SimCity Societies

SimCity Societies

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu791 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiKasım 26th, 2015
Hemen indir (791 MB)
1565 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

Simcity Societies Oyun incelemesi

Electronic Art tarafından geliştirilen Simcity Societies 2007 tarihinde PC kullanıcıları ile buluşmayı başardı. Oyun Simcity serisinin 5. Oyunu olarak gözümüze çarpıyor. Genel temasını şehir kurma oyunu olarak dile getirirsek, oyunun amacının bir simülasyon taşıdığı hiç de aşikar değil. Oyun da şehrimizi, en iyi şekilde kurup, onu en iyi şekilde yönetmek var. Oyunu diğer seri oyunlardan ayıran en önemli detay ise, görüntü ve farklılık olmasıdır. Oyun Tilted Mill Entertainment Caesar IV tarafından duyurulduğunda, herkes, bir Simcity serisinden farklı olacağını hissetmişti.

Oynanış olarak oyunu incelediğimizde, oyun ilk olarak 3D olarak karşımıza çıkıyor. Play butonunun ardından, şehrin adını girerek, tipine kadar bazı ayarlamalar yapabilmekteyiz. Bazı yerleşim tiplerinin de, bazı özel izinleri var. Buradan aslında gerçekçiliği değinen EA, bazı yerel platformlarda, örneğin çöl gibi yerlerde, şehir kuracağınız zaman, belirli yüksekliklerde size ev yapma olanağı tanıyor. Oyunda, her tipi dengede tutmalısınız. Oyun da, kuracağınız yerleşim yerleri bankalar, reklam panoları gibi, yerleşik şehir hayatında bulunan, heşeye değinilmiş. Oyunda ayrıca size özel bir Elmas bulunmakta. Bunun düştüğü durumlarda, banka kurarak, bunu yükseltebilirsiniz. Psikolojik olarak bazı etkilerde yer almakta. Örneğin; mutluluk için bazı ürünler yapmazsanız, halk size kızar ve paralarınız azalacaktır. Oyun genel itibariyle strateji oyunlarının en öncülerinden biri olabilir. Topluluklar açısından incelediğimizde, karşımıza otoriter ve kapitalist toplum türleri çıkmakta. Oyunda kapitalis şehirler kurarak, büyük mağazalar, binalar, gökdelenler, borsalar gibi şehrinizi kalkındırabilirsiniz.

Oyun, gelecekçi bir şehir izlenimi yaratarak, onu geliştirdikçe hem çok iyi paralar kazanacak, hemde gerçek hayatta olduğu gibi insanları yönetebileceksiniz. Bu oyun aslında, gerçeklikten yola çıkarak, bir otoritenin nasıl sağlanacağını, bir şehrin nasıl kurulup, nasıl büyütülebileceğini, mantık çerçevesi dahilinde oyun severler ile buluşturuyor diyebiliriz.

Oyunun açılış ekranın gelmesiyle, Welcome to Simcity Societies kısmı gözümüze çarpıyor. Hemen altında, kendimize, bir Create a New Player butonundan, bir profil oluşturuyoruz. Bu sekmenin altında gözümüze Current Player çarpıyor. Geçerci oyuncuyu buradan seçiyoruz. African Raptor, KittyCakes, Papa Panda, Pink Zebra ve Ratbags gibi seçeneklerden size uygun olanı seçerek oyunun ince ayarlar kısmına geçiyorsunuz. Yerleşiminizi nereye yapacağınıza dair bir takım kısımlar ekrana geliyor. Yerleşim yerini sulak arazilerin kenarlarına mı, yoksa daha geniş topraklı yerelere mi yapacağınız, tamamen sizin elinizde. Painting Terrain kısmının dolmasıyla oyun ekranına giriş yapabiliriz artık. Oyunun açılmasıyla, boş bir arazi gözümüze çarpıyor. Üretim tesisleri yaparak paranızı kazanabilir ve şehrin kalkınma planlarını düşünebilirsiniz. Sıralı evlerin olduğu uzun caddeler, önlerinden geçen asfalt yollar, tamamen hayalgücünüzdeki bir şehri bu oyun ile inşaa edebilirsiniz. Halkın sağlını kontrol altına almak için hastaneler, suç oranlarını azaltmak için polis merkezleri ve dahası bu oyunun içeriğinde. Ayrıca oyunda, gece ve gündüzü de yaşayacağınız, hissedeceğiniz ve başından kalkmıyacağınız şimdiden belli. Oyun 3D performansı ile ve görünümü ile gerçekten güzel görünüyor. Grafiklerin, tasarımların gerçeğe uygun olarak hazırlandığı Simcity Societiesi, küçük yaştan, büyük yaş insanlara kadar hitap edebilecek kalitede. Oyunun bir artı yönü ise, oyunseverler için aslında büyük önem taşıyor. Oyunseverler aslında başına oturduklarında, sıkılmadan, saatlerce oynadıkları oyunları beğeniyorlar şüphesiz. Ben de onlardan biriyim. Bu oyun sizin PC başınızdan kalkmanıza izin vermiyor.

Siz de kendi şehrimi oluşturmak istiyorum ve yönetime ben geçmek istiyorum diyorsanız, hemen hiç zaman kaybetmeden Simcity Societies kurun ve şehir planlamalarınızı yapmaya başlayın. Şimdiden iyi oyunlar.

Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :