Colin McRae: Dirt ikon

Colin McRae: Dirt


Colin McRae serisi ismini efsanevi İskoç ralli pilotu Colin McRae’den alan ralli oyunu serisidir. Colin McRae: Dirt oyunu da Codemasters tarafından 2007 yılında geliştirilen bu serinin 6. oyunudur. Codemasters’ın yarış oyunlarındaki tecrübesini cömertçe kullandığı oyun ralli oyunu severlerin kalbini çalmayı kısa sürede başardı.

Colin McRae: Dirt oyunu ile yenilenen oyun motoru sayesinde çok daha gerçekçilik sunan yeni grafikler, daha tutarlı ve gerçeğe yakın fizikler ve araçların orijinaline daha yakın sesler ve yeni yarış araçları sizi bekliyor. Oyunu multiplayer olarak da oynayabiliyorsunuz ama serinin önceki oyunlarında olduğu gibi oyunun asıl oynanan modları single player modları. Oyunu tek kişilik oynadığınızda Kariyer, Şampiyona ve Ralli Dünyası olmak üzere 3 farklı mod seçebiliyorsunuz.

Kariyer modunda 11 rütbenin en alt rütbesinden başlayacak ve buradaki 11 farklı yarışta gereken derecelere girerek bir üst rütbeye geçmeye çalışacaksınız. Buradaki her yarış farklı bir karşılaşma türünde ve bunları oynayabileceğiniz o karşılaşmalara özel araçlarla oynanabiliyor. Her etkinlikten 10 puana kadar puan kazanıyorsunuz. Oyunda rütbelerde yükselerek piramit şeklinde oluşturulmuş bu yarış sisteminin tepesine çıkmaya çalışacaksınız. Tabi ki piramitin üst kısımlarının kilidini açabilmek için mevcut rütbenizdeki yarışları başarı ile bitirmelisiniz.

Şampiyona modunda zaman tabanlı ralli yarışlarından elde edeceğiniz sıralamalarla aldığınız puanların toplamının sezon sonunda sıralanıp şampiyonayı kazanıp kazanmadığınız belirlemeniz mantığında oynanıyor.

Multiplayer modunda 100 kişiye kadar yarışabiliyorsunuz. Bu sayıya ulaşamasanız bile geçmiş oyuncuların hayaletleri de ralli alanına dahil ediliyor ve online oynama zevki azaltılmıyor. Multiplayer modunda pistte en iyi zamanı yapan kazanıyor.

Yarışlarda kazandığınız paralarla daha iyi araçlar satın alabilirsiniz. Kazandığınız paranın miktarı yarışın zorluğuna göre değişebiliyor. Yarışın zorluğunu artırdıkça rakiplerinizin yapay zekaları artıyor ve hasarlar ve araç kontrolleri daha gerçekçi bir forma giriyor. Ralli etapları arasında aracınızın hasarını tamir edebiliyorsunuz.

Oyunda Peugeot 307, Rally Raid UK Desert Warrior, Citroën Xsara 4×4 T16 ve Audi TT gibi araçların da arasında olduğu 46 farklı araç bulunuyor ki bir ralli oyunu için oldukça tatmin edici bir rakam. Ralli araçlarının olmazsa olmazı çıkarmalar ve logolarla araçlarınızı süsleyebilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz 186 farklı çıkarma sizleri bekliyor olacak.

En son Nis 24, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Colin McRae: Dirt Tanıtım Videosu

Colin McRae: Dirt oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Colin McRae: Dirt YAPILAN YORUMLAR