Broken Sword: The Angel of Death ikon

Broken Sword: The Angel of Death


Revolution Software ve Sumo Digital tarafından geliştirilen ve DreamCatcher Interactive tarafından yayınlanan Broken Sword: The Angel of Death, macera türünde bir oyun.

Çok sayıda oynayanı ve seveni olan Broken Sword serisinin bir oyunu olan Broken Sword: The Angel of Death 3D’li fare ile oynanan tıklamalı bir macera oyunu. Yalnızca Windows’ta yayımlanan bu özelliği ile Broken Sword serisindeki başka konsolda yayınlanmayan tek oyunu olma özelliğini de bulunduruyor.

Anna Maria adında bir bayan George’un ofisine gelerek eski bir el yazmasındaki bilgiler için yardım istiyor. Anna Maria ile beraber hazineyi bulmak için yola çıkan George Stobbart, hazinenin olduğu yerin İstanbul olduğunu düşünüyor ve İstanbul’a gidiyor. Burada Mevlüt adında bir garson Topkapı Sarayı’nın altındaki hazineden bahsediyor ve Anna ile George buradaki mezarlıkları dolaşmaya başlıyorlar. Ancak İstanbul’daki araştırmaları sırasında terörist olduğu şüphesiyle George hücreye kapatılıyor. Fakat bir yolunu bulan ve oradan kaçmayı başaran George, haritada farklı yerleri keşfetmeye devam eder ve Roma, Arizona, Vatikan gibi değişik şehirlere yol alır.

Oyunda hamleler klavye ile kontrol ediliyor ve oyun mouse kullanılarak oynanıyor. Oyunun seçilen belli bölümlerinde oyunu Nicole Collard karakteriyle de oynamamız mümkün. George bulmacaları çözüp arazilerde ilerleyebilmek için konuşan ağaçlarla ve diğer karakterlerle de diyalog kurabilme özelliğine de sahip. Broken Sword serisinin diğer oyunlarında olduğu gibi oyuncunun ölmesi de mümkün.

Broken Sword serisinin en sevilen oyunu olma özelliğine de sahip oyunun görsellerine baktığımızda ortalama üstünde kaliteye sahip olduğunu görüyoruz. Tasarımı için uğraşıldığı belli ve geri planda çalan müziği gayet hoş. Hikayesel anlatım ve sinematik görseliyle oyun bağımlılık yapma özelliğine de sahip.

Broken Sword: The Angel of Death iyi bir serinin bir oyunu olması ve sahip olduğu kaliteli özellikler ile kaliteli bir macera oyunu arayanlar için iyi bir seçim olacaktır.

En son Kas 30, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Broken Sword: The Angel of Death Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 10 / 8 / 7 / Vista
İşlemci : Pentium 4 ve üstü
Ram : 64 MB
Harddisk Alanı : 4 GB
Ekran Kartı : DirectX uyumlu
DirectX : DirectX 8
Artıları
 • Sağlam bulmaca çeşitliliği
 • Çok iyi seslendirme
 • Başarılı point and click sistemi
Eksileri
 • Zayıf kamera kontrolü
 • Günü geçmiş grafikler

Broken Sword: The Angel of Death Tanıtım Videosu

Broken Sword: The Angel of Death oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Broken Sword: The Angel of Death YAPILAN YORUMLAR
 • nusret
  5 sene önce

  cunku oyunu oynamak istiyorum sevdim

 • hasan hüseyin
  6 sene önce

  oyun nasıl