Space Siege

Space Siege

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu935 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7
Eklenme TarihiAralık 13th, 2015
Hemen indir (935 MB)
1074 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 votes, average: 1,50 out of 5)
Loading...Loading...

Chris Taylor ve yetenekli takımı Gas Powered Games geliştirdikleri kaliteli oyunların bir yenisini daha oyunseverlere sunuyor. Daha önce Dungeon Siege I & II ve Supreme Commander gibi kitleleri peşinden sürüklemiş ve kendine has bir oyuncu kitlesine ulaşmış oyunları geliştiren firma, bu sefer Space Siege adındaki bilim kurgu türünde bir oyun geliştirdiler.

Oyunda dünya büyük bir saldırıya uğruyor ve yok edilirken sağ kalanlar ise bir uzay gemisiyle dünyadan kaçıp kurtulmaya çalışıyorlar. Tam kaçtıklarını düşündükleri sırada bir düşman gemisi, insanların uzay gemisinin peşine takılır ve macera başlar. İnsanları yok etmeye çalışan uzaylılara bizim de oyunda yönettiğimiz ana karakter olan Seth Walker karşı koymaya çalışır. Seth Walker normal hayatında bir mühendis olmasına rağmen dövüş konusunda da oldukça başarılı birisidir. Oyun da Seth Walker’ın sahip olduğu bu iki özellik üzerinden ilerlemektedir. Düşmana direk olarak zarar vermek istediğimizde Walker’ın dövüşçü özelliklerinden yararlanmaktayız. Walker’ın mühendislik özelliklerinden faydalandığımız kısımlar ise oyunun ilginç taraflarını ortaya koyuyor. Bu özelliklerden faydalandığımızda örneğin bombaların karşı tarafa daha çok zarar verebilmesi için çeşitli aparatlar yapabiliyoruz. Oyunda bunları yapabilmek için sağlık modülü adı verilen odaları kullanmamız gerekiyor. Bu odalar zaten oyunda birçok yerde karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu aparatları geliştirebilmek için ihtiyacımız olan malzemeleri bazen ölen bir düşmanın üstünden çıkanlardan bazen de kırılan nesnelerin içinden çıkan çeşitli parçalardan elde ediyoruz. Bu durumun oyuna bir yaratıcılık ve cezbedicilik kattığını da söylemek lazım.

Oyunda ilk bölümde parçalarını toplayıp oluşturduğumuz HR-V adında bir robot da bize eşlik ediyor. Oyunun ilerlemesi ve bizim gelişmemizle bu robot arkadaşımız da gelişiyor ve bize daha çok yardımcı oluyor.

Oyunda bize verilen ve gerçekleştirmemiz gereken görevler ise gayet açık ve net. Var olan harita sayesinde kaybolmak gibi bir durum söz konusu olmuyor. Bu da haritasız oyunlarda kaybolmaktan sıkılıp oyunu bırakan oyuncuların dahi bu oyunu oynayabileceği anlamına geliyor. Özellikle oyunun ilk başında verilen görevler ve yaşanan çatışmalar oyuna inanılmaz bir bağlayıcılık katıyor. Fakat oyunun ilerleyen kısımlarında görevlerin bir miktar benzerlik göstermesi oyunun hızlı girişinin ardından bir sıkıcılığa sebep olabilir.

Oyunu tek başınıza oynayabileceğiniz gibi çoklu oyuncu desteği ile internet üzerinden arkadaşlarınız ile oynamanız da mümkün. Bu da oyuna keyif katan kısımlardan. Oyunun çok fazla sistem kaynağı kullanmaması ve akıcı olması da bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirici firmanın geçmişte yaptığı oyunlara bakınca daha iyi grafiklere sahip olabilir diye düşünülen Space Siege oyunseverler için güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :