Age of Empires Asian Dynasties ikon

Age of Empires Asian Dynasties

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 47 / 4,27
Loading...

En çok sevilen strateji oyunlarından birisi olan Age Of Empires, Kasım 2007 çıkarttığı Age Of Empires III: Asian Dynasties ek paketi ile oyuna yeni bir heyecan katmayı hedeflemiştir. Bu oyunun getirdiği en önemli yenilik Asya Hanedanlarıdır.

Hindistan, Çin ve Japonya’nın bulunduğu haritada rakiplerinizle savaşmak ve ülkenizi onlardan daha iyi yönetmek zorunda kalacaksınız. Aksi halde rakipleriniz gelip ordunuzu ve şehrinizi duman edebilir. Bu işi yaparken haritada bulunan tarafsız şehir devletlerinden de yardım alabilirsiniz. Bunlar arasında Budistler, rahipler, Sufiler, Şaolar ve Cizvitler yer alabilir. Onlarla ticaret yaparak ekonominizi geliştirebilir ya da onlardan stratejik haritalar edinebilirsiniz. Haritayı açabilmek için tabi ki de gözcü yollayabilirsiniz, fakat bu gözcüler düşman askerlerine yaklaştıkları anda öldürülmektedirler. Bu yüzden daha güvenli yol bu tarafsız devletlerle anlaşma yoluna gitmektir. Oyuna aynı zamanda yeni kaynak da eklenmiştir. Bu ihracat özelliğidir. Elinizde fazla bulunan malı para ya da kaynak karşılığı diğer dostlarınıza satabilirsiniz. Bu sayede para yapıp, paralı askerlerle ordunuzu güçlendirebilirsiniz.

Oyundaki paralı askerler şöyledir. Hindistan’lıların sahip olduğu Jatlar. Bunlar okçulara karşı etkili süvari birlikleridir. Iron Troop denen Çin’in güçlü askerleri. Bunlarda ağır piyadelere ve hafif atlılara karşı güçlüdürler. Bunlara ek olarak bir çok artısı ve eksisi bulunan paralı asker oyunda yer almaktadır. Bir kaçından örnek vermek gerekirse, Chakram, Dacoit, Thuggee, Arsonist ve Conquistador. Bunlar şehrin içinden ya da tapınaklardan satın alınabilir. Daha güçlü olan askerler her zaman daha çok para istemektedir. Fakat sadece ordunuzu en güçlü birliklerle doldurmanız oyun için yeterli değildir. Aynı zamanda da okçular gibi, atlı okçular gibi uzaktan ateş eden birlikler size sayıca az olduğunuz stratejik savaşları kazandırabileceklerdir. Hem bunlar ucuzdur da. Fakat onları düşmandan sürekli kaçırmak zorundasınız. Çünkü zırhları düşüktür, bu nedenle de diğer askerlere göre çok kısa sürede ölürler. Bu askerlerin önüne defansı güçlü olan demir askerleri yerleştirmek size hemen hemen her savaşı kazandıracaktır. Haydi o halde ne duruyorsunuz Asya’nın geniş ve verimli toprakları sizi bekliyor.

Age Of Empires 3 The Asian Dynasties Minimum Sistem Gereksinimleri

Merkezi İşlem Birimi (İŞLEMCİ) : Pentium 4 2.4 Ghz.
KISA SÜRELİ BELLEK(RAM): 256 MB ram
VİDEO KART(EKRAN KARTI): 64 mb ekran kartı
BOŞ ALAN: 2048 mb boş alan
SİSTEM: Windows 98/Xp/Vista

En son Nis 5, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • 3 farklı ve yeni Asya ırkı ile ilginç yeni kampanyalar
  • Diğer serilerde olmayan ninjalar
  • Bildik AoE oynanışına küçük ve başarılı dokunuşlar
  • Dünya harikaları oyuna geri dönmüş
Eksileri
  • Sesler çok sık tekrar ediyor

Age of Empires Asian Dynasties Tanıtım Videosu

Age of Empires Asian Dynasties oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Age of Empires Asian Dynasties YAPILAN YORUMLAR
  • sırac
    2 sene önce

    bu oyunu çok begeniyorum