Oyunu Yapılmış Filmler

Oyun sektörü ve sinema sektörü pek çok zaman paralel gitmiştir. Süper kahraman filmleri ve süper kahraman oyunları her dönemde popüler olmuştur. Bazı fenomen film karakterlerinin oyun versiyonları ile de hayranları ile buluşması pek çok zaman rastladığımız bir şey. Peki bunlar neler deyip, en popüler olanları sizler için derledik;

10. Alien vs. Predator 2

Aliens vs Predator 2 oyunu

Filme paralel olarak çıkan oyunda konu ve karakter seçimi de filmdeki gibi. İsterseniz asker, isterseniz predator isterseniz de alien olarak oynayabildiğiniz oyundaki mekanlar özellikle filmdekilerle aşırı benzerlik gösteriyor.

9. The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick Vin Diesel

Aksiyon filmlerinin yeni yıldızlarından Vin Diesel görünüşe göre video oyunlarının da aksiyon yüzü olmaya karar vermiş. Oyunda özellikle Vin Diesel’in görünümü neredeyse birebir hazırlanmış ve filmde sergilediği özel dövüş hareketlerine de oyunda rastlıyorsunuz.

8. Die Hard Nakatomi Plaza

Die Hard Nakatomi Plaza oyunu

Bruce Wills’in en efsanevi film serisi olan Zor Ölüm serisinden esinlenilerek yapılan oyun tıpkı serinin ilk filminde olduğu gibi bir gökdelen plazada geçiyor. Plazada dedektif McClane’in eşi de dahil olmak üzere yılbaşı kutlaması yapan çalışanlar teröristler tarafından rehin alınmıştır ve onları kurtarmak sizin göreviniz.

7. Back to the Future: The Game

Back to the Future The Game oyunu

Geleceğe Dönüş filmi serisinin tadını size hissettirecek aynı eğlenceye ve maceraya sahip bir oyun ancak macera oyunlarının usta yapımcıları Telltale Games tarafından çıkartılabilirdi. Filmi aratmayacak yeni bir oyun senaryosu ile Doktor Brown ve Marty yeni maceralara atılıyorlar.

6. James Bond 007: Nightfire

James Bond 007 Nightfire oyunu

Sinema tarihinin ajanlık filmleri denince akla gelen bir numaralı karakteri James Bond’u oyun senaryolarında kullanmamak olmazdı tabi. EA Games gibi büyük bir firma da böylesine kült olmuş bir serinin oyun yapımcılığını kaldırabileceği için bu birleşimden oldukça kaliteli ve keyifli bir oyun doğmuş oldu.

5. Ice Age 2: The Meltdown

Ice Age 2 The Meltdown oyunu

Sinemada devrim yaratan animasyon filmi Buz Devri, bilgisayar oyunu ile de oldukça popüler oldu. En az filmdeki kadar renkli grafikler ve karakterler ile oynaması da oldukça zevkli.

4. Kung Fu Panda

Kung Fu Panda oyunu

Kung Fu öğrenmeye çalışan sevimli bir pandanın başından geçenlerin anlatıldığı filme paralel bir senaryoda ilerleyen oyunda siz de panda karakteri ile kung fu öğrenmeye çalışıyorsunuz.

3. LEGO Indiana Jones

LEGO Indiana Jones oyunu

Kamçılı adam olarak tanıdığımız Harrison Ford’un can verdiği Indiana Jones karakteri ile legolarla kurulmuş bir dünyada maceradan maceraya atılmanın keyfi de bir başka.

2. Star Wars: Empire at War

Star Wars Empire at War oyunu

1. Terminator 3 War of the Machines

Terminator 3 War of the Machines oyunu

Filminin yakaladığı şöhretin yanına yaklaşamasa bile Arnold abimize saygıdan bu oyuna listenin 1 numarasında yer veriyoruz. Unutulmaz Terminatör serisinin video oyunu ile listemizi bitiriyoruz, siz de bize önermek istediğiniz oyunu yapılmış filmleri yorum kısmından gönderebilirsiniz.

1044 kez okundu

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

Oynamaktan Bıkmadığımız En İyi 10 Atari Oyunu... Yaşı 25'in üzerindekiler küçüklüklerinde mahallelerinde bulunan atari salonlarını hatırlarlar. O dönemlerde herkesin evinde bilgisayar herkesin cebinde akıllı telefonlar olmadığı için oyun oynamak içi...
Tüm Zamanların En İyi 10 Off-Road Oyunu Off-road yani belli bir yol olmadan arazide yapılan yarışların genel ismidir. Yarışırken yoldan dışarı çıkmayı sevenlerin, ATV, dev teker, pikap, motosiklet ve hatta kamyon ve tır gibi araçlarla arazi...
2016 Yılının En İyi Grafiklere Sahip 7 oyunu Gelişen donanım ve yazılım teknolojileri ile günümüzde oyunlar gerçeğe her zamankinden daha fazla yaklaşmış durumda. Oyuncuların da artık grafiklere oynanış ve hikayeden daha fazla önem verdiğini söyl...
Ölmeden önce oynamanız gereken 100 oyun Bu yazımızı tamamen bilgisayar oyunları hastaları için yazıyoruz. Bizim gibi kendini bilgisayar oyunlarını bitirmeye adamış, oyunların sonunu görmeyi kendine misyon edinmiş kişiler bu listeye mutlaka ...


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :