tarafın gözünden kurgulanmış, silah ve araç çeşitliliğine baktığımızda ağırlıklı olarak Sovyet yapımı olduklarını göreceksiniz.

Artıları
  • Tarihsel senaryo
  • Başarılı görev yapısı
Eksileri
  • Yetersiz grafikler


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :