Dark Messiah of Might & Magic ikon

Dark Messiah of Might & Magic

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 10 / 3,33
Loading...

Dark Messiah Might and Magic, sıra tabanlı bir RPG oyunu. Phenrig adlı büyücünün çırağı olan Sareth adlı bir genci canlandırdığımız oyunda kötülüğü yok etmek için ter dökeceğiz.

Aslında Sareth çok küçük yaştan beri büyücülük eğitimi almaktadır. Burada kazandığı yetenekler ile de kötülüğe karşı mücadele etmek için yola çıkar. Öykü biraz basit gözükse de oyun oldukça eğlenceli diyebiliriz.

Dark Messiah Might and Magic yetenekler üzerine kurulu strateji oyunlarından bir tanesi olma özelliğine sahip. Bu sebeple oyuna çok kolay adapte olabiliyorsunuz. Yetenekler temel olarak üç grupta toplanmış durumda. Bunlar; Kombat, Büyü ve Diğer olarak gruplandırılıyor. Kombat aslında birebir savaş yeteneğimizin bir ölçüsü. Ne kadar çok kombat o kadar güçlü saldırı diyebiliriz. Sadece saldırı değil savunma yeteneğimiz de bizzat kombat ile alakalı. Büyü ise dört elementi kullandığımız bir yetenek sınıfı. Bu dört element hepimizin de bildiği üzere hava, su, toprak ve ateş. Geriye kalan yetenekler de ufak tefek şeylerden oluşuyor. Aslında yetenekleri dengeli tutmakta fayda var. Gördüğünüz gibi diğer oyunlar kadar ayrıntılı itemlerden değil basit gruplandırmalardan oluşan bir oyun disiplinine sahip. Unutmadan, seviye atlamak için yaratıkları öldürmek ve görevleri tamamlamak zorundasınız. Böylece tecrübe puanı toplayarak seviye atlayabiliyorsunuz.

Dark Messiah Might and Magic grafik motoru olarak Source Grafik Motoru’nu kullanıyor. Bu grafik motorunu Half Life’dan da tanıyoruz aslında. Bir bakıma iki oyun bu şekilde akraba olmuş oluyor. Grafikler genel olarak başarılı. Işık ve kırılma efektleri de başarılı bir şekilde çalışıyor. Çevre ve yapı kaplamaları da oldukça başarılı bir şekilde yapılmış. Ciddi bir grafik hatası ile karşılaşmanız olası değil ama zaman zaman ufak tefek sizi rahatsız etmeyecek hatalara rastlayabilirsiniz ama bu da oyunun gidişatını engelleyecek türden hatalar değil.

Grafikler bizden geçer not alıyor. Seslere bakacak olursak onların da iyi tasarlanmış olduğunu söyleyebiliriz. Bazen seslendirmelerde zaman kayması yaşanıyor olsa da bu kesinlikle oyunun gidişatını olumsuz yönde etkilemiyor.

Fizik motorunun başarısı ile de ses, grafik ve oynanabilirlik açısından iyi bir bütünlük sağlanıyor. Böylece oyun çıtayı aşarak albenili olmayı başarıyor. Son olarak yapay zeka nasıl derseniz, sağlığınıza duacı. Ciddi anlamda öyle. Rakip sırf siz rahat oynayın da sağlıklı kalın diye sizi kasıntıya uğratacak taktikler üretmiyor. Arada sırada kılıç kuşanıp üzerinize koşarak gelen bir gurup görebilirsiniz ama onları aşması pek de zor olmuyor doğrusu.

Toparlayacak olursak Dark Messiah Might and Magic grafik, ses ve yeterli yapay zekası ile bizden geçer not alıyor. Tüm oyun severlerin aslında denemesi gereken oyunlardan da bir tanesi. Keyifli oyunlar.

En son Kas 11, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Güzel ölüm animasyonları mevcut
Eksileri
  • Karakterlerde derinlik yok
  • Oyundaki dövüş ortamı tatmin edici değil

Dark Messiah of Might & Magic Tanıtım Videosu

Dark Messiah of Might & Magic oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Dark Messiah of Might & Magic YAPILAN YORUMLAR