Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Commandos: Strike Force

Commandos: Strike Force

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu638 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8
EklenmeAralık 9th, 2015 by
Hemen indir (638 MB)
3098 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...Loading...

İlk versiyonu 1998 yılında piyasaya sürülen Commandos, oldukça taktiksel bir strateji oyunu furyasını da peşine takıp sürükledi. Bir grup özel askerin omuz omuza mücadelesini konu eden Commandos, o alkış alan yapay zekâsı ile birlikte tekrar bizlerle, Commandos: Strike Force.

Öncelikle Commandos’un büyük bir hayran kitlesi olduğunu söyleyebiliriz. Hatta sosyal medyada Commandos ile ilgili bir de bol hayranı olan bir gurup var. Yıllarca taktiksel strateji türünde ilerleyen Commandos, şaşırtıcı ve köklü bir değişikliğe giderek Commandos: Strike Force ile FPS dünyasına giriş yaptı. Bu takdire şayan cesaret hepimizden alkış aldı fakat senelerce strateji oyununda ustalaşmış gurup bakalım FPS türünde aynı başarıyı yakalaya bilmiş mi, haydi bakalım.

Oyunda Green Beret, Sniper ve Spy diye adlandırılan üç askeri yönetiyoruz. İlk görevimizde ise yoldaşımız, kahramanımız Snipper. Üstün kamuflaj ve keskin nişancılık yeteneği ile Snipper, yakın dövüşte de göz dolduran bir performans ile ilk görevimizi yerine getirmemiz için canla başla savaşıyor. İlk görevimiz, Naziler tarafından esir alınan yoldaşlarımızı kurtarmak. Oyun ekranında neler yapmanız gerektiği zaten sizlere gösteriliyor. Bu sebeple oyuna çok daha rahat adapte oluyorsunuz.

Oyun taktiksel tabandaki başarısını FPS’de de gösteriyor. Örneğin Snipper ile ilerlerken bir düşman askeri sizi fark etmişse üzerinde kırmızı bir işaret beliriyor, yok eğer bir görüp kaybolduysanız sarı işaret gözüküyor ve sizi hiç fark etmeyen bir düşman askerinde ise yeşil renk gözüküyor. Elinde KNS ile gezen bir asker görünce karşı taraf onlardan olmadığımızı fark ediyor ve ortalık karışıyor. Fakat aynı operasyonu Spy ile yaparsanız düşmanlarınızın sizi fark etmesi çok daha zor çünkü Spy ile düşman kılığına girebiliyorsunuz ki işte bu da Strike Force’nin taktiksel boyutunun en basit örneği. Peki, Spy fark edilmeden içeriye sızıp görevi hemencecik başarıyor mu derseniz; hayır. Spy, eğer yaklaştığı düşmandan daha üst bir rütbeye sahip elbise giyiyorsa (örneğin Spy çavuş elbisesi giymiş ve yaklaştığı düşman on başı ise) fark edilmiyor ama Spy daha düşük rütbeli bir elbiseye sahip ise fark ediliyor. Bu fark edilme birden olmuyor, önce bir şüphelenme anı var. İşte bu şüphelenme anında düşman askerin başında bir saat beliriyor, bu süre dolmadan oradan uzaklaşmak gerekiyor. Aksi takdirde kısa bir süre sonra tüm birimler üzerimize çullanıyor. Bu Spy’ın bir diğer özelliği de oldukça kurnaz olması. Diyelim ki sessizce yaklaşmanız gereken bir düşman askeri var. Ağacın arkasından sessizce yaklaşıyor ve arka tarafına bir madeni para atıyorsunuz. O gafil de sesin çıktığı yöne dönüyor, işte tam bu anda boğma teli ya da bıçağınıza sarılıp o gafili gafil avlıyorsunuz.

Snipper, eyvallah; Spy, tamam; peki ya Green Baret?

Efendim, Green Baret tam anlamıyla bir ölüm makinesi. Öyle kılık değiştirmeli, para atmalı işleri sevmiyor. Eline aldığı silah ile yakın temasta bir ölüm makinesi haline geliyor. Bu adamın işi savaşmak, en sevdiğim asker tipi. Fakat tabi hayat o kadar kolay değil. Bazı durumlarda kritik düşman gruplarını temizlemek için Snipper’e ihtiyaç duyuyorsunuz. İşte oyunun en sevdiğim özelliği; “TAB” tuşu ile karakterler arasında hızlı geçiş sağlayabiliyorsunuz. Önce Snipper ile düşman Snipper’ini öldürüp ardı sıra Green Baret ile çatışmanın ortasına dala biliyorsunuz. Şimdiden kulağınıza çok keyifli geldiğinin farkındayım. Zaten peş peşe gelen bir birinden keyifli görevler ile vaktin nasıl geçtiğini dahi anlayamıyorsunuz.

Ekip, strateji oyunundaki başarısını FPS’de de yakalamış. Hatta bence FPS, stratejiden daha eğlenceli bir hal almış diyebilirim. Zaten başarılı ses ve grafikleri ile oyun “oynamazsanız küserim” havasını vermeyi başarıyor. Strateji, taktik ve FPS’yi bir arada yaşamak isteyen herkese tavsiye edilir. Keyifli oyunlar.

Artıları
  • Alışılmış Commandos elementleri bu oyunda da mevcut
Eksileri
  • Berbat düşman yapay zekası

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
3098 kez indirildi
Etiketler: , ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :