Call of Juarez ikon

Call of Juarez

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 29 / 3,22
Loading...

Call of Juarez, Techland tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan aksiyon macera türünde ve oyunu kahramanımızın gözünden oynağımız bir FPS oyunu.

Vahşi batıyı konu alan oyunda görevleri yerine getirmek amacıyla iki farklı karakteri canlandırıyoruz. Bunlar oyuna ilk başladığımızda canlandırdığımız karakter Billy ve Billy’nin üvey amcası ve bir rahip olan Reverend Ray. Bu iki farklı karakter ile oyuna hem daha sakin bir şekilde hem de yoğun aksiyon içeren bir şekilde oynamamız mümkün. Billy ile oynadığımızda oyunu saklanarak, gizlilik içerisinde oynarken Reverend ile oynadığımızda kavga ederek yoğun bir aksiyonla oynuyoruz. Özellikle Reverend’in iki eliyle silah kullanması oyunda Max Payne esintilerine sebebiyet veriyor.

Klasik bir FPS arayüzüne sahip olan oyunda karakterlerimiz eğilme, zıplama, sağı solu kontrol etme gibi bir FPS oyununda olması gereken tüm hareketleri yerine getirebiliyor. Oyun bir vahşi batı oyunu olmasından dolayı tüfek, shotgun, altıpatlar, ok, kırbaç, yay gibi çeşitli silahları oyunda kullanabiliyoruz. Ayrıca bu silahlarla nişan aldığımızda odağın netleşip diğer tarafların bulanıklaşması iyi düşünülmüş ve daha rahat nişan alabilmemizi sağlayan bir özellik.

Oyunda çevre ile etkileşimin yüksek seviyede olması oyunu çok daha zevkli bir hale getirmiş. Bu etkileşim Billy ile oynarken çözeceğimiz bulmacaların da temelini oluşturuyor. Bunlar arasında karşımıza çıkan engelleri itip yolumuzdan çekilmelerini sağlamak, ağaç dalında sallanarak uçurumun bir tarafından diğer tarafına geçmek gibi aktiviteler bulunuyor.

Vahşi batı atmosferine girebilmek için müzikler oldukça önem arz etmekte. Bundan dolayı oyunda müzikler üzerinde iyi bir şekilde durulmuş ve ortaya iyi bir iş çıkarılmış. Ayrıca sesler de son derece iyi bir şekilde ve karakterlere uygun olarak ayarlanmış.

Çoklu oyuncu modunun da bulunduğu Call of Juarez’in çoklu oyuncu modunda 9 harita ve farklı modlar ile sınıflar bulunuyor. Bu moddaki silahlar arasında ok, normal ve dürbünlü tüfek, dinamit, shotgun gibi silahlar bulunuyor.

Call of Juarez, kaliteli grafikleri, müzikleri, seslendirmeleri, çevre ve karakter modellemeleri, birbirine zıt karakterler ile tek oyunda farklı oyunlar oynama hissi gibi özellikleri ile özellikle aksiyon macera türünde iyi bir FPS oyunu arayanlar için gayet güzel ve kaliteli bir oyun.

En son Oca 6, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
 • Çeşitli ve 2 karakterle oynayacağınız oynanış stilleri
 • Eğlenceli multiplayer modu
 • Tutarlı ateş etme sistemi
 • Çok geniş ve üst düzey oyun müzikleri
 • Çevre dizaynı çok detaylı
Eksileri
 • Billy ile oynadığınız kısımlarda aşırı saklanma ve platform oyununa dönüyor
 • Karakter modellemeleri çok garip

Call of Juarez Tanıtım Videosu

Call of Juarez oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Call of Juarez YAPILAN YORUMLAR
 • muhittin
  3 sene önce

  oyun efsane bal fıstık yalla gibi emeği geçenlerinn hakkı ödenemez.teşekkürler.