Super Mario Bros 2.5D

Super Mario Bros 2.5D

LisansFreeware
Dilİngilizce
Dosya Boyutu2.2 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8
Eklenme TarihiAralık 11th, 2015
Hemen indir (2.2 MB)
4694 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(10 votes, average: 3,80 out of 5)
Loading...Loading...

Bir çok oyunseverin ilk oynadığı oyun olan ve bir çok kişiye oyun dünyasını sevdiren Super Mario oyunu, Nintendo tarafından çağa ayak uyduracak şekilde tasarlanarak Super Mario Bros 2.5D adıyla tekrardan oyunseverlerle buluştu. Atari zamanlarında sahip olduğu basit ve sade grafiklerin aksine yeni oyun olan Super Mario Bros 2.5D, gelişmiş grafikleri ile yepyeni ve etkileyici bir şekilde karşımıza çıkıyor. Eskiden third person shooter adı verilen ve üçünün kişinin gözünden oyunu oynama olarak adlandırılan şekilde oynanan oyun, artık first person shooter dediğimiz yani oyunu karakterimizin gözünden oynama şekline dönüşmüş. Dolayısıyla oyunu artık Mario gözünden, Mario’ymuş gibi oynuyoruz. Bu durum da yıllarca Mario’yu karşısında görerek oynamış bizler için farklı bir his veriyor.

Oyunun genel konusu eskiden olduğu gibi prensesi kurtarmaya yönelik. Bu amaçla ona zarar vermeye çalışan kaplumbağaları ortadan kaldırmaya, mantarları yok etmeye ve büyüme iksirlerini almaya çalışan Mario, özellikle Amerika’da yakaladığı satış rakamları ile büyük bir başarı elde etmişe benziyor.

Oyunun oynanması da eskiden olduğu gibi oldukça basit. W, A, S ve D tuşları karakterleri kontrol etmek için kullanılırken “Space” tuşu zıplamak ve R ve F tuşları ise görüntüyü yakınlaştırıp uzaklaştırmak için kullanılıyor.

Super Mario Bros 2.5D’de karşımıza çıkan en önemli özelliklerden biri de oyunun grafikleri. Aşina olduğumuz yapının üstüne inşa edilmiş 3 boyutlu grafikleri ile karşımıza çıkan Super Mario Bros 2.5D, bizlere etkileyici bir oyun deneyimi sunuyor.

Bir çok oyunseverin atari zamanlarında ilk oynadığı oyunlardan olan ve bir çok kişiye oyun oynamayı sevdiren Mario, 20 yılı aşkın geçmişi ve çağa ayak uydurmuş yeni düzenlemeleriyle hem nostalji yapmak hem de bilgisayar başında keyifli dakikalar geçirmek isteyenler için güzel bir alternatif olarak duruyor.

Super Mario Bros 2.5D Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / 7 / 8
İşlemci : Pentium III / Athlon MP
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 75 MB
Ekran Kartı : GeForce FX 5200 / Radeon Xpress 1200 Series
DirectX : 9
Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :