Soldier of Fortune 2 Double Helix

Soldier of Fortune 2 Double Helix

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu137 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiAralık 12th, 2015
Hemen indir (137 MB)
1587 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

John Mullins yeniden silah başında!

Bizi takip edenler iyi bileceklerdir, sürekli olarak FPS oyunlarının en popüler oyunlar olduğunu vurguluyoruz. FPS oyunları arasında en iyi yer edin oyunların yanı sıra iyi niyetli birçok çalışmayı da sizlerle paylaşmıştık. Birçok FPS oyunu ile de sizleri tanıştırarak oyun incelemelerine hız kesmeden devam ediyoruz.

Oyun, çıkmadan önce reklamı en çok yapılan oyunlardan bir tanesi. Oldukça övülmüş ve propagandası yapılmıştı. Böylelikle çok geniş bir kitleye ulaşarak ilgi toplamıştı. Hani olur ya oyun trailer videosunda gösterilen ile kutudan çıkan arasında dağlar kadar fark olur, hah Soldier of Fortune 2: Double Helix için de durum böyle. Aslında oyun kötü değil, oynanılabilir ve eğlenceli bir oyun. Fakat firma beklentiyi o kadar yüksek tuttu ki umulan ile bulunan arasında haliyle fark vardı.

Beklentinin bu kadar yüksek olduğu bir oyun bekleneni veremeyince haliyle yoğun eleştirilere sebep oldu. Zaten oyunun grafik başarısı da pek iç açıcı değildi. Örneğin animasyon geçişleri takıntılı ve çok yapay duruyor. Ha keza karakter modellemeleri için de durum böyle. Oyundaki bu başarısızlığın aksine alan tasarımı yani detaylar iyi tasarlanmış. Patlamalar, dağılmalar ve cam kırılmaları oldukça güzel duruyor. Anlayacağınız üzere bir yerden almış başka bir yere çalışmışlar. Bir de düşmanları öldürmek oldukça zor. Şarjör üzerine şarjör bitiriyorsunuz ama adamlar ölmek nedir bilmiyorlar. Bunu ben felsefi bir gönderme olarak algıladım. Şöyle ki; mermi, namluyu terk ettikten sonra yolun yarısını kat eder, yolun yarısı kalır. Sonra kalan yolun yarısını kasteder, sonra kat ettiğinin yarısı kalır. Yani bir şeyi ne kadar ince keserseniz kesin yok etmeniz mümkün değildir. Her zaman daha küçük parçaya bölebilirsiniz. Buna Zenon paradoksu denir. Zenon paradoksuna göre hareket aslında illüzyondan ibarettir. Oyun tasarımcıların elbette bunu düşünerek oyunu tasarladıklarını düşünmüyoruz ama ortaya çıkan sonuç bu. Sonuçta adamlar ölmüyor. Hepsi birer Polat Alemdar diyebiliriz. Düşünsenize, bir Polat Alemdar ordusu ile mücadele ediyorsunuz. İnsanın ömründen ömür gider.

Oyunun en güzel yanı şarjör şeklindeki loading ekranı. Oyuna başlamak için şarjörün dolmasını bekliyorsunuz. Oldukça yaratıcı bir fikirmiş. Oyunun başrolü paralı asker John Mullins olarak yeniden savaş alanlarına atlıyoruz. Ayrıca araçları kullanma yeteneğine de sahibiz.

Oyunun yapay zekâsı oldukça değişik. Değişik derken ne yapacağı belli olmuyor. Genel itibari ile çok iyi ama arada sırada saçmalayabiliyor. Özellikle mermisi biten askerin mermi aramaya koyulması, silahını kaybedenin koşup bir yerlere saklanması oldukça göz parlatıcı bir gelişme. Ayrıca oldukça iyi yetiştirilmiş olduklarından mıdır yapay zekânın abartısından mıdır nedir, herifler bin metre öteden ayak sesinizi duyup başınıza üşüşüyor. Hadi bin metre demeyelim de beş yüz metre diyelim. Yine de bu kısım biraz abartılı. Gerçi ben bu kısımdan şikâyetçi değilim, FPS dediğin benim için zorlayıcı olmalı.

Olayı kısaca özetlersek; oyun beklentilerin altında, vadettiğini veremedi. Ama normal şartlarda oldukça güzel bir oyun. FPS severlere, özellikle zor FPS arayanlara tavsiyemizdir. Keyifli oyunlar.

Artıları
  • Gerçek silahlar başarılı bir şekilde oyuna aktarılmış
  • İyi bir çatışma ortamı
  • Rastgele görev oluşturma özelliği
Eksileri
  • Eski grafikler
Etiketler: , ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :