Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Call of Duty 2

Call of Duty 2

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu656 MB
İşletim SistemiWindows Vista / ME / 2000 / XP
EklenmeKasım 28th, 2015 by
Hemen indir (656 MB)
72409 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(196 votes, average: 4,39 out of 5)
Loading...Loading...

Activision ve Infinity Ward tarafından 2005 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülen Call of Duty 2 yani Göreve Çağrı 2 oyunu serinin ikinci oyunudur ve en sevilenidir desek hiç de abartmış olmayız. Oyun ilk oyuna göre daha geniş bir savaş alanına sahiptir. Asker olarak ufak bir cephede sıkışıp kalmıyoruz. Etrafımıza geçemeyeceğimiz duvarlar ve çitler daha az çıkmaktadır. Bu özellikle de oyunun en güzel tarafı olan Normandiya çıkartmasında gözünüze çarpacaktır. Denizden ilk çıktığında karşınıza uzun mu uzun bir sahil çıkacak ama düşman ateşi yüzünden gözünüzü bile açamayacaksınız.

Normandiya dediğimizde oyunun konusu da aklınızda şekillenmiştir. Call of Duty 2 II. Dünya Savaşını ve gerçekte savaşan kişilerin hayatlarını anlatmaktadır. Oyun şiddet ve kin olsun diye değil, savaşta ölen müttefik askerlerini anmak için yapılmıştır. Bunlar arasında İngilizler, Amerikalılar ve Ruslar yer alır. Oyunda bir Rus askeri bir Amerikan askeri ve bir İngiliz askeri olabilirsiniz. Oyunun en uzun bölümlerini Amerikan askeri olarak oynayacaksınız. En zor bölümlerini ise Rus askeri olarak. Çünkü sayıca ve teknolojik olarak kat kat daha üstün olan Almanlara karşı Moskova’yı savunacaksınız. Fakat Almanlar Stalingrad’da ağır kış şartları ile tutunamamaya başlayınca oyun kolaylaşacak ve avantaj size yani Ruslara geçecektir.

Oyunu İngilizlerin tarafından oynadığınızda ise Afrika’daki Alman birlikleri ile bir İngiliz subayı olarak çarpışacaksınız. Fps türünde olan oyunda düşmanınızı öldürmek için farklı taktikler belirlemelisiniz. Çünkü ilk oyun gibi düşman askeri bomba atıldığında beklememekte kaçmakta ve siper almaktadır. Bu durum kendi dost birlikleriniz için de geçerlidir. Oyundaki en zor bölümüm Rusya cephesi olduğunu söylemiştik fakat bu genellemeyi biraz daha açabiliriz. Çünkü Normandiya oyunun en gerçekçi bölümü olduğu kadar en zor olanıdır da. İlk olarak bottan indiğinizde X şeklindeki barikatların arkasına gizlenmelisiniz. Düşman ateşi azaldığında kulenin altına siper almalı ve daha sonra da Hitler’in tabiriyle geçilmez Atlantik duvarı denen yeri yıkmak, Alman bayrağını Fransa’dan indirmek zorundasınız. Oyunun tek kişilik modunda Almanları seçemezken multiplayer modunda seçilebilmektedir. Silahları ise daha güçlüdür diyebilirim.

Call of Duty 2 Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows Vista / ME / 2000 / XP
İşlemci : Pentium 4 veya Athlon XP
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 4 GB
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce3+ / ATI Radeon 8500+
DirectX : 9.0c
Artıları
  • Harika sunum
  • Agresif düşman yapay zekası
  • Gerçekten savaşın bir parçasıymış gibi hissettiriyor
  • Farklı görevler
  • Eğlenceli multiplayer
Eksileri
  • Performansın düştüğü yerler olabiliyor

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
72409 kez indirildi
Etiketler: , , ,