Emergency 4 ikon

Emergency 4

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Emergency serisinin son oyunu olan Emergency 4 çıktığı yıllarda en çok oynanan simülasyon oyunlarından biriydi. Ravenscourt tarafından yayınlanan bu oyunun yazılımı ve geliştirmeleri Sixteen Tons Entertainment şirketi tarafından yürütüldü. Büyük bir şehrin acil servisini (sağlık, polis teşkilatı, itfaiye, teknik birim) yönetme olanağı sunan Emergency 4, gerçekçi görevleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca birçok farklı mod ile desteklendiğini de söylemeliyiz.

Emergency 4, temelde bir aksiyon oyunu değil. Tam tersine, strateji ve simülasyon kategorilerine girebilir. Ancak buna rağmen oldukça heyecanlı görevlere sahip. Nitekim bu oyunda başarılı olabilmek için dikkatli olmanız, hatta kriz yönetimini öğrenmeniz gerekiyor. Kolay bir oyun olduğunu söylemek zor, öğrenmesi pek uğraştırmasa da oyunda başarılı olmak zorluyor.

Serinin önceki oyunları grafik konusunda çok eleştiri alıyordu. Ancak Emergency 4 geliştirilirken bu sorunu çözmüşler. Oyuna Los Angeles, Berlin, New York gibi haritalardan birini seçerek başlıyoruz. Görevlerdeki temel amaç, tehlike büyümeden ve bütün şehre yayılmadan önleyebilmek. Şehirde yaşayanların güvenliği ve sağlığı tamamen size emanet. Hızlı müdahale edip doğru kararlar alırsanız başarılı olmanız mümkün, aksi takdirde sorun şehrin her yerine yayılıyor.

Görevler çağrı merkezine gelen acil aramalar ile başlıyor. Telefonun ucundaki ses bir bar kavgasından, sokak yarışlarından veya uyuşturucu kaçakçılığı gerçekleştiğinden bahsedebilir. Yapmanız gereken, birimleri harekete geçirerek olaya müdahale etmek ve şehre yayılmasını önlemek. Görevlerin zorluk seviyeleri değişse de hepsi acil müdahale gerektiriyor. Saatlerce vakit geçirebileceğiniz bir oyun arıyorsanız Emergency 4 tam size göre.

Emergency 4, mod desteği içeren bir oyun. Yani sonradan eklenen ve senkronize edilen dosyalar ile oyunda geliştirme yapabilirsiniz. Örneğin oyunun orijinalinde her ülkenin farklı bir acil birimi var ancak modlama yaparak ABD’deki acil birimlerini Berlin’de çalıştırabilirsiniz.

En son Nis 22, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Emergency 4 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 2000/XP
İşlemci : 1.7 GHz
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 1 GB
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce3 veya eşdeğeri
DirectX : DirectX 9
Artıları
  • Çok sayıda mod bulunabiliyor
  • Eğitici oyun içeriği
  • Kullanabileceğiniz ünitelerin çeşitliliği
Eksileri
  • Eski moda grafikler

Emergency 4 Tanıtım Videosu

Emergency 4 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Emergency 4 YAPILAN YORUMLAR