Asterix at the Olympic Games ikon

Asterix at the Olympic Games


Asterix at the Olympic Games aynı isimli sinema filminden uyarlanılarak oluşturulmuş eğlenceli video oyunudur. Fransız çizgi romanı kahramanı Asterix ve Obelix’in ( ülkemizde Oburiks olarak da bilinir ) Türkiye’de de oldukça fazla sayıda hayranı bulunuyor. Özellikle Asterix ve Obelix karakterlerini sevenler bu oyundan da çok zevk alacaklar. Oyunda hem Asterix hem de Obelix karakteri ile oynayabiliyorsunuz, her ikisinin farklı özellikleri var. Karakterin özelliğini kullanmak istediğiniz zaman iki karakter arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Oyunda Asterix ve Obelix Roma İmparatorluğu tarafından düzenlenen olimpiyat oyunlarına katılıyorlar. Arkadaşları Lovestorix’in sevdiği prenses Irina ile evlenebilmesi için ona yardım etmeli ve olimpiyat oyunlarını kazanmalısınız. Oyunda Roma İmparatorluğu’nun arenalarında çekiç atma, koşu, uzun atlama gibi çok çeşitli olimpiyat sporlarına katılıp başarılı olmaya çalışıyorsunuz. Bu açıdan değişik oynanışlar karşınıza çıkıyor ve oyun tekdüzelikten uzak bir oyun haline geliyor.

Oyun sadece olimpiyat sporlarından ibaret değil, yine Asterix ve Obelix karakterleri ile 3D platform tarzı oynanışa sahip bölümler de bulunuyor. Oyunun hikayesinde Lovestorix’e yardım ederken bir yandan da Brütüs’ün Sezar’a kurduğu tuzakları da bozmanız gerekiyor. Bazı bölümlerde düşmanların saldırısına uğrayıp onlarla dövüşmeniz de gerekebiliyor. Bazı spor yarışlarında sadece tuşlara daha hızlı basarak rakibinizi geçebildiğiniz için oynanış açısından pek zevkli gelmeyebilir. Ama yerden yüksek bir platform üzerinde rakibinizden çok adamı aşağı fırlatmaya çalışma, doğru notalar üzerinde bulunan düşmanlara vurarak müzik yapma gibi oyunlar da aşırı zevkli.

Oyunun grafikleri animasyon çizgi filmleri andırdığı için pek süper olmasa bile oyuncuyu rahatsız etmiyor. Asterix çizgi filmi izler gibi oyunu da oynayabilirsiniz. Oyundaki sesler ve seslendirmeler çok başarılı.

En son Oca 28, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Asterix at the Olympic Games Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista
İşlemci : 1 GHz
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 3.5 GB
Ekran Kartı : 64 MB
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
  • Sevilen çizgi film karakterleri
  • Karakterler arasında geçiş yapabilme
  • Eğitici olimpiyat sporları
  • Olimpiyat ve oyun hikayesi iyi bir şekilde birleştirilmiş
Eksileri
  • Görseller yetersiz
  • Bazı yerlerde kamera açıları bozuluyor

Asterix at the Olympic Games Tanıtım Videosu

Asterix at the Olympic Games oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Asterix at the Olympic Games YAPILAN YORUMLAR