Conflict: Desert Storm 2 ikon

Conflict: Desert Storm 2

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 36 / 4,50
Loading...

Çöl Fırtınası Devam Ediyor: Conflict: Desert Storm 2

Conflict: Desert Storm 2, Pivotal Games tarafından geliştirilen bir oyun ve piyasaya sürülme tarihi 19 Eylül 2003. Birden fazla yayıncısı olan oyun Square Enix Avrupa, Gotham Games, SCi Games, Take-Two Interactive şirketleri tarafından piyasaya sürülmüş. Aradan geçen 15 yılda oyun dünyasında çok şey değişti ancak Conflict: Desert Storm 2’nin, zamanının ilerisinde oyunlardan olduğunu söylemekte fayda var. Öyle ki Conflict: Desert Storm 2, Sunday Times okuyucularının seçimi BAFTA Oyun Özel Ödülü’ne aday olmuş bir efsane. Bunda grafiklerinin yanı sıra videolarının ve senaryosunun da etkili olduğunu belirtelim. Tabii tüm bunlarda oyunun bir konsol oyunu olmasının ve PS 2’de satışa sunulmasının da payı olmalı.

Çölde Ölüm Kalım Savaşı

Conflict: Desert Storm 2, Ortadoğu’da geçen bir senaryoya sahip. ABD Delta Kuvvetleri’nin ya da İngiliz SAS’larından birini seçerek oyuna başlıyoruz.

Özel eğitimli askerlerimiz Bradley, Foley, Connors ve Jones en az kendileri kadar tecrübeli bir Irak gücünü etkisiz hale getirmek zorunda. Bunun için taktiksel hamlelerinin yanında üstün teknoloji, çöle uyumlu silahları da bir hayli bol.

Ancak Conflict: Desert Storm 2’de kendimizi bir çöl savaşının içinde bulmak kolay değil. Önce kendimizi bu savaş için eğitmemiz gerekiyor. Ancak eğitimimizi tamamladığımızda 14 özel görevimizi sırasıyla almaya başlayabiliyoruz. Sabotaj, rehine ve esir kurtarma, sızma gibi askeri operasyonları aldığımızda yukarıda isimlerini saydığımız 4 kişilik ekibimizle çöl maceramız başlıyor.

İlk macerada kendimizi Kuzey Irak’taki bir Irak üssüne saldırırken buluyoruz. Ağır makineli tüfekle donatılmış askeri aracımız çöl yollarında ilerlerken bir anda üsse giriyoruz ve ortalık bir anda karışıyor.

Conflict: Desert Storm 2’de bulmaca dozu oldukça az çünkü oyun temelde tamamen taktiksel bir birliğin yönetilmesi ile ilgili. Taktiğiniz yoksa oyunda varlık gösterebilmeniz bir hayli zor. Birkaç yerde açmanız gereken bir kapının düğmesini aramanız dışında oyunda çözmeniz gereken bir bulmaca bulunmuyor.

Oyunda kullanılan silahlar gerçeğine yakın kopyalar. Ağır makineli tüfekler, zırhlı araçlar, gözetleme birimleri olarak kullanılan hava araçları, Apachi helikopterler ve tanklara kadar oldukça geniş bir silah envanterimiz mevcut. Ayırca Irak birliklerinin gerilla taktiği ile savaşıyor olması da oyuna ayrı bir gerçeklik katıyor. Oyuna etkileyici bir gerçeklik katan diğer yan ise çöl şartlarının ve hava olaylarının çok iyi yansıtılması. Öyle ki zorlu bir hava koşulunda karşımızdaki tankı yok etmeye çalışmak normal bir havaya göre çok daha zor.

ABD’nin tüm dünyaya canlı yayında izlettiği ilk savaş olma özelliğini taşıyan Kuveyt Savaşı’nı, diğer adıyla Çöl Fırtınası’nı özel birliğinizi yöneterek deneyimleyebilirsiniz. Adeta bir savaş taktik simülasyonu diyebileceğimiz Conflict: Desert Storm 2, strateji seven oyuncuları bugün dahi bir hayli oyalayacaktır. Unutmayın, Conflict: Desert Storm 2’de taktik yoksa zafer de yok!

En son Nis 5, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Basit ateş etme ve nişan alma mekaniği
  • Arcade dozu yüksek
Eksileri
  • Tekrar edici oynanış

Conflict: Desert Storm 2 Tanıtım Videosu

Conflict: Desert Storm 2 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Conflict: Desert Storm 2 YAPILAN YORUMLAR