Die Hard Nakatomi Plaza

Die Hard Nakatomi Plaza

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu83.7 MB
İşletim SistemiWindows 98/2000/ME/XP/7
Eklenme TarihiMayıs 10th, 2016
Hemen indir (83.7 MB)
1737 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...Loading...

Die Hard: Nakatomi Plaza, isminden de anlaşılacağı gibi Zor Ölüm serisinin oyun dünyasına uyarlanmış halidir. Aa, bu seri oldukça eski değil miydi? Diyeceksiniz muhtemelen. Ben de bu yüzden hemen yazımın başında oyunun 2002 yılı içerisinde piyasaya çıktığını sözlerime ekleyeyim. Yani 10 yılı devirmiş bir oyun olduğuna göre bize grafik bakımından pek çok şey vaat etmiyor, bu oyun. Ancak, grafikler bahane eğlenceli oyunlar şahane diye yeni paragrafa giriş yapmakta fayda var çünkü birçok oyuncu oyunları grafikten ibaret sanıyor. Neyse, oyunumuza dönelim. Oyunun Die Hard’ın oyun versiyonu olduğunu söylemiştim. Bu yüzden de yapımcılar olabildiğince filme sadık kalmaya çalışmış. Oyunun kurgusu her ne kadar filmden biraz farklı olsa da oyundaki çoğu karakter ve mekan kullanılmaya çalışılmış. Ayrıca oyuna film havası katılmak için birçok ara sahne de eklenmiş.

Oyun dinamiklerine gelecek olursak, oyun zor değil. Oyunun neredeyse tamamı kapalı alanlarda geçiyor ve çizgisel bir alanda ilerliyoruz. –Tabii 2002 yılındaki bir oyunu bu yüzden eleştiremeyiz- Gelen düşmanlarımızı öldürüyor, görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Ayrıca sık olmasa da bazen bulmacalar çözmek zorunda kalabiliyoruz oyunumuzda ancak bu bulmacalar da düşmanları öldürmek kadar kolay. Konuya değinecek olursak, konu neredeyse filmin konusuyla aynı ancak oyun yapımcıları bazı yerlere kendilerince bir şeyler eklemişler. Oyunun isminde de var olan Nakatomi Plaza’ya bir kutlama için gidiyoruz. Güzel giden kutlama ise bir terörist saldırısıyla bölünüyor. Binaya baskın veren teröristler tüm binayı kontrol altına alıyorlar ve dışarıyla olan iletişimimizi kesiyorlar. Ancak kahramanımız John McClane’in bir polis olduğunu unutmayalım. Yani koskoca bir şirketi teröristlerin elinde kurtarma yükü, omuzlarımıza yükleniyor.

Oyundaki teröristlerin hemen hemen hepsi aynı silahlara sahip ve biz de kutlamaya geldiğimiz için yanımızda yalnızca beylik tabancasına sahibiz. Bu durumda oyunda pek fazla silah olmadığını sözlerimize ekleyelim. Genellikle aynı silahları kullanıyoruz oyunda. Aynı zamanda yeri geldiğinde farklı miktardaki patlayıcı maddeleri de kullanmamız gerekiyor. Mesela, bazen koca bir odayı havaya uçururken bazen de kilitli bir çelik kapıyı havaya uçurmak durumda kalabiliyoruz. Oyun tek düze ilerlemesine karşın bizi eğlendirmeyi biliyor. Oyundaki seslendirme de -2002 yılındaki bir oyuna göre- iyi diyebiliriz. Karakterlerin konuşmaları, ortam sesleri ve oyundaki müzikler gerçekten iyi diyebiliriz. Sonuç olarak Die Hard o döneme göre oldukça eğlenceli bir FPS oyunu olmuş. Film uyarlaması olması da oyunun eğlence faktörlerinden.

Die Hard Nakatomi Plaza Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 98/2000/ME/XP/7
İşlemci : PII 400 veya daha iyi
Ram : 64 MB
Harddisk Alanı : 800 MB
Ekran Kartı : 16 MB VRAM
DirectX : 8.0.a
Artıları
  • Başyapıt sayılır
  • Filmle paralel ilerliyor
  • Profesyonel seslendirmeler
Eksileri
  • Grafikler çok iyi değil

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

League of Legends League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
Aliens vs. Predator 2 Aliens vs. Predator 2 Aliens vs. Predator 2 aynı isimli kült sinema filminin konusunu alarak Monolith Productions tarafından FPS bir bilgisayar oyununa dönüştürülmüştür. Filmi seyredenler filmdeki karakterleri..
The Chronicles of Riddick The Chronicles of Riddick The Chronicles of Riddick, aynı isimli sinema filminden uyarlanılan FPS aksiyon oyunudur. FPS tarzı ile gizlilik tarzını kombine eden oyunda kimi yerlerde..
James Bond 007: Nightfire James Bond 007: Nightfire James Bond 007: Nightfire, ünlü Hollywood yapımı sinema film serisi olan James Bond serisinden esinlenilerek yapılmış FPS türünde bir video oyunudur. Serinin..
Terminator 3 War of the Machines Terminator 3 War of the Machines Oyun adından da anlaşılacağı üzere makinelerin savaşını konu ediniyor ama bu makineler öyle çamaşır makinesi, tost makinesi ne bileyim şarj makinesi gibi..
Etiketler: ,


Die Hard Nakatomi Plaza Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. veled stayl diyor ki:

    harika bi oyun

  2. BurakOyunda diyor ki:

    beyler bu oyununyasunu çekicemda vid

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :