Call of Duty: Black Ops inceleme

Call of Duty: Black Ops inceleme

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...
Call of Duty: Black Ops inceleme

Activision firması yine geleneği bozmadı ve yine bir Kasım ayında yeni Call Of Duty sürümünü önce duyurdu sonra da piyasaya sürdü. Diğer serilerde olduğu gibi oyunu bu bölümünde yani, Call Of Duty Black Ops’da da çıtayı bir hayli yükseğe çekmiş görünüyor. Oyuncuları geçmiş tecrübelerinden uzak daha yeni operasyonlara yönlendiren farklı ve sıkıcı olmayan bölümler ve görevler oldukça can alıcı. Oyun tamamen oyuncuya yönelik kurgulanmış diyebiliriz. Call Of Duty Black Ops oyununun menüsü başta biraz sizi şaşırtabilir. Genellikle Call Of Duty serilerinde görmeye pek alışık olmadığımız, sanki Testere filminden bir mekanmış gibi bir girişi var. Ortada bulunan eski televizyon ana menüyü temsil etmekte ve oyunun modlarını buradan seçiyorsunuz. Oyundaki farklılık bir anlamda buradan oyunculara hissettiriliyor.

Oyunumuzun senaryo bölümüne giriş yaptığımız anda resmen Testere filmindeki bir sahne gözümüzün önünde canlanıyor. Buğulu bir ortamda yavaş yavaş ekran netleşiyor ve bazı kişiler tarafından sorgulandığımızı fark ediyoruz. Fakat bunların kim olduğu ve neden bizi sorguladıkları hakkında en ufak bir fikrimiz yok. Karşınızdaki ekranlardaki sayılar ve bu sayıların oyunda önemli objeler olması sanki bize biraz Lost vari bir yaklaşım gibi geldi. Oyunun temel senaryosu ise aslında soruların cevaplarını bulmak üzere bir gizem hikayesi. Oyunu oynadığınızda sadece bir savaştan çıkmış gibi hissetmeyecek, uzun ve gizemli bir senaryosu olan bir gerilim filmi izlemiş gibi olacağız.

Call of Duty Black Ops açılış ekranı

Call of Duty Black Ops açılış ekranı

Call Of Duty Black Ops oyunu 1960’lı yılların sonunda geçiyor ve zaman zaman kendimizi 2. Dünya Savaşı’nın içerisinde bulabiliyoruz. Bazen de gözümüzü Hindistan’ın balta girmemiş ormanlarında açıyoruz. Özellikle serinin bu oyununda mekanlarda seçicilik ve farklı farklı mekanların verdiği farklı heyecanlar üzerinde de çok durulmuş. Aslında bu mekanlar sadece oyun içerisinde hoşluk olsun diye değil, hikayenin bir bölümü olarak cevapları aradığımız yerler olarak beliriyor. Yani bu mekanların her birinde bir amaç için bulunuyorsunuz. Bu da oyunun genelini kapsıyor. Oyunda görevleri yerine getirirken sadece Alex’i değil diğer karakterleri de yer yer yönetiyor ve onların gözünden de bakabiliyorsunuz. Görevleri yaparken yine klasikleşmiş sarı oku takip ederek ilerlemeyi sağlıyorsunuz. Oyundaki görevlerin sürükleyiciliği ve uzunluğu oyuncuya bazen çok heyecanlı dakikalar yaşatsa da bazen de bunaltıcı bir dikkat gerektirebiliyor. Serinin bu oyununda takım çalışması teması daha fazla ön plana çıkartılmış. Artık daha çok ekibimize muhtaç olduğumuz zamanlar olacak ve buna göre yardımlaşmayı öğrenmemiz gerekiyor.

Call of Duty Black Ops Alex Mason

Call of Duty Black Ops Alex Mason

Oyundaki geliştirilen tek olay ekip arkadaşlarınızla yardımlaşmanız değil. Ayrıca oyunda tank, uçak ve helikopter gibi destek güçler aktif olarak daha çok yardımınıza koşuyor ve bazı görevlerde kritik roller üstleniyorlar. Düşmanlarınıza karşı çok önemli avantajlar sağlayacak bu takviye kuvvetlere sıkça ihtiyaç duyacaksınız. Serinin World At War oyunuyla başlayan zombi macerası bu oyunda da yerini almış ve Call Of Duty Black Ops’da başlı başına bir oyun seçeneği haline gelmiş. Kısacası zombiler her yerde sizleri bekliyor olacaklar.

En son Mar 2, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Call of Duty: Black Ops inceleme YAPILAN YORUMLAR
 • RAUF
  6 ay önce

  SUPER UYUN INDIR LUTFEN COKK IYI SUPER

 • YUSUF
  1 sene önce

  OYUNU İNTİR LÜTFEN

 • mehmet ali
  1 sene önce

  bu oyunun zombi versiyonu aktifmi ?

  • Admin
   Admin
   1 sene önce

   Bu oyun indirme sayfası değil, oyun inceleme sayfası.

 • ceyhun
  2 sene önce

  bu nasil indiriliyor yaa