En İyi 15 Açık Dünya Oyunu

En İyi 15 Açık Dünya Oyunu

En İyi 15 Açık Dünya Oyunu

Oyun dünyasında çığır açan bir tür olarak karşımıza çıkan açık dünya oyunları, oyunlarda özgür olmayı seven oyunculara hitap ediyor. Peki geçmişten günümüze oynayabileceğiniz en iyi açık dünya oyunları hangisi merak ediyor musunuz?

15. Dragon Age 2

Dragon Age 2

Her ne kadar aksiyon tabanlı bir dövüş oyunu gibi gözükse de açık dünya oyunları arasında mutlaka oynamanız gerekenlerden birisi de Dragon Age 2 oyunudur.

14. Mafia 2

Mafia 2

Çok büyük bir harita olmasa bile, hem görselliği hem de eski Amerika sokaklarını yansıtması açısından özenilmiş bir oyun olan Mafia 2 ülkemizde de gereken ilgili gören oyunlardan.

13. Mercenaries 2: World in Flames

Mercenaries 2

Muhteşem bir açık dünya oyunu olmasa da oyunculara sunduğu çeşitli patlatma ve kaos yaratma ortamı ile unutulmazlar arasına girebilecek derecede çılgın bir oyun.

12. ArmA 2

Arma 2

Call of Duty tarzı bir askeri oyunu daha gerçekçi hale getirip gidilecek alanlara kısıtlama koymadan Arma gibi bir oyun elde edilmiş, gayet başarılı ve gerçekçi bir alternatif oluşmuş.

11. Burnout Paradise

Burnout Paradise

Burnout oyununun muhteşem hız efektleri ile dolu çılgın ortamına müsait olan Paradise City, oldukça büyük bir açık dünya olarak size özgürce direksiyon sallama imkanı tanıyor.

10. GTA 1

Gta 1

Rockstar Games firmasını bugün herkes tanıyorsa sebebi bu oyundur diyebiliriz. Oyun tarihine açık dünya kavramını getiren oyunlardan birisi olan GTA 1 hala oynanabilecek zevkte bir oyun.

9. Mafia 1

Mafia 1

Sıradan bir taksi şoförü iken mafya dünyasına giriş yapan bir kahramanı yönettiğiniz oyun belki de döneminde GTA‘dan sonra en başarılı açık dünya oyunuydu.

8. The Witcher

The Witcher

Oyunda her ne kadar belli bir izlemeniz gereken yol bulunsa da oyun sizin serbest hareketlerinizi ve etrafı incelemenizi engellemediği için listemizde kendine yer buluyor.

7. Need For Speed Most Wanted

Need For Speed Most Wanted

Listemizde araba yarışı oyunu görmek sizi şaşırtabilir ama NFS serisinin en akıllıca kurgulanmış oyunlarından birisi olan Most Wanted arabanızı upgrade ederken bir yandan da dünyayı keşfetmenize engel olmuyor.

6. GTA Vice City

Grand Theft Auto Vice City

Belki de oyun dünyasında görebileceğiniz en güzel ve en zengin şehir olan Vice City içerisinde görev yapmadan gezmek, motor kullanmak, lüks araçları alıp turlamak bile oldukça zevkliydi.

5. Just Cause 2

Just Cause 2

Bir ada üzerinde her şeyi yapmakta serbest olduğunuz ve tüm amacınızın kaos yaratmak olduğu son derece çılgın ve oynaması müthiş zevkli bir oyun.

4. Far Cry 2

Far Cry 2

Herkes ilk oyundaki adanın büyüleyici ortamını beklerken ikinci oyunda çölle karşılaşmak hayal kırıklığı yaratmış olabilir ama Far Cry 2 oyununda da oldukça büyük bir açık dünya sizleri bekliyor.

3. Minecraft

Minecraft

Oyun dünyasında çığır açan ve yaratıcılığı körükleyen, kitleleri peşinden sürükleyen oyun çıktığı günden bu yana dünyanın en çok oynanan oyunları listesine hak ettiği bir giriş yaptı. Oyunda sadece dünya anlamında değil yaratma, yok etme şekillendirme açısından da muhteşem bir özgürlük söz konusu.

2. GTA 4

Gta 4

Nico Bellic ile keşfedeceğiniz Liberty City o kadar büyük ve detaylı ki keşfetmek için gezmeniz günler sürebilir. Görevleri yerine getirirken şehrin büyüklüğüne de tanıklık edeceksiniz.

1. Far Cry 1

Far Cry

Far Cry oyunu kuşkusuz çıktığı tarihe kadarki en iyi orman ve ada içerisinde askeri çatışma oyunuydu. Oyunda bazen savaşmayı unutup kendinizi adanın doğal güzelliklerini izlerken bulabilirsiniz.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

En İyi 15 Açık Dünya Oyunu YAPILAN YORUMLAR
  • yusuf inanır
    2 sene önce

    oha şok şok şok çok güzeller