Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Call of Duty 5 World At War

Call of Duty 5 World At War

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu846 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
EklenmeKasım 25th, 2015 by
Hemen indir (846 MB)
99181 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(262 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...Loading...

Call Of Duty oyunu, Activision firması tarafından piyasaya sürülen dünyanın en ünlü savaş oyunu serisidir.Oyunda gerçek savaş mekanlarında, gerçek silahlarla, gerçeğe yakın bir savaş ortamı bulunmaktadır.Oyun serisinin herhangi bir oyununu oynayanlar mutlaka serinin diğer oyunlarını indirmektedirler.İşte biz de bu yüzden Call Of Duty 5 indirme sayfasını sizlere sunmak istedik.

Top, tank, askeri birlik gibi kavramları süper işleyen bu oyunda savaş meydanları artık sokaklar ve caddeler.Modern savaş kurallarının tamamına dikkat ederek hazırlanmış olan bu oyunda artık düşmanlarınızda zekaya sahip ve size tuzak kurabiliyorlar.

Görev Seni Çağırıyor: Call of Duty 5:

Savaşın şiirsel bir tarafı yoktur derler. Peki, savaş oyunlarının? Call of Duty oyunlarının şiirsel bir tarafı olduğunu kabul edebiliriz belki. Hatta oyuncuya sunduğu atmosfer sayesinde savaşın tadına varıyoruz bile desek yanlış olmaz. Cal of Duty: Modern Warfare bu seri oyunlarında, bir ilki gerçekleştirmiş ve modern savaşları konu alma yoluna gitmişti. Call of Duty 5’te ise yine geçmişe dönüyoruz. 2. Dünya Savaşının ortalarında bir Amerikan askeri olarak, Japonların tutsağıyız. Bir Japon adasında savaş esirleri olarak tutuluyorken, bir arkadaşımız işkenceye daha fazla dayanamıyor ve kahramanca bu hayata veda ediyor.

Her şey tam da bitti derken ve sıranın bize geldiği zamanda diğer dost birlikler yardımımıza yetişiyor ve kurtuluyoruz. Call of Duty: World at War işte bu şekilde bir girizgâha sahip. Call of Duty oyunlarında süregelen genel mantık burada da devam ediyor. 2. Dünya savaşı sırasında ayrı cepheler ve ayrı ordulara mensup iki askerin yaşadıkları ve yaşayacaklarına tanık oluyoruz. Pearl Harbor baskını ile Amerika’ya adeta gözdağı vermeyi başaran Japonya, elbette misilleme bekliyordu. Şimdi ise bu misillemeye karşı savunma savaşını üstlenecekler. İlk sahnede kurtulan askerimizin adı Miller. İkinci kahramanımız ise Kızıl Ordu mensubu Dimitri. Dimitri ile Rusya’dan Almanya’ya uzanan yorucu ve bir o kadar heyecanlı bir yolculuğa hazır olun. Bu iki askerin hikâyesi belirli noktalarda geçişler yapılarak, oyuncuya sunuluyor. Activision tarafından tasarlanmış CoD 5’in Amerika-Japonya savaşlarını konu alan Pasifik cephesinin, Japon askerlerinin kurduğu birçok farklı bubi tuzağı ve yaptıkları kamikaze atakları sebebiyle oldukça zorlu bölümlerden oluştuğunu belirtmem gerekir. Ayrıca Japonya’nın dönemsel gücü de oyunda kendini belli ediyor. Görüldüğü gibi oyundaki bu tarz ufak detaylar, tarihsel gerçekliğin sağlanması bakımından oldukça önemli. Neyse oyun hikâyesinin genel mantığını anladık herhalde. 2. Dünya Savaşının en çetrefilli yerlerinde, vatansever bir asker olarak üzerimize düşen görevleri tek tek yapmak için yemin etmiş bulunuyoruz ve yeminimizi de tutmaya da kararlıyız.

Şimdi biraz grafiklerden, oynanıştan ve yeni silahlardan bahsedelim. CoD Modern Warfare’ın oldukça iyi grafiklere sahip olduğunu biliyoruz zaten. Bu hem silahlar hem de günümüz savaş teknolojisini tam manasıyla gösterebilmek için şarttı. CoD 5’te de bu grafik anlayışından ödün verilmemiş. Bu sayede savaş atmosferini yeterince hissettirmeyi başarıyorlar. Oynanışta ise, CoD 4’teki el bombasını, karşı siperlere geri fırlatma mantığı bu oyunda da devam ediyor. Belirli bir süre geçmeden el bombasına yetişebilirseniz eğer, patlamadan evvel onu tekrar ait olduğu yere fırlatabiliyorsunuz. Sağlık sisteminde herhangi bir değişiklik olmamış. Belirli süre siperden başınızı çıkarmadığınızda tekrar sağlığınıza kavuşmanız mümkün oluyor. Ayrıca oyun süresince sürekli yakın dövüşe hazır olmanız ve bıçağınızı ve de vücudunuzu her daim hazır tutmanız gerekli. Gelelim yeni silahlara, artık bir alev silahımız var. “Flamethrower” isimli bu silah sayesinde savaşın ortasında, biraz ızgara keyfi yapabilmeniz mümkün. İnsan eti olması konusunda sıkıntılarınız yoktur umarım. Oyundaki bir diğer yenilik ise Rus ordusu tarafından kullanılan Molotof kokteyli, bir tür gerilla taktiği olan bu el yapımı bomba sayesinde birazcık karmaşa yaratmanız son derece normal. Sonuç olarak CoD: World at War, çoğu oyun otoritesinin de kabul ettiği gibi, 2. Dünya Savaşı atmosferini hakkıyla oyuncuya yaşatan bir FPS oyunudur. Keyifli saatler geçirmeniz dileğiyle…

Call of Duty 5 World At War Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / 7 / 8 / Vista
İşlemci : AMD 64 3200+/Intel Pentium 4 3.0GHz ya da daha iyisi
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 8 GB
Ekran Kartı : 256 MB Nvidia GeForce 6600GT/ATI Radeon 1600XT ya da daha iyisi
DirectX : 9.0c
Artıları
  • Heyecanlı, değişken hikaye
  • Zombi Naziler
  • Oldukça iyi multiplayer sistemi
  • Süngü ve ateş fırlatıcıları
  • 4 oyunculu Co-Op modu
Eksileri
  • Önceki CoD oyunlarıyla aynı çevreler
  • Önceki oyunlarla aynı silahlar
  • Oyun mekanikleri pek geliştirilmemiş

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

Wolfteam ikon Wolfteam Wolfteam oyunu Aeria Games firması tarafından üretilmiş, online bir FPS oyunudur. FPS yani First Person Shooting, manası da elinizde silahla karşınızdakilere ateş..
League of Legends ikon League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
Joint Operations: Typhoon Rising Joint Operations: Typhoon Rising Joint Operations: Typhoon Rising oyunu daha önce Delta Force: Black Hawk Down oyununu da yayınlayan NovaLogic firması tarafından 2004 yılında yayınlanmış bir..
Shadow Ops: Red Mercury Shadow Ops: Red Mercury Zombie Studios tarafından geliştirilen ve Atari tarafından piyasaya sürülen Fps yani birinci şahıs nişancılık oyunu olan Shadow Ops Red Mercury oyunu farklı..
Rainbow Six Raven Shield Rainbow Six Raven Shield Rainbow Six Raven Shield oyununda gizli terörist güçlerine karşı özel operasyonlar düzenleyen çok uluslu elit bir timin yönetimi sizin elinizde. İngiltere, Norveç,..
Code of Honor: The French Foreign Legion Code of Honor: The French Foreign Legion Code of Honor: The French Foreign Legion, City Interactive firması tarafından geliştirilen FPS oyunudur. 200 yılı aşkın süredir terörist operasyonlarda yer alan Fransız..
99181 kez indirildi
Etiketler: , , , ,