Age of Empires Tarzı Oyunlar

Age of Empires Tarzı Oyunlar

Age of Empires Tarzı Oyunlar

Age of Empires oyunu gerçek zamanlı strateji türünde oyunların atası sayılabilir. Oyunun çarpıcı ve diğer oyunlara hiç benzemeyen ama bir yandan da sizi saran doyurucu oynanışı unutulur gibi değil. AoE oynadıktan sonra favori oyun türü strateji olanlar bir hayli fazla. Özellikle Age of Empires 2 oyununu oynayıp oyundan aşırı etkilenenler serinin diğer oyunlarını da sıra sıra oynar ve tüm görevleri tamamlar. Online versiyonlarda da yeteri kadar takıldıktan sonra genelde şu soru gelir: “Sırada ne var?”. İşte siz de AoE serisinin tüm oyunlarını oynadıysanız ve bu türde bu kalitede oyunlar oynamaya devam etmek istiyorsanız hazırladığımız Age of Empires tarzı oyunlar listemizden kendinize oyun seçebilirsiniz :

1. Empire Earth 3

Empire Earth 3 oyunu

2007 yapımı Empire Earth 3 oyunu Empire Earth serisinin 3. oyunu ve yine ilk 2 oyundaki gibi çağlar atlayarak kendi ırkınızla diğer ırklara karşı gerçek zamanlı strateji şeklinde savaşıyorsunuz. Oyunda pek çok şey AoE serisinden esinlenmiş gibi.

2. Rise of Nations: Thrones and Patriots

Rise of Nations Thrones and Patriots oyunu

Sadece oynanışı ile değil oyun görselleri ile de adeta Age of Empires serisinden bir oyun oynuyormuş hissi duyacağınız bir oyun Rise of Nations oyunu. Ayrıca Rise of Nations da kendi içerisinde kaliteli oyunlar bulunduran bir oyun serisi.

3. Civilization 5

Civilization 5 oyunu

Sid Meier tarafından çıkarılan Civilization serisinin 5. oyunu yine büyüleyici içeriği ile oyuncuları kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Oyunda tekerleğin icadından başlayıp nükleer başlıklı silahların icadına kadar çağlar halinde insanlık tarihinin gelişimine tanık olarak oynayabilirsiniz.

4. Cossacks: European Wars

Cossacks European Wars oyunu

Özellikle Age of Empires 3 oyunu ile aşırı benzerlikleri bulunan oyunda Avrupa topraklarında gerçekleşen savaşlara tanıklık edeceksiniz.

5. Stronghold 2

Stronghold 2 oyunu

Stronghold 2 oyununda kendi kalenizi savunan bir lordu canlandırıyorsunuz. Yine ordu oluşturma ve geliştirme, kaynak toplama, savaşma gibi ögeler mevcut ama AoE gibi çağ atlama bu oyunda bulunan bir özellik değil.

6. Age of Wonders 2

Age of Wonders 2

Age of Wonders 2 ismi gibi oynanışı ve görselleri ile de Age of Empires benzeri bir oyun. Aksiyon, rol yapma unsurları ve strateji ögelerini birleştiren oyunda çok geniş bir fantezi dünyasında keşfetme ve size bağlı olan birimleri yönetme görevleri size verilmiş. Taktiksel savaşların ön planda olması ve doğru stratejiler kullanılmasına verilen önem 2002 yılında çıkarılmış bir oyunu bile bugün zevkle oynamanızı sağlayacak.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Age of Empires Tarzı Oyunlar YAPILAN YORUMLAR