Final Fantasy XIV Online

Final Fantasy XIV Online

LisansDeneme Sürümü
Dilİngilizce
Dosya Boyutu107 MB
İşletim SistemiWindows 7 / 8.1 / 10
Eklenme TarihiEylül 21st, 2017
Hemen indir (107 MB)
1818 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(5 votes, average: 2,80 out of 5)
Loading...Loading...

Square Enix tarafından geliştirilen ve yayınlanan Final Fantasy XIV çok oyunculu bir RPG yani rol yapma oyunu.

Final Fantasy XIV , bir serinin devamı niteliğinde bir oyun. 5 oynanabilir kısımdan birini seçerek oynadığımız oyunun her kısmında iki kabile bulunuyor ve ikisi hariç erkek yada kadın karakter seçmemiz mümkün. Seçtiğimiz avatarın göz ve saç rengini, yüz özelliklerini ve cilt tonunu özelleştirebileceğimiz oyunda iki farklı görev türü bulunuyor.

Otomatik saldırı imkanının bulunmadığı oyunda her eylemde bir düşman hedef alınıyor. Canavarları yenmek, öğeler hazırlamak, maceraları tamamlamak yoluyla oyuncular belirli bir noktaya ulaştığında otomatik olarak oyuncunun seviyesini artıran EXP biriktiriyoruz. Oyuncunun seviyesi sağlık puanı, sihir puanı gibi çeşitli yeteneklerin sayısını ve seviyesini de etkiliyor.
Cephanelik sisteminin bulunduğu Final Fantasy XIV’de sınıflar 4 disipline ayrılıyor. Savaş, sihir, usta ve toplama şeklinde olan bu disiplinlerde her birinin kendi için çeşitli görevleri ve yetkileri bulunuyor. Ayrıca bu disiplindeki yetenekler için diğer disiplinlerden katkı almak da mümkün.

Oyun gayet detaylı ve ilginç grafikler barındırıyor. Özellikle savaştığımız canavarların modelleri üzerinde bir hayli detaylı çalışıldığı belli. Çevre modelleri bazı yerlerde çok net ve detaylı iken özellikle bazı yerlerdeki ağaçlarda iç içe girmeler ve hoş olmayan görüntüler mevcut. Fakat bu oyunun sadece belli yerlerinde olduğundan oyunun genelini etkilemiyor. Oyun için özel geliştirilen müzikler ise oyunu ayrı bir hava ve tat katıyor.

Oyunun girişinde ve oynanışında bazı sıkıntılar bulunmasına rağmen Final Fantasy XIV çok oyunculu ve online oyunları sevenler için değerlendirilebilir bir alternatif olarak duruyor.

Final Fantasy XIV Online Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 7 / 8.1 / 10
İşlemci : Intel® Core™i5 2.4GHz veya üzeri
Ram : 3 GB
Harddisk Alanı : 60 GB
Ekran Kartı : 1280 x 720: NVIDIA® Geforce® GTX750 veya üzeri, AMD Radeon™ R7 260X veya üzeri
DirectX : 9.0c
Artıları
  • Yürek ısıtan ve yürek burkan bölümleri var
  • Çok iyi planlanmış yan görevler
  • Çok güzel manzaralar eşliğinde hazırlanmış çevre
Eksileri
  • Yeni sınıflar çok dengeli oluşturulmamış
  • Öğrenme süreci çok uzun sürebiliyor

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

League of Legends League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
Mobius Final Fantasy Mobius Final Fantasy Square Enix tarafından geliştirilen ve yayınlanan Mobius Final Fantasy, RPG yani bir karakterin yerine geçerek rol alınan bir video oyunudur. 2015 Haziran..
TERA TERA TERA, En Masse Entertainment tarafından geliştirilen ve Blue Hole Studio tarafından yayınlanan çok oyunculu bir RPG yani rol yapma oyunu. Oyunun hikayesinin..
Aion Online Aion Online Gameforge firması tarafından piyasaya çıkan ve Metin2 oyunu ile oldukça benzer özelliklere sahip olan Aion Online oldukça güzel MMORPG oyunlarından birisidir. İlk..
Legend Online Legend Online Fireshot oyunu ile Türkiyede online oyun piyasasına hızlı bir giriş yapan Oasis Games’in bir diğer dikkat çeken oyunu Legend Online oyunu. Oyun,..


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :