City Bus Simulator 2 Munich ikon

City Bus Simulator 2 Munich


Otobüs oyunları her zaman simülasyon oyunları arasında en çok oynananları arasında yer alıyor. Bunu iyi bilen Aerosoft firması oldukça kaliteli bir otobüs simülasyon oyunu ile karşımıza çıkmış. Bunun için de dünyanın en büyük metropollerinden birisi olan Münih şehrini seçmiş. Siz de usta bir otobüs şoförü olarak Münih yollarında direksiyon sallayabileceksiniz. Oyun daha önce 2010 yılında çıkan New York versiyonunun devamı niteliğinde ve daha çok geliştirilmiş.

Oyunda 3 farklı şehir otobüsü tipi bulunuyor. Bunlardan birini seçip oyuna başladığınızda rotanızı belirliyor ve yolcularınızı duraklardan alıp duraklarda indirerek oynamaya başlıyorsunuz. Oyun gerçekçiliğe dayalı bir simülasyon sağladığı için oyunda trafik kurallarına uymalı, aracınızı bir yerlere çarpmamalı ve duraklara düzgün yanaşıp taşıdığınız yolculara zarar vermemelisiniz.

Yolcuların zarar görmemesi için otobüs durmadan kapıları açmamalısınız ve tüm yolcuların inip-bindiğinden emin olmadan kapıları kapatmamalısınız. Bu yüzden bir gözünüz sürekli aynalarda olmalı. Oyundaki geniş kontrol imkanları sayesinde aynaların ayarlarına kadar yapmanız mümkün.

Aracınızın iç görünümü de oldukça detaylı olarak gerçek yolcu otobüslerinden modellenmiş. Gerçekçiliği artırmak için dış etkenler ve mevsim değişimleri de oyuna eklenmiş harika detaylar arasında. Örneğin yağmur başladığında bir anda durakların daha fazla dolması, insanların şemsiyelerini açtığı detaylar çok hoş olmuş.

Bir yandan oyunu oynarken bir yandan da gerçek rotalarla oluşturulmuş hattınızı takip ederek şehri daha yakından tanıyabilirsiniz. Çeşitli ünlü noktalar ve müzeler oyunda yer alıyor. Oyunda en büyük yardımcınız öğretici yardımcı pilot size hangi parçanın ne işe yaradığını ve nasıl kontrol edildiğini öğretiyor.

Oyunun grafikleri piyasadaki birçok otobüs oyunundan daha kaliteli. Yüksek grafikler ve detaylı ve gerçekçi oynanış aradığınız özellikler ise hemen City Bus Simulator 2 Munich oyununu indirin ve oynamaya başlayın.

En son Kas 6, 2022 tarihinde güncellenmiştir.

City Bus Simulator 2 Munich Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 7/Vista/ XP(SP3)
İşlemci : Dual core 2.6 GHz
Ram : 2 GB
Harddisk Alanı : 4 GB
Ekran Kartı : GeForce 9800 veya ATI eşdeğeri
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
 • Güzel grafikler
 • Büyük bir şehir
 • Rota çeşitliliği
Eksileri
 • Direksiyon desteği sıkıntılı
 • Oyun fizikleri çok iyi değil
 • Yolcuların yapay zekaları başarısız

City Bus Simulator 2 Munich Tanıtım Videosu

City Bus Simulator 2 Munich oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

City Bus Simulator 2 Munich YAPILAN YORUMLAR
 • etiram
  2 sene önce

  kok gozeldi oyundu