Business Tour ikon

Business Tour


Renkli, Eğlenceli ve Zengin: Business Tour!

Monopoli oynamayı hepimiz severiz. Şimdiye kadar bu tür oyunların sonunu gören pek olmamıştır ama yine de oynaması en zevkli oyunlar arasında yer alır. Business Tour ise hiç kuşkusuz bu oyunların en popüler olanlarından biri. Business Tour, Monopoli türü oyunlardaki temel fikri ve eğlenceyi dijital dünyaya taşıyan bir masa oyunu.

Creobit tarafından geliştirilen ve 8Floor tarafından yayınlanan Business Tour’u ister yapay zekaya karşı, isterseniz de online dünyada oynayabiliyorsunuz. Business Tour oyununun en büyük özelliklerinden biri her yaştan insanı kendine bağlayabilmesi. Öyle ki bir çocukla yetişkin bir insanı aynı platformda buluşturabiliyor. Yapay zeka ve online seçeneklerinin yanında “Shop” seçeneğinden çeşitli alışverişler yapıp oyunun ayrıntılarını kendinize göre dizayn da edebiliyorsunuz. “Bir bakıp çıkacağım” denilen Business Tour’dan birkaç saat sonra zorla kaldırılmanız mümkün.

Ekonomi Odaklı Bir Strateji Oyunu

Oyunun tanıtımının “ekonomi odaklı bir strateji oyunu” olduğunu belirtelim. Zar atarak oynanılan bir board oyunu olan Business Tour’da amaç tabii ki herkesten daha çok para kazanmak. Board’un üzerinde yer alan şehirlerin üzerine geldiğinizde bu alana yatırım yapabileceğiniz gibi komple satın almanız da mümkün. Şehirler aynı gerçek dünyada olduğu gibi ucuz ve pahalı şehirler olarak ayrılmış durumda. Çok kazanmak istiyorsanız kesenin ağzını açıp pahalı şehirleri satın almanız en mantıklı yol gibi görünüyor. Zaten sizin olan bir şehrin üzerine tekrar geldiğinizde ise şehrinizi daha büyük yapılarla geliştirebiliyorsunuz. Monopoli oyunundaki “kodes” kuralı Business Tour’da da geçerli.

Business Tour’da ister ikiye iki isterseniz de “hızlı oyun” seçeneğini seçebilirsiniz. 2X2’lik oyun ikişer kişiden oluşan iki takımla oynanıyor. Hızlı oyun ise sadece 15 dakika sürüyor ve çok kazanan oyunu da kazanmış oluyor. Business Tour’u bilgisayarınıza indirip oyuna girdiğinizde size belirli sayıda çip veriyor ve siz de oyunu bu çiplerle oynuyorsunuz.

Business Tour’un en eğlenceli taraflarından biri ise rakiplerle anlaşma yapabilme ya da onların arkasından iş çevirme olanağınızın olması. Bu iki seçenekli durum zor anlarınızda neyi seçeceğinizi tamamen size bırakıyor. Gerçek dünyada insanları kandırmaktan hoşlanmıyorsanız bunu Business Tour’da seve seve yapabilirsiniz.

Oyunun grafikleri, animasyonları ve sesleri bir bütün halinde eğlenceli olarak tanımlanabilir. Başka bir eğlence boyutu ise Monopoli oyunlarında olmayan bir özellik. Festival ve Dünya Şampiyonalarının gerçekleştirildiği şehirlerin değeri bir anda iki katına çıkıyor. Satın alma yaparken bunlara dikkat etmekte fayda var.

Oyunun eksilerine gelince, online oynadığınızda rakibiniz oyundan düşerse Business Tour hemen bir bot atıyor. Ancak botların zaman zaman kitlenme sorunu yaşadığını belirtelim. Başka bir eksiklik ise board’un biraz az sayıda kareden oluşması. Dijital bir platform için neden bu kadar küçük bir board kullanıldığı tam olarak bir muamma.

Ekonomiyi ve oyunları seviyorsanız boş zamanlarınızı keyifli bir hale getirmek için Business Tour oldukça eğlenceli bir seçenek. Zar atarak zengin olmak ve arkadaşlarınızın çiplerini almak istiyorsanız online olmak için vakit kaybetmeyin.

En son Nis 26, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Business Tour Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista/7/8/10
İşlemci : 1500 MHz
Ram :
Harddisk Alanı :
Ekran Kartı :
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
  • En başarılı monopoli oyunlarından
  • Yeterli grafikler
Eksileri
  • Oyun içi sohbet bulunmuyor
  • Açılması uzun sürebiliyor
  • Oyun içi adalet pek sağlanamamış

Business Tour Tanıtım Videosu

Business Tour oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Business Tour YAPILAN YORUMLAR