Chicken Farm 2K17 ikon

Chicken Farm 2K17


Chicken Farm 2K17 oyununda kendi tavuk çiftliğinizi kurup tavuklarınızı yetiştirerek para kazanmaya çalışıyorsunuz. Çok kapsamlı olmasa da ve sadece bir tavuk kümesinin içini görerek oynasanız da oyun daha çok simülasyon türüne yakın duruyor.

Oyun ilk başta grafiklerine baktığınızda size çok basit bir oyunmuş gibi gelebilir. Ama oynadıkça oyunun ne kadar detaylandığını göreceksiniz. Üstelik oyunu Steam’den tamamen ücretsiz sunulması da ayrı bir avantaj.

Oyunu tamamen mouse ile tıklayarak oynuyorsunuz. Daha fazla para kazanabilmek için tavukların yumurtalarını toplamalı, market faaliyetlerini yürütmeli, kartlaşmış tavuklarınızı satmalı ve kazandığınız paralarla gerekli yükseltmeleri yapmalısınız. Tavuklarınız acıktığında yem vermelisiniz, verdiğinizin yemin kalitesi de onlardan alacağınız verim üzerinde etkili oluyor.

İlk bakışta oyun size sanki tekrar edici gibi gelebilir ama oynadıkça farklı sürprizler sizi bekliyor olacak. Kazandığınız paralarla horoz, bilim adamı tavuğu ( Gordon Freerange ) gibi değişik türde tavuk ve horozlar satın alabiliyorsunuz. Ayrıca oyunda ilerledikçe yeni tavuk ve horoz türlerinin kilidini açıyorsunuz. Bu yeni tavukların değişik özellikleri size hem daha fazla hem de daha farklı para kazanma yolları getiriyor. Oyunun ilerleyen bölümlerinde kilitleri açtıkça tavşan ve kuğu gibi hayvanların da kilidi açılıyor.

Oyunun grafikleri çok üst düzey sayılmasa da yine de kendine has bir sanat tarzına sahip. Müzikler ise oyunun yüksek temposuna uyum sağlayacak ölçüde başarılı. Aşırı sistem gereksinimi istememesi sebebi ile orta halli bilgisayarlarda da rahatlıkla oynanabilir.

En son Oca 12, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Chicken Farm 2K17 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 7
İşlemci : Çift çekirdekli işlemci
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 500 MB
Ekran Kartı : DirectX 11 Uyumlu herhangi bir ekran kartı
DirectX : DirectX 11
Artıları
  • Kendine has oynanışa sahip
  • Başarılı oyun içi müzikler
  • İyi oyun fikri
  • Basit oynanış
Eksileri
  • Biraz kısa

Chicken Farm 2K17 Tanıtım Videosu

Chicken Farm 2K17 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Chicken Farm 2K17 YAPILAN YORUMLAR