Mario Forever 4

Mario Forever 4

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu79 MB
İşletim SistemiWindows Xp,7,Vista,8
Eklenme TarihiKasım 22nd, 2015
Hemen indir (79 MB)
8422 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(19 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...Loading...

O hepimizin yakın akrabası. İtalyan usta Mario’dan bahsediyorum. Tüm dünyanın gönlünü fetheden Nintendo’nun Mario oyunun PC versiyonu Mario Forever 4 genç yaşlı tüm oynayanların gönlünü fethetmeye devam ediyor. Süper Mario versiyonlarından biri olarak gördüğümüz ve çalışma alanını pc’ye taşımış bu oyun unutulmaz bir mario deneyimi yaşatıyor.

Oyuna ilk başladığımızda world 1 den mario dünyasına giriyoruz. Marionun PC için yapılmış bu versiyonunda yine klasik versiyonunda olduğu gibi 8 bölüm var ve her 8 bölümün altında 4 bölüm var. PC için yapıldığından oyun ayarları da mevcut. Klavye veya joystick ayarları yapmak mümkün. Görselliği geliştirilmiş gölgelendirmeler verilmiş olsa da 3D bir deneyim olduğu söylenemez. En çok dikkat çeken unsur ise oyun müzikleri ve mekan ile yan karakterlerdeki görsel değişiklikler diyebiliriz.

İlk bölüm yine en basit bölüm olarak öne çıksa da klavyeyle mario oynamak her babayiğidin harcı değil. Klasik mariodaki gibi gizli yerlerde can mantarları ve gizli boruların içine girip altın toplayabildiğimiz yerler mevcut. Bölüm bitişlerinde uzun atlama çubuğu tarzı bir çubuktan atlayarak çubuğu devirdiğimizde ise 2000 puan kazanıyoruz. Klasik mariodaki gibi oyun süresi 300 saniye olarak kalmış. İlk dünyanın ikinci bölümüne geçtiğimizde yine bir küçük kalenin içine giriyoruz ve çıkıyoruz. Bölümler klasik mario ile benzerlik gösterse de zorlaştırılmış.

Grafik yeniliği derken kasteddiklerimizden biri bölüm sonu canavarı olan dikenli kaplumbağa daha güçlenmiş ve kafasına zıplayarak 4 hamlede öldürmemiz gerekiyor. Diğer bölüme yani ikinci dünyaya geçerken de her geçtiğimiz kale patlayarak kendini yok ediyor. Bu sefer her kalede bir prenses kurtarmıyoruz.

Oyunu zevkli kılan şeylerden birinin müzikler olduğunu söylemiştik. Müzikler ve ses efektlerinin güncellenmesinin ise bize farklı bir mario deneyimi yaşattığı kesin. Oyunun son bölümüne kadar gelenler ise oyun sonu canavarı dediğimiz Browser karakteriyle savaşıyor. Çok daha güçlü olan Bowseri yendikten sonra. Zincirlere vurulmuş prenses aşağı iniyor ve mutlu son. Tüm mario oyun alanının patladığı sahne ise mario oyununun bittiğinin göstergesi. Sadece bu mario versiyonuna özel bir bitiş introsu konulmuş ve intronun sonu yeni bir mario oyunun geleceğinin haberi niteliğinde olmuş. Mario’nun bu versiyonu çok daha güzel bir deneyim sunuyor. Sistem gereksinimleri ise hemen hemen her bilgisayara uygun olan marioyu Windows xp/Vista/7/8 sistemlerden rahatlıkla oynayabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz.

Mario Forever 4 Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows Xp,7,Vista,8
İşlemci : 500Mhz
Ram : 64 MB
Harddisk Alanı : 100 MB
Ekran Kartı : 16 MB
DirectX :
Artıları
  • Sevilen kahraman
  • Tanıdık Mario ortamı
  • Eğlenceli bölümler
Eksileri
  • Bazı bölümler çok zor

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

League of Legends League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
Super Flash Mario Bros Super Flash Mario Bros Nintendo tarafından geliştirilen ve yayınlanan Super Flash Mario Bros, herkesin çok yakından tanıdığı bir oyun. Özellikle 90’lı yıllarda oyun dünyasına atari ile..
New Super Mario Forever 2012 New Super Mario Forever 2012 Super Mario serileri yılların eskitemediği ve dünyada en çok oynanan oyunların başını çekiyor. Yıllar önce Nintendo tarafından yaratılan sevimli oyun karakteri, su..
Super Mario 3 Forever Advance Super Mario 3 Forever Advance Super Mario Forever 3 Oynadık! Super Mario serisinin PC için yapılmış bu versiyonunda resmen super mario’nun tarihsel gelişimine tanıklık ediyoruz. Bildiğiniz gibi..
Süper Mario 4 Süper Mario 4 MARIO KAPILARI ARALIYOR Belki de bir çoğumuzun oyun hayatı onunla başladı. Belki 8-4’ü çözene kadar kafaları yedik. Gecenin geç saatlerinde bitirdim haykırışlarıyla..


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :