Dungeon Defense ikon

Dungeon Defense

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 6 / 3,00
Loading...

Dungeon Defense oyununda ejderhalardan ve orclardan oluşan çeşitli yaratıkların da bunlara destek çıktığı bir düşmana karşı karanlık ve kasvetli kulenin zindanlarında savunma yapıyorsunuz.

Oyunda diğer kule savunma oyunlarında olduğu gibi bir sürü savunma karakteri bulunuyor. Her karakterin kendine has güçleri bulunuyor ve bu savunma stratejisinde her biri farklı roller oynuyor. Karakterlere ve oyuna alıştıkça daha iyi stratejiler geliştirerek düşmanlarınızdan kaleyi koruyabilirsiniz.

Oyun 8-bit görsellerden oluşuyor ama bu oyunun eğlencesinin önüne geçmiyor. Kalenizin üzerine dizeceğiniz karakterler kalenize saldıran yaratıklarla savaşıyor. Bu karakterlerden bazıları bıçak fırlatıyor, bazıları ok atıyor bazıları da büyü yaparak düşmanları etkisiz hale getiriyor. Etkili bir strateji oluşturabilmek için savunma yapan karakterlerinizi iyi tanımalısınız. Düşmanlarınızın kalenize ulaşmaması gerekiyor. Düşmanlar kalenize ulaştığında kale duvarlarınıza saldırmaya başlıyorlar ve kalenizin enerjisi hızla düşüyor. Kalenizin enerjisi sıfıra düşünce oyunu kaybediyorsunuz.

Oyunda düşmanlar dalgalar halinde sürü şeklinde geliyorlar ve her gelen dalga daha güçlü düşmanlar içeriyor. Aralarda boss adı verilen çok güçlü ve çok etkili karakterler de gelebiliyor. Siz de kendi karakterlerinizi geliştirerek daha etkili olmalarını sağlayabilirsiniz. Zaten bu tip kule savunma oyunu oynayanların en çok sevdiği şey çeşitli yükseltmeler satın alarak daha etkili savunma yapmak. Bölümleri geçtiğinizde bölüm sonunda düşmanlardan elde ettiğiniz ganimetler gösteriliyor. İsterseniz bunları satıp paraya çevirebileceğiniz gibi dilerseniz daha etkili bir savunma hattına sahip olabilmek için karakterlerinizin kullanmasını da seçebiliyorsunuz.

En son Eki 12, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Kule savunma oyunlarına farklı bir bakış
  • Fena sayılmayacak grafikler
  • Diğer savunma oyunlarında rastlamayacağınız eğlenceli karakterler
Eksileri
  • Skor tutmaması

Dungeon Defense Tanıtım Videosu

Dungeon Defense oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Dungeon Defense YAPILAN YORUMLAR