Ninja Kaplumbağalar

Ninja Kaplumbağalar

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu247 MB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / Vista
Eklenme TarihiKasım 25th, 2015
0.00 Lira
Hemen indir (247 MB)
4082 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(8 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...Loading...

Şöyle bir geçmişe dönüp bakıyorum da ne kadar da büyümüşüz. Sabah 7’de kalkıp televizyonun başına geçtiğim daha dün gibi aklımda. İşte sizi eski günlere götürecek belki de çocuklar gibi eğlendirecek bir aksiyon oyunu Ninja Kaplumbağalar. (Orj: TMNT) Leonardo, Mikalenjelo, Donatello ve Rafael. Onlar bizim çocukluk kahramanlarımız. Kanalizasyonun içinde pizza yer Usta Splinter, Shredder’a karşı savaşırlardı. Bu oyun hikayeyi sizin parmaklarınızın ucuna bırakıyor.

Oyun grafiksel açıdan oldukça tatmin edici yaklaşık 300 mb. gibi bir boyutla bilgisayarınızda kolaylıkla çalıştırdığınız bir oyun. Grafikler çok sevimli. Kaplumbağalar size o kadar tatlı geliyor ki dövüştürmek içten bile değil. Çevre modellemeleri ve bölüm tasarımları bu tatlılığı bozmuyor. Benim gibi dizi ve film oyunlarına düşkünlüğünüz varsa, hele bir de çok sevdiğiniz bir çizgi filmin karakterlerine yön verebiliyorsanız Ninja Kaplumbağalar tam size göre diyebilirim.

Oyun çizgi roman görüntüleriyle başlıyor. Atmosfer, animasyon filmiyle neredeyse aynı. Karşımıza bir deneme bölümü çıkıyor. Bu arada oyunu, ünlü oyun devi ubisoft’un profesyonel kadrosu sırtlanmış. Bu alıştırma bölümünde bir çatıda başlıyorsunuz ve sizin için gerekli olan objeleri topluyorsunuz. İster mouse ile isterseniz space tuşuyla zıplayıp, uzun zıplamalar gerçekleştirip kılıcınızı çekebiliyorsunuz. Grafikler o kadar iyi ki yere düştüğünüzde sarsıntıları hissedebiliyor ve oyun içerisinde sanki animasyon filmdeymiş gibi hissedebiliyorsunuz. Aslında oynanış pekte yabancı sayılmaz God of War, Prince of Persia, Tomb Raider, Cat Woman gibi oyunları oynayanlar için TMNT’ta benzer özellikler var. Hatta kamerası Cat Woman gibi, Prince of Persia gibi sayılır. Üst açıdan gördüğümüz karakterlerimiz nereye gidiyorsa kamera da o tarafa takip ediyor. Fakat kamera çok yukarıda veya aşağıda kalabiliyor.

Aslında oldukça kolay bir oyun, bildiğiniz gibi her ninja kaplumbağanın kendine has silahı var. Oyunda da aynı şekilde sadık kalınmış. Ellerine aldıkları silahları yine kılıç, sopa vb. Kaplumbağaların ayrı ayrı özellikleri var. Mesela Donatello sopasıyla daha yüksek yerlere zıplayabilirken, Mikalenjelo Nunchakularıyla havada asılı kalabiliyor. Zaten oyun içindeki konular buna göre şekillendirilmiş ve adamların her biri farklı özelliğiyle tek tek bu zor aşamaları geçebiliyorlar. Düşmanların yapay zekası yok o yüzden deli danalar gibi üzerimize koşuyor. E bu durum da biz de tekme tokat dalıyoruz.

Oyunda kontrollere alışmanız durumunda kolayca bölümler arası geçişleri başarıyorsunuz. Her bölümde bitirdiğiniz zaman tutuluyor bu zaman ve ortalıkta dolaşan puanları (Sanırım pizza dilimi) topladıkça puan kazanıyorsunuz. Bu puanlar ekstraları açmada yarar sağlıyor. Ekstraları açtığınızda videolar, ve bazı artworklere ulaşabiliyorsunuz. Başka oyunlarındaki bildiğimiz ekstra bölümlerinden.

Genel olarak baktığımızda 2007 yılında üretilen bu macera oyunu ninja kaplumbağa severlere doyumsuz maceralar yaşatıyor. İyi oyunlar dileriz.

Artıları
  • Platform ağırlıklı bir dövüş oyunu
  • Etkileyici sanat stili
  • Sağlam seslendirme sistemi
Eksileri
  • Kamera açıları bazen oyunu bölebiliyor
  • Dövüş kısımları daha iyi olabilirdi
Etiketler: , ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :