AirStrike 2 ikon

AirStrike 2

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 / 2,00
Loading...

Dünyayı Teröristlerden Koruyun!

Air Strike 2, Rondomedia şirketi tarafından piyasaya sürüldüğünde tarih Nisan 2004’tü. O zamanın çocukları için oyun piyasası çılgın atıyordu ancak sektör kendini o kadar hızlı yeniledi ki adeta bu hıza yetişmek mümkün olamadı. RAM’lerin, ekran kartlarının her yeni oyunla yenilendiği zamanlardan bugünlere kadar geldik.

Air Strike 2 bir helikopterle karşımızdan gelen düşman uçak ve helikopterlerini, yer üslerini vurduğumuz bir oyun. 2 boyutun yerini 3 boyuta bıraktığı grafikleri ile atari salonlarında oynanılan platform oyunlarından ayrılıyor.

Air Strike 2’nin kurulumunu yaptıktan sonra oyun bizi 2B animasyonlarla karşılıyor. Animasyon yörüngede olduğu görülen bir uydunun görüntüsü ile başlıyor. 2004 yılında kullanılan bu animasyon tekniğinin halen güncelliğini koruduğunu görüyoruz. Bir sonraki görüntüde uydumuz havaya uçuruluyor ve dünyadaki bir komuta merkezi alarm durumuna geçiyor. Öfkeli bir general kendisine verilen raporu dinledikten sonra helikopter pilotu kahramanımız Give Zero-Two’nun çağrılması emrini veriyor ve savaş başlıyor. Air Strike 2’nin Options bölümüne geçiyoruz.

Air Strike 2’nin Information sekmesinde görevimizi ve kullanabildiğimiz silahları görebiliyoruz. Teröristleri etkisiz hale getirebilmek için helikopterimize entegre edilmiş silahların arasında Machine Gun, Missile Gun, Flamethrower gibi geleneksel silahların yanında Impulse Gun, Plasma Canon, Kuantum Gun, Big Laser, Light Gun, Wave Gun gibi gelişmiş teknoloji ile donatılmış silahlar da mevcut. Bu silahların 2004 yılından bu yana gerçek dünyada geliştirilememiş olduklarını da belirtelim. Air Strike 2’nin silah evreni zamanın bir hayli ilerisinde.

Air Strike 2’nin zorluk dereceleri Easy’den Nightmare’e kadar değiştirilebiliyor. Oyunun başında alabildiğimiz helikopterimiz ise Green Wiper. Diğer seçenekler ise henüz kapalı.

Air Strike 2’de helikopterimize simülasyon oyunlarında olduğu gibi iniş kalkış yaptırmıyoruz. Oyun bir anda muharebe alanına geçiyor ve savaşmaya başlıyoruz. Düşman birimlerini karşımızdan geliyor ve onları vurmadığımız takdirde yanımızdan geçip gidiyorlar ve bir daha da rahatsız etmiyorlar. Oyun birçok açıdan 2B platrform oyunlarının gelişmiş versiyonu durumunda. Yine platform oyunlarında olduğu gibi helikopterimizde olmayan silahları havada uçuşan bonuslar yolu ile alabiliyoruz. Green Wiper havada uçuşan bu bonuslarla yavaş yavaş upgrade olmaya başlıyor.

Air Strike 2’de tempo bir anda artıyor ve hem yerdeki düşman birimleriyle hem de teröristlerin hava güçleri ile aynı anda savaşmaya başlıyoruz. Oyun zorluk seviyeleri yüksekteyken dahi silah konusunda oldukça cömert davranıyor. Bonuslar konusunda da durum aynı. Silahlarımız geliştikçe düşman birimlerini yok etmek de kolaylaşmaya başlıyor anca teröristlerin bazı anlarda oldukça kalabalık geldiği de bir gerçek. Oyunun eksi yönlerinden biri ise sürekli ekranda beliren ve oyunu durduran infoları. Başlamak için her seferinde ok’ye basmanız gerekiyor.

Air Strike 2’yi oynarken oyunun 2004 yılında piyasaya sürüldüğünü unutmamak gerekiyor. Oyun ekranının bir miktar sıkışık olduğunu belirtmekte fayda var. Grafikler de yine 2004’e göre iyi durumda. Oyun dünyasının eski fenomenlerinden birini oynamak isterseniz Air Strike 2 oldukça keyifli bir seçenek.

En son Eki 2, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Güzel grafikler
  • Sesler gayet güzel
  • Geniş ve kapsamlı düşman ve silah sayısı
  • Değişik zorluk levelleri
Eksileri
  • Biraz tekrar edici gelebilir

AirStrike 2 Tanıtım Videosu

AirStrike 2 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

AirStrike 2 YAPILAN YORUMLAR