Süper Mario 4

Süper Mario 4

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu618 KB
İşletim SistemiWindows 2000 / Xp / Vista / 7
Eklenme TarihiKasım 22nd, 2015
0.00 Lira
Hemen indir (618 KB)
2217 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(5 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...Loading...

MARIO KAPILARI ARALIYOR

Belki de bir çoğumuzun oyun hayatı onunla başladı. Belki 8-4’ü çözene kadar kafaları yedik. Gecenin geç saatlerinde bitirdim haykırışlarıyla uyandık belki de. Kelime darcığımıza sekizin dördü, birin ikisinden dört, beş, altı ya atlama belki de onu yüzünden katıldı. Ama ne söylenirse söylensin belki de açtığımızda ilk günkü heyecanla oynadığımız bir oyun o even Mario’dan bahsediyorum.

Bir çok versiyonuyla karşımıza çıktı 7 yaşında başladık belki oynamaya belki 9 ama hep mario oynadık biz. Nintendo’nun vazgeçilmez ve efsaneleşmiş oyunundan bahsediyorum. İnternette dolaşırken denk geldim ve nintendo’nun internet sayfasında da olan Mario 4’ü oynama fırsatı buldum.

Tanıdık kutular vardı yine. Aradım mantarları ama bulamadım. Oyunun mantığı aynı ama biraz daha değiştirilmiş. Önce şöyle bir dolaştım oradan geçen kasklı kurbağa mı kaplumbağa mı bilemiyorum artık siz ne diyorsanız çarptım ve bir canım gitti. Hemen kendimi toparladım parmaklarımı esnettim ve yeniden başladım.

Bu sefer oyun 10 adet kapının bulunduğu bir alandan başlıyor her kapının üzerinde kilit var ve sizi birinci kapıdan içeri alıyor. Ben pc’de oynadığım için (asıl versiyonu nintendo 3d emulator) üst ok tuşuyla kapıdan girdim ve oyun başladı. Klasik 100 saniye burada da geçerli ve bu saniye içerisinde 2. kapıyı açmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için ise oyun alanının içinde bulunan güneşleri topluyoruz. Bu güneşler bazı pembe ve mavi bulutların içinde buluyor. Uçan mario diye bildiğimiz mario 8 oyunun içinde bulunan Power anlamına gelen P butonlarından var bu butonlar da pembe ve mavi renkte veya ilerleyen bölümlerde farklı renklerde de olabiliyor.

Mario hakkında ne yazılabilir diye şöyle bir düşünüyorum da Mario 4 te mantar yok yani haliyle can kayıpları üst seviyeye çıkabiliyor. Çok basitmiş gibi görünen oyunu aslında mantarla büyüme veya can mantarı alamamak zorlaştırıyor. Canavarlar diye tabir ettiğimiz ortalıkta bir sağa bir sola gezinen kabuklu kurbağalar dikenli kaplumbağalara dokununca hemen can kaybediyorsunuz.

Kapılar açıldıkça diğer bölümü görme isteği ise ayrı bir heyecan katıyor. Can kaybettiğinizde girdiğiniz kapıdan başlıyorsunuz. Son kapıda ise ne olduğunu söyleyip spoiler vermek istemem. Zevkli bir oyun sizi bekliyor.

Oyunun iyi ve kötü yanları;

Oyunun flash tabanlı versiyonları var ve pc ile mac bilgisayarlardan oynanmasına müsade ediyor. Konsol için ise nintendo 3d konsolu veya psp konsollar aracılığıyla emulator kurulumuyla oynanabiliyor. Eğer akıllı bir telefon veya tabletiniz varsa emulatörlerin olduğunu biliyorum. Ama bu oyun için bir emulatör var mı bilemiyorum. Hepinize iyi oyunlar dileriz.

Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :