Warframe

Warframe

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu33.9 MB
İşletim SistemiWindows XP SP3 / Vista / 7
Eklenme TarihiMayıs 10th, 2016
Hemen indir (33.9 MB)
1798 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...Loading...

Katanamı getirin, yaratıklar gezegenimi işgal etmiş

Ninjalık makamının sadece Japonlara has olduğunu düşünüyorsanız yanıldığınızı söylemeliyim. Çünkü artık Uzaylı Ninjalar çağı gelmiş durumda. Digital Extremes, 25 mart 2013 tarihinde Warframe isimli oyunu piyasaya sürdü. Bu oyun free-to-play olarak tasarlanmış, tps türünde bir aksiyon oyunu. Yani Türkçesi, bedava ve oynarken karakteri tam olarak görebiliyoruz. Ninjalık konusuna gelince, oyunda yönlendirdiğimiz karakterin kullandığı zırhlara göre çeşitlenen güçleri ve kılıç vs. silahları bulunuyor. Elbette mekanik düzeyde silahlarımız da var ancak onurlu savaşlar da atlanmamış. Bazen kılıcımızı çekip, rakiplerimize meydan okumamız gerekiyor. Genel manada oyun hakkında bilgi verdikten sonra gelelim detaylara. Kılıçlarınızı bileyin, Warframe yolculuğu başlıyor. Öncelikle konuyu anlamakta fayda var. Sonuçta niye savaştığımızı bilirsek motivasyonumuz artar, öyle değil mi? Elbette değil. Karşımıza gelen yaratıkları kesmek ve canlarına ot tıkamak bizim için yeterli motivasyonu oluşturur zaten. Ama oyunu denemek isteyenler için bir fikir vermesi açısından konuyu atlayamayız.

Güneş sisteminin farklı bölgeleri düşman işgaline uğramıştır. Ve bizim amacımız bu işgali kırmak ve düşman hatlarını geri püskürtmektir. Bunu başarmak içinse barışçıl yöntemlerden yararlanacağız. Bu yöntemler bazen tabanca bazen otomatik silahlar bazense kılıçlarımız olacak. Görüldüğü gibi her zaman barıştan yanayız. Oyunda üç ana ırk var. Bunlar; Tenno, Griiner ve Corpus ırkları. Tenno ırkından bir Ninja olarak oyuna başlıyoruz ve mücadelemiz diğer iki ırkla. Tenno ırkı için hazırlanmış birçok farklı zırh var. Bu zırhlar farklı dayanıklılığa ve özelliklere sahipler. Şimdi kısaca bu zırhlardan bazılarına değinelim. Örneğin Volt zırhı; daha çok saldırı üzerine yoğunlaşan ve hızlı hareket etme, daha fazla zarar verme gibi özellikleri üzerinde bulunduran bir zırh. Özellikle Corpus ırkı ile mücadele de oldukça etkili. Nyx zırhında ise, düşman davranışlarını manipüle etme yeteneği kazanıyoruz. Bir nevi psişik yetenek sağlıyor oyuncuya. Excalibur zırhı, özellikle yeni oyuncular için oldukça ideal bir oynanış sunmayı başaran bir zırh. Saldırı ve savunma konusunda dengeyi tutturmak açısından da iyi bir seçim. Burada zırhların hepsine değinmeyeceğim elbette, toplam 13 adet farklı zırh olduğunu ve bunları seçtiğimizde farklı özelliklere kavuştuğumuzu bilsek yeter. Bu arada her zırh farklı bir cinsiyete ait olabiliyor. Mesela yukarıda değindiğim Nyx zırhı, kadın bedeni şeklinde tasarlanmış. Şimdi gelelim oynanışa ve grafiklere.

Oyun single player, co-op ve online olarak üç ana kısımda oynanabiliyor. Adından da anlaşıldığı gibi single player modu, solu oyun şeklinde ilerliyor, co-op iki kişinin ilerlemesi şeklinde gerçekleşiyor ve online seçeneğinde ise birçok farklı oyuncu aynı anda oynayabiliyorlar. Grafik konusunda oyun, Evolution Engine motoru ile geliştirilmiş. Uzay ortamları olması sebebiyle, haritalar genellikle karanlık ortamlar. Özellikle savaş sahneleri aşırı aksiyon dolu olduğu için belki grafik konusu biraz daha iyi olabilirdi, ancak çoğu aksiyon oyunu için yeterli düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle zırh ve düşman modellemeleri, hoş bir şekilde tasarlanmış. Başlangıçta “Katanalı uzay bilim kurgusu mu olur?” demiş olsam da Warframe bana bu konuda yanıldığımı ispatladı. Özellikle, yaratıklara karşı girişilen kombolar ve aksiyonun bolluğu sebebiyle, aksiyon severleri kendisine bağlayabilecek kapasitede bir oyun olduğunu kabul etmem gerek. Bedava olması da cabası, fırsat bu fırsat diyerek denemeniz de fayda var.

Warframe Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP SP3 / Vista / 7
İşlemci : Intel Dual Core 2 e6400 veya daha iyi
Ram : 2 GB
Harddisk Alanı : 4.2 GB
Ekran Kartı : nVidia GeForce 8600 GT veya ATI Radeon HD 3600
DirectX : 9.0c
Artıları
  • Güzel müzik ve grafikler
  • Eğlenceli Co-Op modu
  • Hızlı ve öfkeli savaş ortamı
Eksileri
  • Tekrar eden görseller
  • Tekrar eden görevler

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

League of Legends League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
Deep Black: Reloaded Deep Black: Reloaded Deep Black: Reloaded oyunu Biart tarafından geliştirilen TPS türünde oynayacağınız güzel grafiklere sahip bir aksiyon oyunudur. Oyunda 4 farklı çevrede 40 adet..
Hounds: The Last Hope Hounds: The Last Hope Hounds: The Last Hope oyunu, Marvel: Future Fight, Sudden Attack gibi MMO oyunları ile adını duyurmuş Netmarble Games tarafından geliştirilen TPS türünde..
Hazard Ops Hazard Ops Yeni jenerasyon TPS ( Third Person Shooter ) olma iddiası ile oyun piyasasına hızlı bir giriş yapan Hazard Ops oyundaki sınırsız görev..
APB Reloaded APB Reloaded APB Reloaded oyununda yasayı uygulayanlar ve onu bozanlar arasına bir çizgi çekilmiş. Dünyanın ilk aksiyon MMO TPS oyunu olma ünvanını taşıyan oyun,..
Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :