Online Okey Oyunu

Online Okey Oyunu

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu503 KB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / Vista
Eklenme TarihiKasım 22nd, 2015
Hemen indir (503 KB)
6287 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(8 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...Loading...

Online Okey Oyununa değinmeden önce kısaca okey nedir bir bakalım.Okey bilindiği üzere 106 adet özel taş ile dört adet ıstaka ve bir tane zar ile en az iki en fazla dört oyuncu ile oynanabilen bir şans oyunudur. Oyundaki her oyuncumuz elindeki taşları oyununun kurallarına göre dizerek tamamlamaya çalışır. Eli en süratli bir şekilde bitiren oyuncu o eli kazanmış olacaktır.Okey oyunu Çin kökenli bir oyun olup Türkiye ve yurt dışındaki Türk toplulukları arasında evlerde ve kahvehanelerde çok popüler bir oyundur.

Oyunda dört sette toplam 106 olmak üzere taş vardır. Bu taşlar 1 den 13 e kadar numaralandırılmış olarak kırmızı, sarı, siyah ve mavi olarak ayrılmıştır. Her sayıdan ikişer tane bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tüm taşlar içinde toplamda iki tane olan “sahte okey” olarak isimlendirilen taşlar vardır. Oyunun başında bir oyuncuya on beş, diğer üç oyuncuya on dört taş verilir ve elinde on beş taş olan oyuncu oyunu başlatarak bir taş atar. Oyuncular her döngüde masada bulunan veya dizili olan taşlardan bir tane taş alıp ıstakasından bir adet taş atarak ellerini bitirmek için uğraşırlar. Yere atılan bu taşlar diğer oyuncular tarafından görse de hiç kimse birbirinin ıstakasındaki taşları göremez.

Buraya kadar anlatılanlar Okey oynamanın pür noktaları idi.Biz bunları zaten biliyoruz diyen arkadaşlardan bazıları ise işlerimiz çok yoğun ve gibi faaliyetlere fırsat bulamıyoruz dediklerini duyar gibiyim.İşte tam bu sorunun çözümü Online Okey Oyunundan geçmektedir. Online Okey oyunu genç yaşlı ayırt etmeksizin severek oynadığımız bir oyundur. Son zamanlarda ise belkide en çok tercih edilen Online Oyunlardandır.Nedenine gelince iş yerinizdesiniz ve okey oynamak istediğiniz klasik anlamda bir Okey oyunu oynamak istediğinizde en az iki kişinin olması gerektiğini biliyoruz.Online Okey oyunu ile belkide hiç tanımadığımız dünyanın diğer bir tarafındaki insanlar her ne kadar yüz yüze olmasa da sohbet edip okey oynama imkanına sahip olacaksınız.Online Okey oynayarak hem zamandan kazanıp hem de sizinle oynaması için okey arkadaşı aramaya son verebilirsiniz.

Artıları
  • Gerçek oyuncularla oynama
  • Başarılı oyun kuralları
  • Klasikleşmiş oyun keyfi
Eksileri
  • Çıkışlar oyunları bölebiliyor

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

League of Legends League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
Okey Net Okey Net Masa oyunlarının Windows XP döneminden beri en iyi yazılımlarını geliştiren Böcek Yazılım, OkeyNet+ ile birlikte okey tutkunlarının taleplerini fazlasıyla karşılayarak saygınlığını artırıyor..
Okey+ Okey+ Ülkemizde en fazla oynanan çevrimiçi oyunlardan birisi de tahmin edilmesi zor olmayacağı üzere okeydir. 7’den 70’e çoğumuzun ilk öğrendiği oyunlardan birisi olan..
Hakkarim 101 Hakkarim 101 Sevilerek oynadığınız okey oyununu, en kalabalık platformlardan biri olma özelliği ile sunan Hakkarim 101 okeyi artık bilgisayarınıza indirip oynayabileceksiniz. Oyunu internet üzerinden..
101 Okey 101 Okey 101 Okey oyunu ile internetten okey oynayabileceksiniz. Oyun bilinenlerden farklı bir şekilde oynanmaktadır. Sayılarla 101 sayısını yakalamaya çalışacağınız okey oyunu indirerek keyifli..
Etiketler:


Online Okey Oyunu Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. erol diyor ki:

    Okey oynamak eğlenmek demektir

  2. erol diyor ki:

    Okeyoynamakistiyorum

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :