Far Cry 1

Far Cry 1

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu497 MB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiKasım 25th, 2015
0.00 Lira
Hemen indir (497 MB)
3737 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(9 votes, average: 4,11 out of 5)
Loading...Loading...

Far Cry Oynadık.

Güzel bir serinin ilk oyununu oynadık. Özlemimizi giderdik ve yeniden kendimizi oyunun içinde hissettik. Far Cry’ın Crytek tarafından geliştirildiğini ve Ubisoft tarafından 2004 yılında Windows için satışa sunulduğunu görüyoruz. FPS bir oyun olarak karşımıza çıkan Far Cry kabaca önümüze çıkan düşmanları öldürdüğümüz bir oyun.

Genel Bakış!

İlk çıktığı andan itibaren grafiksel olarak bizleri hayli tatmin eden bir oyun. Oyuna ilk başladığımızda bir tanıtım bölümü çıkıyor ve bu bölümü bitirdikten sonra ilk silahımızı ve bombalarımızı aldıktan sonra oyunun ilk bölümü olan Hawaii adalarını andıran bir mekanda oyun başlıyor. Daha oyunun ilk başından itibaren seslerin kalitesinin ne kadar iyi olduğunu fark edebildiğiniz bir oyun.

Silahlarımızı toplamaya devam ediyoruz ve klasik FPS oyunlarında olan makineli tüfekler ve bombaları topluyoruz. Oyunda dikkatimizi çeken iki nokta var. Birincisi gizlenmek için su denizin dibini kullanabilmek (sınırlı sürede) Eğer suda giderken fark edilirseniz çıkarıyım silahımı vurayım diye bir şey yok çünkü suda silahlar çalışmıyor. İkincisi ise klavyeden x tuşuna basarak makineli tüfeklerle tek tek ateş edebilmek. Bu özellikler oyuna ayrı bir güzellik kattığı çok belli. Ateş etmek demişken koşarken adam vurmak neredeyse imkansız. Bunun için önce durup ateş etmenizde fayda var. Gizlenmek önemli tabi.

Ayrıntılar oyunu güzelleştiriyor.

Oyunda öyle ayrıntılar var ki eğer dürbünlü bir silahla ateş edecekseniz space tuşuna basılı tutarak nefesinizi tutup hedefi daha doğru vurmanız sağlanıyor. Aslında biraz da adalardan bahsetmek lazım. Oyunda bir çok ada var ve bu adalar küçük büyük bir çok poligondan oluşuyor. Oyunda grafikler, sesler kaliteliyken konu da es geçilmemiş Kız arkadaşımızı ararken saptığımız yol değişerek devam ediyor. Adalar asker kaynadığı için saklanarak ilerlemenizde fayda var. Bu ayrıtı da oyun heyecanını arttırıyor. Yapacağınız görevi tab tuşu yardımıyla görebiliyorsunuz ve bir sonraki bölüme rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Oyunun Crytek tarafından yapılması (Crytek firması Almanya’daki 3 Türk kardeşin firması) ise size daha anlamlı bir oyun sunmuş ve ingilizce bilmeseniz dahi, sizi kolaylıkla yönlendirebiliyor. Oyunun sadece Windows sürümü var ve PC bilgisayardan oynanabiliyor.

Bu güzel oyunu oynamak bizler için gerçekten müthiş bir deneyim ve zevk oldu. Sizlere de iyi oyunlar dileriz.
Bilmeyenler için FPS : First Person Shotter yani bir kişinin bakış açısıyla oynanan oyunlara verilen genel isim.

Etiketler: , ,


Far Cry 1 Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. ahmetcan diyor ki:

    güzel olmuş ama güncelleme olursa dağa güzel olacak.

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :