Medal of Honor Pacific Assault

Medal of Honor Pacific Assault

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu534 MB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiKasım 26th, 2015
Hemen indir (534 MB)
4858 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Medal of Honor Pacific Assault Oyun İncelemesi

II. Dünya Savaşı ve günümüz savaşlarını konu alarak, oyun severlerle buluşturan Medal Of Honor, bir FPS oyun türü olarak çıkmış ve raflardaki yerini 2002 yılında almış. İlk oyunun çıkışıyla, aslında büyük hedef kitlerere ulaşmayı başaran EA Games, oyundaki karakterlerleri de sevdirmeyi başardı. İlk oyunun senaryosu itibari ile Steven Spielberg’in yönetmenliğini yapmış olduğu, Er Ryan’ı Kurtarmak filminden uyarlandığını bir kenara bırakalım, Pasific Assault serisinde ise, konu olarak II. Dünya Pasifik Savaşı’nı ele almışlardır. Oyun, 2 Kasım 2004 tarihinde yayınlanmasıyla, yapımcılığını EA Los Angeles üstlenmiştir. Oyunun senaryosu itibariyle Medal of Honor serisinde bol denizli savaşlar göreceğiz gibi. Oyunun seslerine baktığımızda, diğer serilere göre, daha gerçekci efektlerle oyunseverleri etkileyeceğe benziyor. Diğer serilerden de bildiğiniz gibi, FPS oyunlarda, W,A,S,D tuşlarını kullanıyorduk. Aynı şekilde, Pacific Assault’ta da oyun, böyle ilerlemekte. Fakat, farenizin imleç ayarlarını iyi yapın. Neden diye soruyorsanız okumaya devam edin. Oyunun açılış ekranı dolarken firmanın bize sunduğu bir kaç resimi görüyoruz. Tamamen savaş atmosferine hazırlıklı olmamızı bize haber veriyor. Daha sonra Single Player, Multiplayer, Options, İntelligence, Quit gibi seçeneklerle, ana ekrandan oyuna girmeye hazırlanabiliriz artık.

Oyunu aslında diğer FPS oynu türlerinden ayıran, karakterleri benimsememizdir. Pasific Assault’ta, Tommy lakaplı, Er Thomas Conlin isimli Amerikan Deniz Piyadesi ile maceramız başlayacaktır. İlk olarak, Tarawa Muharebesi’nde bir zırhlı personel taşıyıcısı olan bir arabanın içinde maceramız başlıyor. Oyun, Japon askerleri vurmamız ile devam ediyor. Söylemeden geçmek istemiyorum, oyunun ilk seriden itibaren Pasific Assault’a kadar yükselen mükemmel bir grafik performansı eğrisi var. Her geçen seride, grafiklerine özen gösterilen ve oyun severleri maceranın içindeymiş gibi hissetirmeye çalışan EA Games, bu serisinde bunu başarmış gibi. Tarawa Adası kıyılarında, içinde bulunduğumuz araç Japonlar tarafından patlatılıyor ve Tommy araçtan dışarı atlıyor. Kıyıda Banzai saldırısına maruz kalıyoruz ve sert bir çatışmanın ortasında buluyoruz kendimizi. Çatışma esnasında ölüyoruz. Evet evet yanlış duymadınız ölüyoruz. Ama çok geçmeden anlıyoruz ki senaryo gereği. Bu bölümün bittiğini görüyoruz ve otomatik olarak zaman geriye alınıyor. Zamanın geri alınmasıyla daha toy zamanlarımızı görüyoruz ve atış talimleri gibi eğitim amaçlı programları bitiriyoruz. Az önce bahsettiğim gibi ve tekrar hatırlatmak istediğim bir konu var. Oyunu, diğer FPS oyunlarından ayıran özelliğin karakterlere sıkı sıkıya bağlanmamız. Senaryoları itibariyle Medal of Honor serileri bu seride de olduğu gibi, senaryosuyla oyunseverleri etkilmeyi başarıyor. Oyun oynarken, bir anda gözlerinizin dolduğunu yada iyice hırslandığınızı düşünün. Bu oyun bunları gerçekten oynayıcılarına yaşatıyor.

Antremanın ardından, kendimizi Pearl Harbor askeri deniz üstünde buluyoruz. Saldırıların ardı arkası kesilmeyen bu seride, aniden kendinizi patlamaların arasında bulabiliriz ve heyecandan kalp ritimlerinizi hissedebiliriz. Yaralı askerleri kurtardığınızı, kendinizi, savaşın tam ortasında hissettiğinizi, en yakın arkadaşınızın yaralandığını düşünün. Onları kurtarırken ki gayretinizi ve düşmanla mücadeleniz, PC başından sizi zor alacağımızın beklentilerinden biri.

Medal of Honor Pacific Assault’ta, ayrıca arkadaşlarımıza emir verebilmekteyiz. Ayrıca, bu vermiş olduğunuz emirleri geri çekebilir ve genel emirler gibi yaylım ateşi açma toplanma gibi genel emirler vererek, oyundaki liderlik vasfınızla, oyuna yön verebilirsiniz. Pacific Assault ile ayrıca deneyimlerinizin arasında takım halinde mücadele etmenin zorluklarını ve kolaylıklarını bulabilirsiniz. Takım arkadaşınızın yaralanması halinde onu sırtınıza alıp mücadelenize devam ediyorsunuz. Ayrıca oyunda, düşman askerlerin yapay zekası, sizi zorlayacak cinsten gibi. Bulunduğunuz bölümdeki araziyi iyice tarayıp, sizin etrafınızı sarabilirler mesela, yada bir anda pusuya yatmış tam düşmana ateş açacakken, bir anda düşman önünüzde belirebilir ve sizi süngüsüyle alt etmeye çalışabilir.

Oyunun bir diğer etkileyici yönü ise çok oyunculu (Multiplayer- Mode) da iken invader, team death match ve free for all isimli, savaş türü oyun sunucuları ile gerçek rakiplerle karşı karşıya gelebilmeniz. Electronic Art’a (EA) üye olmanızın ardından bu gerçek rövanşın keyfini sürebilirsiniz.

Savaş hikayeleriyle oyuncularını etkilemeye başlayan Medal of Honor Pacific Assault serisi ile daha önce yaşamadığınız yada diğer FPS savaş oyunlarında bulamadığınız eşsiz ve gerçekçi grafiklerle bir savaşın ortasında kendinizi bulmanız dileğiyle. İyi oyunlar.

Etiketler: , , ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :