Demigod ikon

Demigod

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 15 / 5,00
Loading...

Demigod, Gas Powered Games firması tarafından geliştirilen ve Stardock firması tarafından yayınlanan ve online olarak oynanan bir strateji oyunu.

Hem strateji hem de RPG yani rol yapma unsurlarını bünyesinde bulunduran oyun, genel yapısı itibariyle daha önce Defense of the Ancients tarzı oyunlar oynayanların hiç yabancılık çekmeyeceği bir konseptte. Klasik strateji oyunlarından farklı olarak bina tarzı üretimlerin aksine bir konu örgüsü üzerinden ilerlenilmesi tercih edilmiş. Her ne kadar konu örgüsünde bir takım eksiklikler olsa ve konu sadece açılış videosunda basit şekilde bahsediliyor olsa da hikaye bazlı ilerleme strateji oyunlarına farklılık katıyor. Oyun tamamen online oynamaya yönelik hazırlandığından dolayı tekli kullanıcı modu biraz basit geçilmiş.

Oyunda Demigod olarak adlandırılan 8 adet kahraman bulunuyor. Tekli kullanıcı modunda kahramanımızı, rakibimizi ve savaşacağımız alanı seçiyoruz. Fakat oyun ilerledikçe oyunun amacının bu kadar basit olmadığını ve düşmanı yenmek için bazı incelikleri çözmek gerektiğini anlıyorsunuz. Assasins ve Generals adında gruplar altında toplanan Demigod’ların her birinin kendine has özellikleri bulunuyor. Aynı zamanda her bir Demigod’un yetenek ağacı ve satın alabilir eşyaları da birbirine göre farklılık gösteriyor. Assasins grubundaki Demigod’lar ile oynarken daha çok RPG unsurları devreye girerken Generals grubundaki Demigod’lar ile oynadığımızda ise daha çok strateji yetenekleri ön plana çıkıyor. Bu da bir oyun içinde iki farklı oyun türüne ait noktalar bulmamızı ve oyunun daha çok kişiye hitap etmesini sağlıyor.

Oyuna başladığınız Demigod hangi türden olursa olsun hangi yönde ilerleyeceğinizi ve Demigod’unuzun hangi özelliklerini ön plana çıkartıp geliştireceğinizi belirlemek oyuna ciddi anlamda pozitif bir etki yapıyor. Çünkü yetenek ağacında ilerlemek için savaşlarda kazanılarak elde edilen tecrübe puanları büyük bir önem arz ediyor. Kazanılan tecrübe puanları ile seviye atlanabiliyor ve böylece Demigod’a yeni bir yetenek eklenebiliyor. Demigod’a alınacak eşyalar da savaşlarda kazanılan altınlarla alınıyor. Öldürülen her bir düşman birliği için altın kazanılıyor ve böylece Demigod’a yeni eşyalar almak mümkün oluyor. 8 haritanın bulunduğu oyunda hem savunmamız hem de ele geçirmemiz gereken yerler bulunuyor.
Oyun genel yapısı itibariyle yapay zekaya karşı değil de gerçek insanlara karşı oynandığında daha çok zevk verecek türde olduğundan oyunun esas zevkli kısmını da online modu oluşturuyor. Demigod’da arkadaşlarınızla çok keyifli savaşlar yapmak mümkün.

Son derece kaliteli grafik ve modelleri olan Demigod’da gerek karakter gerekse de çevre modellemeleri üzerinde yoğun bir şekilde çalışıldığı belli. Ayrıca haritalar da görsel olarak gayet güzel hazırlanmış. Bununla beraber son derece rahat ve kolay bir oynanabilirliğe sahip oyun hem tecrübeli hem de tecrübesiz oyuncular için adaptasyon sürecinin oldukça hızlı tamamlanmasını sağlıyor.

Demigod, hem RPG hem strateji türünü başarılı bir şekilde barındırması, keyifli online modu ve kaliteli grafik ve modellemeleriyle oyunseverler için oldukça güzel bir oyun.

En son Nis 26, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Şaşırtıcı bir şekilde derin, bağımlılık yapacak derecede eğlenceli
  • Muhteşem müzik ve ses efektleri
  • Değişik yarı tanrıların değişik özellikleri var
Eksileri
  • Online modda bağlantı problemleri mevcut
  • Hikaye tabanlı kampanyada öğretici bölüm bulunmuyor
  • Sadece 8 arena bulunuyor

Demigod Tanıtım Videosu

Demigod oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Demigod YAPILAN YORUMLAR