Counter Critical Strike ikon

Counter Critical Strike


Sierra’nın efsanevi oyunu Counter Strike’tan esinlenilerek mobil cihazlar ve Windows 10 üzeri bilgisayarlar için geliştirilen bir oyun olan Counter Critical Strike, CS kadar kaliteli olmasa da oynamak isteyebileceğiniz bir FPS oyunu. Vertigo Games tarafından cihazlar için optimize edilmiş bu oyunu bilgisayara karşı veya takım olarak oynayabilir ve kendi karakterinizi yaratabilirsiniz.

Counter Strike, Türkiye’de oldukça popüler bir oyun. Farklı haritalarda oynanabilen Counter Critical Strike teröristler ile anti-terör timleri arasındaki çatışma üzerine kurulu. Her takımda farklı karakterler var. Yapmanız gereken bunlardan birini seçip kendi savaşçı karakterinizi yaratmak.

Oyun temelde iki grup arasındaki mücadeleyi konu alıyor. Teröristlerin hedefi, haritadaki bölgelere kamp kurmak ve burayı üs haline getirmek. Anti terör timlerinin misyonu ise bu teröristlerin haritaya yerleşmesini önlemek. Oyuncu olarak, iki gruptan birini seçmeniz gerekiyor. Counter Critical Strike size kendi karakterinizi yaratmanız için zorlu görevler ve geniş bir silah envanteri sunuyor.

Yarattığınız karakteri sahip olduğunuz envanter ve kullandığınız silah belirliyor. Örneğin bir keskin nişancı olmak istiyorsanız sniper kategorisindeki tüfekleri edinmeniz ve kullanmanız gerekir. Kullandıkça silah üzerindeki hakimiyetinizi geliştirebilirsiniz. Ya da bir AK-47 edinerek hızlı ve nefes kesici çatışmalara girebilir, rakiplerinizi saniyeler içinde alt edebilirsiniz.

Oyunda Sniper, M4, Ak-47, Shotgun ve SMG gibi silahlar tüfek envanterinde dikkat çekiyor. Bunun dışında bıçak ve tabancalar da karakter envanterinde yer alıyor. Sis bombası gibi düşmanın görüş alanını daraltan granade çeşitleri ve zaman ayarlı bomba kullanımı da oyunun heyecanını arttırıyor.

En son Şub 10, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Ücretsiz oynanış
  • PC'den oynanması
Eksileri
  • Kötü grafikler
  • Çok geliştirilmesi gerekiyor

Counter Critical Strike Tanıtım Videosu

Counter Critical Strike oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Counter Critical Strike YAPILAN YORUMLAR