Aion Online ikon

Aion Online


Gameforge firması tarafından piyasaya çıkan ve Metin2 oyunu ile oldukça benzer özelliklere sahip olan Aion Online oldukça güzel MMORPG oyunlarından birisidir. İlk olarak oyunun bu kadar çok sevilmesindeki ana neden oyunun başka MMORPG oyunlarında olmayan özellikleri kendi içerisinde barındırıyor olmasıdır. Düşündüm de aslında Aion Online, her oyundaki güzel özellikleri kendisine alıp birleştirmiş ve bu yüzden eksiksiz gözüküyor. Yani bu oyunda pek çok MMORPG oyundan esintiler görmeniz mümkündür.

Şimdi kısaca oyunu tanıtalım. Oyun her zamanki gibi fantastik bir evrende geçiyor. Oyuna girdiğimizde bizden bir ırk seçmemizi istiyor. Irkımızı seçtikten sonra ise bizden “Class” yani sınıf seçmemiz isteniyor. 4 adet farklı sınıf bulunuyor. Bunlar Warrior, Scout, Priest ve Mage olarak adlandırılmış. Warrior yani savaşçılarımız Gladiator ya da Templar oluyor. Priestler Chanter ya da Cleric oluyor. Scout sınıfı ise Ranger ya da Assasian oluyor. Son olarak Mage sınıfı da Sorcerer ya da Spirit Master oluyor. Genel olarak bu sınıflardan birisi saldırı gücü ağırlıklı olurken diğeri daha çok işlevsel ve destek ağırlıklı özelliklere sahip oluyor.

Oyunun en çok sevdiğim özelliklerden bir diğeri ise size ait bir evin ve evcil hayvanın olmasıydı. Kendi evinizi satın alarak burayı çok güzel bir şekilde dekore edebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızı buraya çağırarak çılgın partiler verebilirsiniz. Bu sayede sosyal açıdan da yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Bununla birlikte birçok bineğe de sahip olabiliyorsunuz. Uçan yaratıkların üzerinde süzülürken tüm Aion Online evrenini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra oyundaki ticaret özelliği de oldukça güzel ayarlanmış. Yani oyun her yönü ile oyuncuyu kendisine çekebiliyor. Kısacası güzel, zevkli ve sıkılmayacağınız ilerlemeli macera oyunları arıyorsanız, bu oyun tam size göre demektir.

En son Kas 28, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Aion Online Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP SP2 / Vista / 7
İşlemci : 2.8 GHz
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 40 GB
Ekran Kartı : NVIDIA Geforce 6800 GT/ AMD Radeon X800 XL
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
 • Görseller hem teknik hem de sanatsal açıdan etkileyici
 • ilk 10 - 12 level kolay ve bol eğlenceli
 • Hızlı tempolu savaş sistemi
Eksileri
 • Bazen server lar geniş mücadeleleri kaldıramayabiliyor
 • Görünmez duvarlar uçma keyfini baltalıyor

Aion Online Tanıtım Videosu

Aion Online oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Aion Online YAPILAN YORUMLAR
 • oyuncu22
  5 sene önce

  3 yıl falan oynadım, oynadığıma pişmanım. Uyuz edici bir oyun. Ping önemli. Ev sistemi var ama pek kullanan yok. Uçmak sıkıcı ve uçarken savaşmak zor. Çoğunluk amerikalılar oynuyor. Oyundan zevk almak için çok usta bi oyuncu olmak gerekiyor. Aynı zamanda iyi bir grubun olması gerekiyor. Tek başına bir şey yapamıyorsun. Dungeonların çoğu aşırı derecede zor. Artık insanlar birçoğunu bitirmeyi bile denemiyor. Yani tavsiye etmiyorum.

 • eren
  6 sene önce

  oyun güzelmi

 • lulo
  6 sene önce

  muhtesem abi
  oyun harika