Fifa Manager 2008

Fifa Manager 2008

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu607 MB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / Vista
Eklenme TarihiKasım 25th, 2015
Hemen indir (607 MB)
1112 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Fifa Manager 2008 oyun incelemesi

Fifa, futbol oyunlarının yanında ayrıca çıkartmış olduğu menajerlik oyunu ile oyun severleri, oyun oynamanın yanı sıra, kaptanlık, teknik direktörlüğü gibi görevleri de aşılamış oldu.
2008 yılının başlarında çıkan ve Manager serilerinden olan Fifa Manager 2008, manajerlik modu ile 3D modunu birleştirerek, futbol fanatiklerine unutulmaz anlar yaşatmaya hazır.
Çoğu takımın isim ve logo hakkını almayı başaran Manager serisi, oyuna görsel açıdan büyük bir avantaj katmakta. Oyunu incelediğimizde, gözümüze bazı detaylar ve değişiklikler takılıyor.
Antreman modlarına önem verildiğini, oyuna girdiğimiz zaman anlıyoruz. Ufak bir oynama ile oyuncunun ve takımın performansının etkilenmesi buna bir örnek aslında. Futbolcularınızla konuşmanız dahi, onları psikolojik açıdan etkiliyor. Burada, bu serinin aslında bire bir gerçekliği aldığını ve oyunlarda bunu başarmaya çalıştığını hatta başardığını da söyleyebiliriz.

Transfer bölümü ise diğer serilere göre giderek derinleştirilmiş ve ayrıntı kazanmış. Kulüpler ve oyuncularla sıkı bir pazarlık ettikten sonra, ancak kadronuza sokabiliyorsunuz. Gözlemcilik modu ise, sakinliğini koruyor. Fakat bir ayrıntı gözümüze takılıyor ve siz oyunseverlerle bunu paylaşmak istiyorum. Oyun içinde ve oyun dışında gözlemcilik, gözlemci göndermediğiniz halde, onları takibe alabiliyorsunuz. Fakat yabacı oyuncuların özelliklerini, gözlemlemek için, mutlaka bir gözlemci göndermeniz gerekiyor. Manager olarak dış görünüşünüze önem veriyorsanız, ayarlar kısmından menajerinizin görünümünü de ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca özel hayatını saklamak gibi bir düşüncesi olan arkadaşlarıma da tavsiye, oyunda özel hayatınız da oyunun içine dahil oluyor. Gittiğiniz ülkenin dilini öğrenmekte fayda var. Yoksa koltuğunuzu başka birilerine kaptırabilirsiniz. Genel olarak, oynayanlardan aldığım bilgiler neticesine, koltuklarının başından kalkmadıklarına şahit oldum diyebilirim. Oyun, sizi adeta içine çekiyor ve başından kalkma gibi bir gayrete düşmüyorsunuz.

Oyunun açılış ekranından ve sonraki süreçlerden bahsedecek olursak, bizi bir takvim yaprağı karşılıyor oyunda. Bu ekranın ardından hemen kendinize bir ülke seçiyorsunuz. Seçtiğiniz ülkenin ardından, seçmiş olduğunuz ülkenin liginden bir takımı daha seçerek, menajeri olmak istediğinizi kabul etmenizin ardından, oyun artık başlıyor diyebiliriz. Genel olarak, oyuncuların, durumlarına bakmak istediğinizde açılan pencerelerden, kadronuza uygun oyuncuları inceliyebiliyorsunuz. Kadronuzu sağlam oluşturmak ve biraz paraya kıyarak, hangi ülkede managerlik yapıyor olursanız olun, hangi takımı destekliyor olursanız olun, kupalara doyamayacağınız kesin.

Grafikler açısından incelediğimizde oyun 10 üzerinden en az 9 alabilecek bir kalitede. Detaylar diğer seride olduğu gibi atlatılmamış. Tam anlamıyla oynayanlara keyif vermek ve birebir o managerlik heyecanını yaşatmak amaçlı tasarlanmış. Oyuncuların hayat hikayelerini dahi bulabileceğiniz bu oyunda, grafiklerle, nerede doğdukları, nerelerde oynadıkları, açık açık oyunseverlerle buluşturulmuş. Ayrıca yeni yetenek ve moral sistemide oyunculara empoze edilmiş. 40.000 aşkın oyuncuya yeni derecelendirme sistemi getirilerek, oyunculuklar arası farklılık, bir bir ortaya konmuş diyebiliriz. Oyunseverler için en önemli olan bir diğer detay ise yaz transferleri. Oyunculardan gelen isteklere de açık olacağınız yaz transferlerinde, sizleri, yepyeni sürprizler bekliyor olacak. Oyun, yapay zeka açısından diğer seriye göre daha bir tam not aldı diyebiliriz. Her türlü tekliflere açık olacağınız bu oyunda, zekice davranarak, pahalı oyuncuları daha ucuza getirebilir ve kulüpler arası rekabetten etkilenmeden transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fifa Manager 2008, futbolu seven ve oynamaktan bıkmayan oyunseverleri doyurmaya devam edecek gibi. Bir oyuncunun yerinde olmaktan sıkıldıysanız, top koşturmaktan sıkıldıysanız, artık sizinde menejer olma zamanınız gelmiş demekki. Hemen Fifa Manager 2008 sahip olarak kadronuzu oluşturun ve yeşil sahaların heyecanına ortaklık edin. İyi oyunlar.YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :