Airport Tycoon 3 ikon

Airport Tycoon 3

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 40 / 4,00
Loading...

Airport Tycoon 3, Krisalis Software tarafından 2003 yılında geliştirilen bir hava limanının işletmeciliğini üstlendiğiniz ve hava trafiğini yönettiğiniz video oyunudur. Bu tip işletmecilik simülasyonu oyunlarının tanınan yayıncılarından Krisalis Software tarafından üretilen oyun bu türe ilgi duyan oyuncular tarafından beğeni topluyor. Oyunda iflas etmeden başarılı bir hava alanı inşa edip yönetmek sizin göreviniz.

Oyunda başlarken hava limanınızı kuracağınız yeri seçmeniz isteniyor. Burada seçenekler arasında dünyadan çeşitli şehirleri bulabiliyorsunuz. Ardından yolcu terminallerini, uçuş ve iniş pistlerini, kontrol kulelerini ve destek servislerini inşa etmeniz gerekiyor. Siz yeter ki hava limanını kurun. Sonrasında bir şekilde uçaklar gelmeye başlıyor. Daha sonra hava yolu firmaları ile kontratlar imzalayarak anlaşmalar yapıp para kazanıyorsunuz. Zaten oyunun başlangıcında hava alanınızı kurabilmeniz adına çok büyük bir sermaye kullanabileceğiniz şekilde size sunuluyor.

Oyunda hemen hemen her simülasyon türü oyunda görmeye alışık olduğumuz yükseltmeler mevcut. Hava limanınızdaki hava trafiği arttıkça mevcut tesisler ihtiyacı karşılayamayacak hale geliyor. Bu yüzden zamanında yapacağınız geliştirmeler ve yükseltmeler ile bu durumun önüne geçebilirsiniz. Ayrıca mevcut tesislere eklemeler yapıp yeni tesisler de ekleyebileceğinizi hatırlatalım. Genişledikçe ve geliştikçe sadece hava yolu firmaları ile değil aynı zamanda hava limanındaki dükkan zincirleri ve oteller gibi yan işler için de kontratlar imzalayabilirsiniz.

Airport Tycoon serisinin 3. oyunu olmasına rağmen ve çeşitli geliştirmeler olmasına rağmen oyun gerçekten uzak bir simülasyon olarak karşımıza çıkıyor. Yine de simülasyon konusunda piyasadaki hayvanat bahçesi, şehir kurma, otobüs ve tır sürme gibi türlerden sıkılıp farklı bir şey denemek isterseniz hava alanları da alışık olmadığınız farklı bir dünyanın kapılarını size açıyor.

En son May 1, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Detaylı sıra tabanlı simülasyon
  • Hava taşımacılığı endüstrisinde çalışanlara hitap ediyor
Eksileri
  • Eğlence dozu düşük

Airport Tycoon 3 Tanıtım Videosu

Airport Tycoon 3 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Airport Tycoon 3 YAPILAN YORUMLAR