21. Yüzyılın Unutulmaz Oyun Karakterleri

21. Yüzyılın Unutulmaz Oyun Karakterleri

21. Yüzyılın Unutulmaz Oyun Karakterleri

Oyun oynayanların oyunları bitirdikten sonra genellikle aklında kalan oyunun karakterleri ve onlara ait hikayelerdir. Biz de 21. yüzyıl oyunlarını inceleyerek bunların arasından en unutulmaz karakterleri derlemek istedik. Listede mutlaka oynadığınız oyunlardaki karakterlere rastlayacaksınız, yorumlar bölümünden siz de favori oyun karakterlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

12. Jade

Oyunu : “Beyond Good & Evil

Jade

Ubisoft oyunlarında bayan karakter görmeye pek alışık değiliz ama Jade gibi bir karakteri oyun dünyasına sundukları için teşekkür ediyoruz. Meraklı gazeteci-ajan Jade’in başından geçen maceraları ve araştırmacı kimliği onu ön plana çıkarıyor.

11. Tommy Vercetti

Oyunu : “GTA Vice City

Tommy Vercetti

Hareketleri ile Al Pacino’nun Yaralı Yüz ( Scarface ) filmindeki Tony Montana karakterine çok benzemektedir. Severek oynadığınız bu oyunu bir de Scarface filmini izledikten sonra oynamanızı öneririm. Hikayelerin arasında ne kadar çok benzerlik olduğunu göreceksiniz.

10. Ajan 47

Oyunu : “Hitman

Ajan 47

Soğuk kanlı bir kiralık katil olan Ajan 47 geçmişinin gizemleri ile boğuşurken bir yandan da dünyanın en gizli ve zorlu suikast görevlerini yerine getiriyor. Fenomen haline gelmiş ve kendine ait bir fan grubu da bulunan oyun karakterini IO Interactive tarafından yayınlanan bir çok Hitman oyununda görebilirsiniz.

9. Tyrael

Oyunu : “Diablo 2

Tyrael

Blizzard, dramatik karakterler yaratmak konusunda gerçekten uzman, özellikle de Diablo serisinde bu tür karakterleri daha çok görüyoruz. Tyrael de Diablo 2 oyunun ikon haline gelmiş ve yüzyıllardır cehennemin kötü yaratıkları ile savaşan kahraman bir karakter.

8. Max Payne

Oyunu : “Max Payne

Max Payne

İsminde ingilizcedeki Maksimum Acı anlamına gelen “Max Pain” ile ses benzerliği olan Max Payne karakterinin hikayesi de ismi gibi acılarla doludur. 2000 yılında çıkan Matrix filminin slow-motion etkisini bir silah oyunu içerisinde kullanmayı akıl eden Remedy Entertainment, Max Payne gibi daha sonra filmi de çekilecek efsanevi bir karakteri de oyun dünyasına armağan etmiş oldu.

7. Alyx Vance

Oyunu : “Half Life 2

Alyx Vance

Giyim kuşamı ile oyuncuları cezbetmek için tasarlanmamış bir kaç bayan karakterden birisi olan Alyx Vance, Half Life 2’nin muhteşem hikayesinde en önemli yer tutan karakter. Oyunun ana karakteri Gordon Freeman olmasına rağmen, nedeni bilinmeyen bir şekilde ondan hoşlanan Alyx Vance oyunda daha unutulmaz bir karakter olabilmeyi başarıyor.

6. Yüzbaşı Price

Oyunu : “Call of Duty 4 Modern Warfare

Yüzbaşı Price

Britanya’nın özel kuvvetlerinde yüzbaşı olan John Price’ı COD 4 oyununda Bravo Six takımının lideri olarak tanıdık. Babacan tavırları, ekibini ve arkadaşlarını arkada bırakmak istememesi ve onlara her daim göz kulak olması ile kalbimizi çalmayı başardı.

5. Sam Fisher

Oyunu : “Splinter Cell

Sam Fisher

Özel ajan oyunlarının atası sayılabilecek sarkastik karakter Sam Fisher için önemli olan işin yapılacağı yol değil işin yapılması. Ayrıca kafasından bir an bile çıkarmadığı gece görüş gözlüklerini de Sam Fisher abimiz sayesinde tanıdık.

4. Cortana

Oyunu : “Halo: Combat Evolved

Cortana

Genellikle oyunlarda bu tür yapay zeka ürünlerinin kötü bir karaktere dönüştüğünü görüyoruz ve Halo: Combat Evolved oynarken de Cortana’dan şüphelenmedik desek yalan olur. Ama o bütün şüphelerimizi boşa çıkarttı ve ne kadar iyi olabileceğini gösterdi. Hatta ilk oyunda gerçek düşmanın kim olduğunu anlamak için Cortana’ya ihtiyacınız var.

3. Big Daddy

Oyunu : “Bioshock

Big Daddy

Oyunlarda pek çok sarsıcı canavarlar ve yaratıklar gördük ama şüphesiz Big Daddy bunların arasında en çok heyecan verenlerinden. Yanında bulunan küçük kız kardeşi ile tam bir baş belası olabiliyor ve öldürmek için varınızı yoğunuzu harcamanız gerekiyor.

2. Geralt of Rivia

Oyunu : “The Witcher

Geralt of Rivia

Beyaz Kurt lakabı ile de bilinen Geralt, beyaz saçları ve yüzündeki yara izi ile tanıyabileceğiniz en karizmatik oyun karakterlerinden birisidir. O sadece canavarları kesip para kazanmak istiyor ama hayatı hiçbir zaman düşündüğü gibi basit olmayacak.

1. Steve

Oyunu : “Minecraft

Steve

Oyunun ilk versiyonlarında “The Player” olarak adlandırılan daha sonra bir ikon haline gelebileceğini fark edip isim takmak akıl edilen Steve, Angry Birds oyunundaki kırmızı kuş kadar ünlü oldu diyebiliriz. 100 Milyondan fazla insanın indirip oynadığı Minecraft oyunu sayesinde Steve’de 21. Yüzyılın en popüler oyun karakterleri arasına adını yazdırabiliyor.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

21. Yüzyılın Unutulmaz Oyun Karakterleri YAPILAN YORUMLAR