Düz Okey ikon

Düz Okey

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 28 / 3,11
Loading...

Bilgisayar başında oynamayı en çok sevdiğiniz oyun okey oyunuysa ve bunu da internetsiz bir şekilde bilgisayardaki rakiplere karşı oynamayı istiyorsanız Düz Okey oyunu tam size göre olabilir. Windows 8 ve üzeri işletim sistemine sahipseniz bu okey oyununu ücretsiz olarak bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Nedense internet üzerinden online oynanmayan okey oyunları görsellik açısından online oynananlara oranla oldukça geride oluyor. Düz Okey oyunu için de yüksek görsellik ve kaliteli grafik beklentiniz olmasın. Ama oyun oynanış olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek düzeyde. Oyunda rakiplerinizin isimlerini kendiniz seçerek girebiliyorsunuz.

Bilmeyenler için okey oyununun oynanışından biraz bahsedelim: Okey oyunu üzerinde renkli rakamlar olan taşlar ve isteka ile oynanan bir tür zeka ve şans oyunudur. Eşli veya tekli oynanabilir. Taşlar toplanıp zar atıldıktan sonra dağıtılır ve oyuncular taşlarını istekalarına dizerler. Eli bitirebilmek için taşları renklerine göre ardışık veya aynı rakam farklı renk olacak şekilde per haline getirmeye çalışmalısınız. Elinizdeki tüm taşlar per halinde olduktan sonra sıra sizdeyken elinizi açabilirsiniz. Bunu yaptığınızda oyun tabelasında kendi değerinizden aşağı düşersiniz. Bu şekilde sıfıra ilk gelen kazanır. Ayrıca el dağıtılırken açılan gösterge taşının bir üstü olan 2 taş okey olarak seçilir ve bu taşlar sizin elinizdeyken per içinde istediğiniz bir taşın yerine kullanabilirsiniz. Ayrıca per biriktirmek yerine çift toplayarak da elinizi açabilirsiniz. Elinizdeki 14 taşın tamamı aynı taşların çifti olduktan sonra elinizi açabilirsiniz.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • İnternet gerektirmiyor
Eksileri
  • Yavaş ilerliyor
  • Grafikler pek iyi değil
Düz Okey YAPILAN YORUMLAR