Chicago 1930 ikon

Chicago 1930


Chicago 1930 oyununun isminden de anlayacağınız gibi Amerika’da bir şehir olan Chicago’nun 1930’lu yıllardaki atmosferini ve şehirdeki suç ortamını konu alıyor. 1930’lu yıllarda Chicago için gangsterler şehri demek doğru olacaktır. RPG tarzında oynanan oyunda isterseniz Don Carmine Falcone’nin öncülük ettiği mafya’yı seçerek ya da Edward Nash tarafından kontrol edilen özel bir polis birimini seçerek başlayabiliyorsunuz.

Eğer Mafya’nın tarafında olmayı seçerseniz oyunda Don Carmine Falcone’nin sağ kolu olan bir mafya üyesi, Jack Beretto ile oynuyorsunuz. Mafya tarafında oynuyorken amacınız tüm düşmanlarınızı yok ederek Chicago’nun kontrolünü kendi mafya ailenizin eline geçirmek. Oyunun başlangıcında Chicago’nun kontrolü İrlanda Mafya’sının Hank O’neal’ın elindedir. Ayrıca Baron lakaplı gizli bir karakter de sürekli olarak Don Carmine Falcone’den para çalmaktadır. Oyunun başlangıcında bunlarla uğraşıyorsunuz ve senaryo dahilinde ilerliyorsunuz.

Eğer Polis olmayı seçerseniz FBI ajanı Edward Nash olarak oynuyorsunuz. FBI başkanlığından aldığınız görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz. Polis olarak oynarken şehrin kontrolü Don Falcone’nin eline geçmiştir. Siz de onun imparatorluğunu yerle bir edebilmek için yavaş yavaş onun bölgelerinin kontrolünü almaya çalışıyorsunuz. Bu modda Beretto mafyaya hainlik yapan bir köstebek olarak size yardımcı oluyor ama onun da bir düşman olduğunu unutmamanız gerek.

En son Ara 6, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Chicago 1930 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 98/ME/2000/XP
İşlemci : Pentium 3 @ 1.2 GHz
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 150 MB
Ekran Kartı : 32 MB
DirectX : DirectX 9.0
Artıları
  • Eski filmlere ait jaz müziği çok hoş
  • Başrol ve yan rol karakterleri çok iyi
  • Oynanış çok zor değil
Eksileri
  • Tekrar oynanabilirlik değeri düşük
  • Oyun içi videolar çok bilgilendirici değil

Chicago 1930 Tanıtım Videosu

Chicago 1930 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Chicago 1930 YAPILAN YORUMLAR