Angry Birds Star Wars ikon

Angry Birds Star Wars

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 59 / 3,93
Loading...

Casual olarak tabir edilen oyuncu kitlesini kendine bağlamayı başaran Rovio, Angry Birds serisinin son oyunu olan Star Wars ile de bu başarısını devam ettirecek gibi gözüküyor. Daha önce Android, iOs ve Facebook’ta gördüğümüz oyunu artık bilgisayarlarımızda da oynayabileceğiz. Her Angry Birds serisinde olduğu gibi bu oyunda da, kolay bölümlerle başlayıp, karakterlerin özelliklerini tanıyoruz, daha sonra bölümler zorlaşmaya ve çözümler giderek sizin yeteneklerinize bağlı olmaya başlıyor. Oyun Star Wars efektlerinin neredeyse tamamını taşıyor. Sadece karakterler değil, oyunun mekanları ve öldürmeniz gereken domuzcuklar da Star Wars temasına uygun olarak hazırlanmış.

Oyunda Tatooine ve Pigstar gibi 80’den fazla bölüm bulunmakta. Oyunda en zor bölümler Pig Star bölümleri olarak göze çarpıyor. Zira Darth Vader ile de burada karşılaşacaksınız. Tabi ki oraya ulaşmak için önceki bölümleri başarı ile tamamlamak zorundasınız. Oyuna ışın kılıcı, tahrip edici rüzgar, Jedi güçleri gibi oyun içi mekanikler eklenerek oynanış zevki maksimuma çıkartılmış. Ayrıca serinin bu oyunu ile birlikte kuşların yeteneklerini arttıracak upgradeler de yapabiliyorsunuz. Yine bundan önceki sürümlerde olduğu gibi bu sürümde de gizli objeler bulunuyor. Bunları buldukça ekstra bölümleri açabiliyorsunuz.

Yumurtalarım karanlık tarafta kalmış

Her şey Dark Side’a geçen domuzların, yumurtalarımızı çalmasıyla başlamıştı. İntikamımız karanlık tarafın tamamını yok etmeden alınmış sayılmayacak ve işte bu yüzden kızgınız. Rovio firması 2009 yılında mobil cihazlar için bir platform oyunu piyasaya çıkardı. Ve bu oyun mobil ve diğer platformlarda o kadar tutuldu ki adeta bir fenomen haline geldi. Angry Birds’ten bahsediyorum tahmin edeceğiniz üzere. 2009 da ortaya çıkan oyun artık seri halini almış durumda. Toplam altı tane Angry Birds oyunu var ve ben burada beşinci oyun olan Angry Birds: Star Wars’tan bahsetmek istiyorum.

Angry Birds: Space ile kızgın kuşlarımızın maceraları zaten uzay mecrasına taşınmıştı. Özellikle ilk üç oyunda kullanılan mekaniklerin değiştirilmemesi oyuncuya tam da bıkkınlık vermek üzereyken Rovio, oyunu uzaya taşımaya karar verdi ve yeni kuşlar ve yeni bir mekanikle oyuncuların arzuları kamçılanmış oldu. Space’deki farklılık, yer çekimi olmayan mekânlarda, domuz avlamamızı istemeseydi. Elbette kızgın kuşlarımızı yine düşmanların üzerine fırlatıyoruz ve özelliklerine göre saklanan domuzlar üzerinde farklı derecede imha sağlayabiliyoruz ancak, artık bunu fizik kurallarına uyarak yapmak zorunda değiliz. Çünkü Dünya’da değiliz. Oynanış bakımından getirdiği farklılıkların yanında, yeni kuşların eklenmesiyle, Space oldukça sevilen bir Angry Birds oyunu olmayı başarmıştı. Bundan sonraki oyun olan Star Wars’ta da yer çekimi olmayan bölümler kullanılmış. Gerçi oyunun özelliklerinden önce biraz genel mantığına yönelik konuşsak daha mantıklı olacak. Angry Birds: Star Wars, dünya çapında milyonlarca hayranı olan bilim kurgu, Star Wars karakterlerinin platform ortamına taşınması ve Angry Birds teması ile birleştirilmesi şeklinde ortaya çıkmış. Star Wars’taki tüm kahramanlara oyun içerisinde rastlamak mümkün. Elbette bazı karakterlerin açılması için yeterince başarılı olmak gerekiyor. Oyundaki yeniliklerden birisi artık kuşlarımıza yeni özellikleri oyun içinde katabilmemiz. Örneğin, başlangıçta hiçbir özelliği olmayan kırmızı kızgın kuşumuz bir süre sonra eline ışın kılıcını alabiliyor. Bu özelliklerin bir karşılığı olması ve düşman tarafının da yeterince güçlendirilmesi için domuzlara, yani Dark Side’a da bazı özellikler eklenmiş görünüyor. Örneğin bazı domuzların ateş edebilme yetenekleri var.

Angry Birds kendisini birçok konuda kanıtlayan ve popülerliği olan bir oyundu. Star Wars’ın popülaritesini konuşmaya bile gerek yok. Bu yüzden bu iki yapımın birleşmesi birçok oyuncu tarafından, sabırsızlıkla bekleniyordu. Rovio bu beklentiyi tam olarak karşılamış görünüyor. Oyunun rakamlarına bakıldığında bu çok açık bir şekilde görülebiliyor. Oyun platform oyunu olduğu için grafik konusuna özel olarak değinmenin pek bir anlamı olmaz sanırım. Sonuçta kaliteli çizgilerden ve arka planlardan oluştuğunu bilmek gerek. Gerçi Angry Birds’ten habersiz bir oyun sever kalmış mıdır bilmiyorum, bu yüzden oyunun görünümünü anlatarak abesle iştigal etmiş olabilirim. Sonuç olarak, Angry Birds: Star Wars 2012 yılında, 8 farklı platform için çıktı ve birçok oyuncunun beğenisini kazandı. Sizde eğer, Star Wars kahramanları ile eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız bu oyunu muhakkak deneyin. Ayrıca bölümlerde başarısız olduğunuzda gülen domuz Darth Vader’ı selamlamayı da unutmayın.

En son Şub 14, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Angry Birds Star Wars Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP SP2
İşlemci : Pentium 4 2.0GHz / Athlon XP 2500+
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 500 MB
Ekran Kartı : GeForce 6200 / Radeon Xpress 1200 Series
DirectX : DirectX 9
Artıları
  • Geliştirilebilen güçler çok iyi bir yenilik olmuş
  • İyi ayarlanmış leveller zorlayıcı olabiliyor
  • Star Wars materyallerini iyi kullanmışlar
Eksileri
  • Bağımlılık yapıyor

Angry Birds Star Wars Tanıtım Videosu

Angry Birds Star Wars oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Angry Birds Star Wars YAPILAN YORUMLAR