Call of Juarez: Bound in Blood ikon

Call of Juarez: Bound in Blood

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 48 / 4,36
Loading...

Call of Juarez: Bound in Blood oyunu 1894 senesinde Vahşi Batı’da geçen kovboyların atmosferini ekrana yansıtan aksiyon dolu bir macera ve FPS oyunudur.

Oyunda ailelerini kurtarmanın peşinde olan Thomas ve Ray McCall kardeşlerin başından geçenlere tanıklık ediyoruz. Oyunu da bu iki ana karakter ile oynuyoruz. Thomas’ı kontrol ederken Ray, Ray’i kontrol ederken Thomas, yapay zeka tarafından kontrol edilerek size yardımcı oluyor. Burada en büyük eksi ise kontrol edeceğiniz karakteri bölümün başında seçiyorsunuz ve bölümü oynarken değiştiremiyorsunuz. Tahmin edebileceğiniz gibi iki kardeşin de farklı yetenekleri bulunuyor ve bu yetenekleri oyunun farklı bölümlerini geçmek için kullanmanız gerekiyor. Oyunda Ray kısa menzilli atışlarda Thomas ise uzun mesafeli atışlarda başarılı.

Oyun en başlarda size sahip olduğu büyük haritalar sebebi ile açık dünya oyunu gibi gelebilir ama bir süre oynadıktan sonra özgürlüğünüzün kısıtlı olduğunu görebiliyorsunuz. Oyunda düşmanların üzerine Allah ne verdiyse gitmek yerine siper alarak gitmeniz gerekiyor. Unutmayın karşınızdakiler de silahşör. Enerji kaybettiğiniz zaman Call of Duty oyunlarındaki gibi bir süre bekledikten sonra yenilenerek doluyor.

Oyunda belli bir düşmanı öldürdükten sonra oyunu yavaş çekim oynamaya hak kazanıyorsunuz. Yavaş çekimde ise Max Payne oyununda olduğu gibi siz ve düşmanlarınız yavaş çekimde hareket ederken silahınızın nişan aldığı yerler ise yavaş hareket etmiyor. Yavaş çekim süresince tüm düşmanlarınızı öldürebilirsiniz. Oyunda sıkça araya giren sinematikler oyunun konusuna hakim olmanızı sağlıyor ve oldukça akıcı bir şekilde oyuna dahil edilmiş.

Grafikler açısından bir önceki CoJ oyununa göre baya geliştirmeler yapıldığını görüyoruz. Oyundaki sesler de bir Western filminden eksik kalır yönde değil. Kısacası kendi kovboy filminizin başrolünde oynamak için yine CoJ serisinin yeni oyununu tercih edebilirsiniz.

En son Nis 18, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Otantik vahşi batı hissi
  • Çok çekici görseller
  • Heyecanlı silah düelloları
  • Muhteşem karakter seslendirmeleri
  • İçine çeken oyun hikayesi
Eksileri
  • Düşmanların yapay zekası yeterli değil
  • Çok çabuk bitiyor

Call of Juarez: Bound in Blood Tanıtım Videosu

Call of Juarez: Bound in Blood oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Call of Juarez: Bound in Blood YAPILAN YORUMLAR