Bionicle Heroes

Bionicle Heroes

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu327 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiAralık 6th, 2015
Hemen indir (327 MB)
1619 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(0 oy ile: 0,00 / 5, oylandı)
Loading...Loading...

Robotların renkli dünyasını konu alan Bionicle Heroes üçüncü şahıs gözünden oynan bir aksiyon, macera oyunu. Yani GTA tarzı bir oynanışa sahip. 2006 yılında piyasaya çıkan Bionic Heroes, sadece SinglePlayer (Tekli Oyuncu) olarak oynanıyor. Oyunun yapımcıları Traveller’s Tales ve Amaze Entertainment. Oyunun dizaynını ise LEGO oyunlarından çok yakından tanıdığımız teknik ressam Arthur Parsonsn yapmış.

Bionicle Heroes için yaklaşık 25 kişilik bir ekip çalıştı. Yapımcılar mümkün olan en iyi kaliteye erişmek için tam 12 ay çalıştılar. Buna rağmen Bionicle Heroes için GameCube’de yapılan eleştirlerin sadece %51 olumlu şekilde. Oyun ayrıca Play Station, Xbox 360 ve Wii platformlarında da oynanabiliyor. Aslına bakılırsa en iyi performansın da Xbox 360 konsolundan alındığını da söyleyebiliriz.

Çizgi filmler, romanlar, sinemalar. Robot çılgınlığı tüm dünyayı ele geçiriyor. Günün birinde dünyaya hükmetme potansiyeline sahip olduğunu düşündüğümüz yapay zekâlıların dünyasına Bionicle Heroes ile adım atıyoruz. Bionicle Heroes’i açtığınızda size oyunun hikâyesini anlatan aksiyonlu ve çok renkli bir sinematik ile karşılaşıyorsunuz. Oyun başladığında ise artık robotların dünyasındasınız.

Yapay zekânın iyisi kötüsü olur mu bilinmez. Ama Bionicle Heroes’de iyi ve kötü robotların mücadelesine tanık olacaksınız. Eğer iyi ya da kötü olmak akıl ile elde edilebilecek bir olgu ise tabi ki bunu robotlar da elde edebilir ama iyi ya da kötü olmak algılar ve kalp ile ilgili bir olgu ise işte o zaman tenekeden kalplerin atışını duyuyor olacağız. Daha fazla felsefe yapmadan Bionicle Heroes’ten devam edelim.

Voya Nui adasından başladığımız mücadele havada, karada ve hatta denizde de devam ediyor. Ama korkacak bir şey yok robotlar paslanmıyor. Bu da ileri titanyum teknolojisinden kaynaklı. Her robotun kendine has zaafları var. Zaaf demişken bunu zihinsel değil de fiziki olarak algılamanızı istiyorum. Her robot farklı güçlere ve yeteneklere sahip. Kimisi denizde çok yavaş, kimisi karada çok hızlı, kimisinin vuruşları çok güçlü, kimisinin de zırhları çok dayanıklı. Oyun içerisinde bunları yakından tecrübe edebilirsiniz. Zaten bol bol tecrübeye ihtiyaç duyacaksınız.

Sağda solda saklanmış olan Lego parçalarını bulup birleştirdiğinizde kahraman modunu etkinleştirmiş oluyorsunuz. Kahraman modunu etkinleştirdikten sonra oyun can sıkıcı bir hale geliyor. Çünkü hiçbir darbeden etkilenmeyen harika bir zırha sahip oluyorsunuz, üstelik vuruşlarınız da çok güçleniyor. Bunu klasik oyun hilesi olan “Tanrı Modu”na benzetebilirsiniz. Peki, bunun neresi sıkıcı ki derseniz; mücadele üzerine kurulu bir oyun oynarken hiç çaba sarf etmeden herkesi kıra biçe ilerlemek bir süre sonra sizi amaçsız bir hale getiriyor ve sıkıntıdan patlıyorsunuz. Bunu yapımcılar da düşünmüş olacak ki Legoları toplayarak kahraman modunu etkinleştirmek o kadar kolay olmuyor. Legoları birleştirdiğinizde daha çok yeni silahlar, zırh kuvvetlendirmeler ve can çubuğunuzu doldurmak gibi yararlar ediniyorsunuz. Bu kısmı gerçekten çok eğlenceli. Çünkü çok sıkıştığınız yerlerde canınız bitmek üzereyken bulduğunuz son Lego parçası ile derin bir nefes almak çok iyi geliyor. Yani bir nevi can paketi. Bu işinize çok yarayacak çünkü kötü haber, her bölümde bir adet “boss” düşmanı tepelemek zorundasınız ve bu da hayli zor bir iş. Halkına refahı getirmeye çalışan kahraman bir robot olarak, kötü robot orduları ile baş etmek için yola çıkacaksınız ve yanınıza almanız gereken tek şey cesaretiniz. Bu oldukça afilli bir cümle oldu. Siz yine de dikkatinizi ve zekânızı da yanınıza alarak yolda gördüğünüz Legoları da toplayın, ne olur ne olmaz.

Bol bol Star Wars esinlenmeleri göreceğiniz oyunumuzda en çok para harcanan şey grafikleri. Grafikler üzerinde özel olarak çalışılmış. Oyunun kendine has bir dokusu var. Çok canlı ve çok renkli. Patlama efektleri oldukça başarılı, robotlarımız oldukça parlak. Zaten oynadığınız zaman, oyunun kendine has atmosferine yakından tanıklık edeceksiniz. Buna rağmen kaplamalar gereksiz olarak parlatılmış. Özellikle bitkilerde ve dokularda göreceğiniz fazla parlamalar göze batıyor. Bir diğer nokta ise oyunda aldığımız hasarlardan sonra robotumuzda kozmetik hataların olmaması. Bu da oyuna eksi bir yön veriyor. Yine de oyun içerisinde bol esprilere ve çekici görsellere yakından tanıklık edeceksiniz. Özellikle çocukları ve gençleri hedef alan Bionicle Heroes’i oynarken çok eğleneceksiniz. Keyifli oyunlar.

Artıları
  • Güzel görseller
  • Power uplar gerçekten iyi
Eksileri
  • Daha çok cocuklara hitap ediyor
Etiketler:


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :