Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum

Age of Empires Tarzı Oyunlar

Age of Empires oyunu gerçek zamanlı strateji türünde oyunların atası sayılabilir. Oyunun çarpıcı ve diğer oyunlara hiç benzemeyen ama bir yandan da sizi saran doyurucu oynanışı unutulur gibi değil. AoE oynadıktan sonra favori oyun türü strateji olanlar bir hayli fazla. Özellikle Age of Empires 2 oyununu oynayıp oyundan aşırı etkilenenler serinin diğer oyunlarını da sıra sıra oynar ve tüm görevleri tamamlar. Online versiyonlarda da yeteri kadar takıldıktan sonra genelde şu soru gelir: “Sırada ne var?”. İşte siz de AoE serisinin tüm oyunlarını oynadıysanız ve bu türde bu kalitede oyunlar oynamaya devam etmek istiyorsanız hazırladığımız Age of Empires tarzı oyunlar listemizden kendinize oyun seçebilirsiniz :

1. Empire Earth 3

Empire Earth 3 oyunu

2007 yapımı Empire Earth 3 oyunu Empire Earth serisinin 3. oyunu ve yine ilk 2 oyundaki gibi çağlar atlayarak kendi ırkınızla diğer ırklara karşı gerçek zamanlı strateji şeklinde savaşıyorsunuz. Oyunda pek çok şey AoE serisinden esinlenmiş gibi.

2. Rise of Nations: Thrones and Patriots

Rise of Nations Thrones and Patriots oyunu

Sadece oynanışı ile değil oyun görselleri ile de adeta Age of Empires serisinden bir oyun oynuyormuş hissi duyacağınız bir oyun Rise of Nations oyunu. Ayrıca Rise of Nations da kendi içerisinde kaliteli oyunlar bulunduran bir oyun serisi.

3. Civilization 5

Civilization 5 oyunu

Sid Meier tarafından çıkarılan Civilization serisinin 5. oyunu yine büyüleyici içeriği ile oyuncuları kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Oyunda tekerleğin icadından başlayıp nükleer başlıklı silahların icadına kadar çağlar halinde insanlık tarihinin gelişimine tanık olarak oynayabilirsiniz.

4. Cossacks: European Wars

Cossacks European Wars oyunu

Özellikle Age of Empires 3 oyunu ile aşırı benzerlikleri bulunan oyunda Avrupa topraklarında gerçekleşen savaşlara tanıklık edeceksiniz.

5. Stronghold 2

Stronghold 2 oyunu

Stronghold 2 oyununda kendi kalenizi savunan bir lordu canlandırıyorsunuz. Yine ordu oluşturma ve geliştirme, kaynak toplama, savaşma gibi ögeler mevcut ama AoE gibi çağ atlama bu oyunda bulunan bir özellik değil.

10146 kez okundu

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

Wolfteam ikon Wolfteam Wolfteam oyunu Aeria Games firması tarafından üretilmiş, online bir FPS oyunudur. FPS yani First Person Shooting, manası da elinizde silahla karşınızdakilere ateş..
League of Legends ikon League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
Türkiye’de Geçen Oyunlar Türkiye’de Geçen Oyunlar Biz Türkler’e ait bir durum mudur bilmem ama yabancı dizilerde ve filmlerde Türkiye’den bahsedilince Türkiye’den bir yer gösterilince, senaryonun bir kısmı Türkiye’de..
En İyi 15 Açık Dünya Oyunu En İyi 15 Açık Dünya Oyunu Oyun dünyasında çığır açan bir tür olarak karşımıza çıkan açık dünya oyunları, oyunlarda özgür olmayı seven oyunculara hitap ediyor. Peki geçmişten günümüze..
Zuma Tarzı Oyunlar Zuma Tarzı Oyunlar Zuma oyunundan kısaca bahsetmek gerekirse bir sırada ilerleyen toplara aynı renkleri yan yana getirip patlatmak için top fırlattığınız ve topların çıkış noktasına..
GTA San Andreas Tarzı Oyunlar GTA San Andreas Tarzı Oyunlar Gta oyunlarından hoşlananlar, mutlaka Gta San Andreas oynamışlardır. Bu ounu bitirip etkisinde kalanlar, mutlaka San Andreas tarzı bir oyun ararlar. Gta 4..


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :