Delta Force Xtreme ikon

Delta Force Xtreme


Bir FPS oyundan daha fazlasını istiyorsanız işte sam size göre bir oyun; Delta Force: Xtreme. NovaLogic firmasının 2005 yılında çıkarttığı muhteşem FPS oyunu. Aslında bu oyun online aksiyon oyun severlerin imdadına yetişen harika bir alternatif diyebiliriz. Oyun çok çok geniş bir alanda onlarca araçla 100 oyuncudan fazla oyuncuyla oynanabilen çok iyi bir aksiyon multiplayer oyunu. Bu sefer NovaLogic firması bize tek kişilik (single mode) oynama imkanı da sunmuş.

Oyunun grafiksel açıdan pek tatmin edici bir tarafı yok. Zaten tek cd ile gelen oyun online olduğu için kullanıcılarının öyle bir derdi de yok gibi. Arka planda çalan müzik o kadar sönük ki oyunun ilk bölümüne başladığınızda oyundan bir an önce kaçma hissiyatı veriyor. Grafiksel olarak düşük olsa da ve size çok kötü bir ilk izlenim yaşatsa bile Delta Force: Xtreme size gerçek kişilerle oynayabildiğiniz aksiyon dolu heyecanlı anlar yaşatıyor.

Oyunun single player modunda üç ana görev bulunuyor. Önce Çad ardından Peru ve Rusya görevleri. Tüm bölümlerdeki tek amaç teröristleri yok etmek. Farklı istenen görevlerden biri ise ele geçirilmiş bazı alanları patlatmak veya konvoyların güvenli bir şekilde hedefe varmasını sağlamak. Her üç bölümde de kendini takip eden bir küçük görev bulunuyor, her bir küçük görevin ardından, yeni bir küçük görev başlıyor.

Oyun silah seçimi konusunda sadece tek silaha izin veriyor. FPS ekranına geçmeden önce seçeceğiniz silah sizin ana silahınız oluyor ve bölüm boyunca bu silahla devam etmek zorundasınız. Seçebileceğiniz silahlar ise 2 sniper ve 4 makineli tüfek. Her ölüp dirilişinizde aynı silah penceresiyle karşılaşıyorsunuz ve dilerseniz farklı bir silah seçip yolunuza devam edebiliyorsunuz. Dilerseniz bu ekrandan bomba, bazuka, mayın gibi bir patlayıcı da seçme hakkınız da var tabi.

Genel itibariyle oyun grafikleri görseller ve sesler tatminkar olmasa da düşük bant internetle bile online oynanabilecek iyi oyunlardan birisi diyebiliriz. Olumsuz tarafları olsa da online severlerin oyunu çok beğeneceklerini düşündüğüm bir oyun. İyi oyunlar dileriz.

En son Eyl 14, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Delta Force Xtreme Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 98, ME, 2000, XP
İşlemci : Pentium 4 @ 2.4 GHz
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 1 GB
Ekran Kartı : 32 MB, NVIDIA GeForce 2/ATI Radeon 9500 ve üzeri
DirectX : DirectX 9.0b
Artıları
  • 32 oyuncuya kadar desteklenen multiplayer
  • İyi ve tutarlı görseller
  • Tatmin edici silahlar
Eksileri
  • Single Player modu biraz kısa olmuş
  • Ses efektleri hep aynıymış gibi
  • Yapay zeka yetersiz

Delta Force Xtreme Tanıtım Videosu

Delta Force Xtreme oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Delta Force Xtreme YAPILAN YORUMLAR