Candy Crush Saga Benzeri Oyunlar

Candy Crush Saga Benzeri Oyunlar

Candy Crush Saga Benzeri Oyunlar

Candy Crush Saga mobil telefonlar için ilk çıkan oyunlardan birisi ve belki de en çok fenomen olan oyunlardan biri. Bu oyunu oynadınız ve tür olarak eşleştirme oyunları hoşunuza gidiyorsa şanslısınız. Oynayabileceğiniz çok fazla Candy Crush alternatifi olabilecek oyun var ve bunların oynanışlarındaki ve kullanacağınız power tiplerindeki farklılıklar size farklı farklı oyunlar oynamanın keyfini verecek. İşte sizin için hazırladığımız o liste:

Candy Crush Saga Benzeri Oyunlar Listesi

  • Empires & Puzzles: Epic Match 3
  • Pet Rescue Saga
  • Farm Heroes Saga
  • Bejeweled 3
  • Candy Crush Friends Saga
  • Bejeweled Stars
  • Marvel Puzzle Quest: Dark Reign
  • Candy Crush Soda Saga
  • Gardenscapes
  • Juice Jam

Empires & Puzzles: Epic Match 3

3’lü eşleştirme türü ile RPG türünü başarılı bir şekilde birleştiren oyunda size verilen görevleri yerine getirmek için Candy Crush oyununda olduğu gibi bölümleri geçmeye çalışıyorsunuz.

Pet Rescue Saga

Candy Crush Saga oyununda Tiffi’ye yardım ettiğiniz gibi Pet Rescue Saga oyununda sevimli hayvanlara yardım ediyorsunuz. Zaten oyunun yapımcı firması da King.com yani Candy Crush Saga oyununu yapan ve size sevdiren yapımcı. Aynı bağımlılık yapıcı oynanışı bu oyunda da bulacağınızdan şüpheniz olmasın.

Farm Heroes Saga

Yine yapımcısı King olan başarılı bir eşleştirme oyunu sizi bekliyor. Bu sefer çiftlikteki sevimli sebze ve meyveleri eşleştiriyorsunuz. Oyundaki kullanılan güçlendiriciler Candy Crush’tan farklı, görevler değişiklik gösteriyor ama oynanış olarak aşırı benziyor.

Bejeweled 3

Bağımlılık yapan küçük oyunlar konusunda King.com ile yarışabilecek yapımcı firmalardan olan Popcap Studios tarafından üretilen bu oyunda şekerler yerine mücevherleri patlatmaya çalışıyorsunuz. Farkı görev modları olan oyunda sizi en çok zorlayan zamana karşı yapmanız gereken görevler olacak.

Bejeweled 3 indir

Candy Crush Friends Saga

Candy Crush evreni, Candy Crush oynanışı, e peki fark ne? Arkadaşlar tabi ki. Yüzlerce yeni bölüm, yeni ödüller, yeni karakterlerle birlikte alıştığınız oyunun çok ötesine geçeceksiniz.

Candy Crush Friends Saga indir

Bejeweled Stars

Bejeweled serisi ilk önce PC oyunu olarak çıkarılmıştı ama mobil oyuncu kitlesi çığ gibi büyüyünce oyunun yeni versiyonları mobil oyun indirme platformlarında yerini aldı. Geliştirilen oynanış ve içeriği ile serinin Bejeweled Stars oyununda zorlayıcı bölümleri geçmeye çalışacak, mistik bir hikayede ilerleyecek ve binlerce sandıktan çıkan ödülleri toplayarak oynanışın zevkine varacaksınız.

Marvel Puzzle Quest: Dark Reign

Marvel karakterlerini ve Candy Crush tarzı eşleştirme oyunlarını çok mu seviyorsunuz? O zaman bu oyuna bayılacağınızı size garanti edebiliriz.

Candy Crush Soda Saga

Bildiğiniz tüm Candy Crush elementlerinin olduğu oynanışın da temelde aynı olduğu ama bölüm ve görev yapısının farklı olduğu bir oyun. Oyunda şekerler soda içerisinde yüzer durumda ve yukarıdan aşağıya kaymak yerine siz eşleştirme yapıp şekerleri patlattıkça aşağıdan yukarı doğru yükseliyor. Başlarda biraz alışmakta zorluk yaşasanız da hızla alıştığınızda yeni bağımlılığınız bu oyun olacak.

Candy Crush Soda Saga indir

Gardenscapes

Eşleştirme oyunu konsepti ile dekorasyon konseptini bir araya getiren bu oyunda türünün en çok bilinen ve sevilen örneklerinden. Oyunda bakımsız kalmış bir malikaneyi toparlayıp eski haline getirmek için baya bir görev yapmanız gerekiyor.

Gardenscapes indir

Juice Jam

Eğer şeker görmekten sıkıldıysanız biraz meyve ve meyve suyu görmeye ne dersiniz? Oynanış olarak aşırı Candy Crush benzeri bir oyun olsa da neyse ki bölüm yapıları biraz farklı ve farklı bir oyun oynadığınızın farkına varmanızı sağlıyor.

En son Kas 8, 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Candy Crush Saga Benzeri Oyunlar YAPILAN YORUMLAR