Boulder Dash Xmas ikon

Boulder Dash Xmas

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 5 / 5,00
Loading...

Boulder Dash Xmas 2004 yılında FlyOrDie tarafından çıkartılan küçük arcade oyunudur. Klasik bulmaca oyunu Boulder Dash’ten esinlenip geliştirilerek yapılmış oyunu bu sefer joystick ile değil klavye tuşları ile kontrol ediyorsunuz. Boulder Dash Xmas oyunu da hem arcade hem de bulmaca tarzında bir oyun. Oyunu Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda oynayabilirsiniz.

Atari oyunları tarihinde ciddi bir yere sahip hatırlanan en eski oyunlardan birisi olan Boulder Dash’ın yılbaşı temalı oyunu olan Boulder Dash Xmas yine bu oyunu sevenler için bağımlılık yapıcı özellikte bir oyun olmuş. Boulder Dash oyununda yer altında kazı yaparken taşların altında kalmamaya çalışıyordunuz. Bu oyunda taşların yerini kar topları almış. Bu oyunda da kar toplarına yakalanmadan ekrandaki puanları toplayıp mağaradan mağaraya geçmeye çalışıyorsunuz.

Oyunun demo sürümünde oynayabileceğiniz 15 bölüm bulunuyor. Demo bölümleri tamamladıktan sonra isterseniz tam sürümü satın alabiliyorsunuz. Tam sürümde ise 65 level bulunuyor. Tahmin edebileceğiniz gibi ilk bölümler kolay sonraki bölümler ise oldukça zorlayıcı özellikte. Yer altındaki mücevherleri ve hazineleri toplarken hıza alışık olmalı ve üstünüze kartopu düşmemesine özen göstermelisiniz.

Oyunda ayrıca tüm skorların online bir şekilde kaydedilebileceği bir skor tablosu bulunuyor. Dilerseniz yaptığınız yüksek skorları buraya kaydederek dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla buradan yarışabilirsiniz.

En son Eki 12, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Boulder Dash Xmas Tanıtım Videosu

Boulder Dash Xmas oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Boulder Dash Xmas YAPILAN YORUMLAR