Crashday ikon

Crashday

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 23 / 3,83
Loading...

Crashday, Replay Studios ve Moonbyte Games tarafından geliştirilmiş ve Atari tarafından yayınlanmış ve arcade tipinde yarış ve araç akrobasisi oyunu. Eğlenceyi ön planda tutan Crashday oyununda simülasyon tarzı oyunların aksine bazı fizik kuralları ve gerçek hayat kıstasları geri planda tutulmuş. Bu sayede oyun çok daha akrobatik ve heyecan dolu bir hal alıyor. Simülasyon tarzı oyunlarda bir araçla yaptığınız ufak bir kaza aracın trafik seyrini etkilerken Crashday gibi arcade oyunlarda rampalardan atlamanız, başka araçlara çarpmanız gibi çeşitli aksiyonları yapmanız ve aracı kullanmaya devam etmeniz mümkün oluyor. Bu da gündelik hayatta sıkıldığımız trafikte yapamadıklarımızı yapmamız ve içimizdeki trafik canavarını oyun ortamında da olsa ortaya çıkarmamıza imkan veriyor.

Oyuncu, oyunu tek başına oynayabildiği gibi çoklu kullanıcı desteği ile birden fazla kişi ile de oyunu oynayabiliyor. Çeşitli ayarları yapmaya imkan tanıyan oyunda, farklı yarış modlarında farklı zorluk seviyelerine sahip rakiplerle oynamak mümkün. Wrecking Match adı verilen yarış modunda önceden belirlenmiş sayıda aracı parçalamaya çalışırken, Stunt Show adı verilen yarış modunda ise araçla çeşitli akrobatik hareket yapılıp puan kazanılıyor. Bu hareketlerden bazıları aracı havada takla attırmak, rampadan belirlenen yerlere uçmak olarak karşımıza çıkıyor. Hold the Flag yarış modunda ise bir noktadan diğerine en hızlı ve belirlenen kontrol noktalarından geçerek gitmek gerekiyor. Pass the Bomb modu, yarış esnasında araçlarda bulunan bombalar araçların birbirine dokunmasıyla diğer araçlara geçiyor. Burada yapılması gereken ise bombanın aracınızda en az süre kalmasını sağlayarak, bombayı kendi aracınızdayken patlatmamak. Bomb Run adı verilen modda Pass the Bomb’da olduğu gibi aracınıza bomba bağlı. Fakat bu sefer tüm araçlara bomba bağlı ve amacınız aracınızı belli bir hız limitinin altına düşürmemek. Eğer belli bir hız limitinin altına düşerseniz bomba patlıyor ve yarıştan eleniyorsunuz. Bombayı patlatmadan diğer rakiplerinizden önce yarışı tamamlamanız gerekiyor. Oldukça iyi düşünülmüş ve bu bir çok araba yarışında olmayan bir mod. Race adı verilen türde diğer tüm araba yarışlarında olduğu gibi rakiplerinizle yarışıyor ve parkuru ilk sırada tamamlamaya çalışıyorsunuz. Test Drive modunda tüm parkurlarda rakibiniz olmadan dolaşabiliyorsunuz. Ayrıca Crashday’de ufak yarışmalar yapacağınız bir kategori de mevcut.

Ortalama üstü grafikleri ve çok çeşitli şekillerde yarışmaya olanak veren çeşitli oyun modları ile Crashday, araba yarışına düşkün oyunseverlere eğlenceli ve etkileyici bir oyun deneyimi sunuyor.

En son Ara 3, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Crashday Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / 7 / 8
İşlemci : Pentium 4 1.4 GHz / Athlon MP
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 400 MB
Ekran Kartı : GeForce 9300 GE / Radeon HD 2400 Series
DirectX : DirectX 9

Crashday Tanıtım Videosu

Crashday oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Crashday YAPILAN YORUMLAR